Vyber a udrzba skla do sprchovacieho kuta

Vyber a udrzba skla do sprchovacieho kuta

Poslaťod drepo » Štv 21. Mar 2013 16:31:18

Moderátor: zlúčenie dvoch diskusií.

Nechcem zakladt novu temu tak sa skusim spytat tu.
Ti co deno denne pouzivate sprchove steny z cireho skla rok-dva volili by ste opat cire priehladne sklo alebo nejake nepriehladne na spôsob dubova kôra, durlux ci ako sa to oznacuje ? Zaujima ma udrzba skla a to z dôvodu , ze po sprchovani - nechcem byt otrokom a po kazdom sprchovani utierat vodu z kuta z dôvodu nezanechavania filmu z vodneho kamena tvaru L rozmeru 120x80 cm pri cirom skle alebo to vidim nespravne :netusim
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat




vyber a udrzba skla do sprchovacieho kuta

Poslaťod MartinH » Štv 21. Mar 2013 16:57:33

Moderátor: zlúčenie dvoch diskusií.


Mate nejake skusenosti s Clearshield?

http://www.rover-lbc.cz/download/ClSh_LETAK.pdf
Naposledy upravil MartinH dňa Pia 22. Mar 2013 11:48:48, celkovo upravené 1
Dôvod: moderatorska poznamka
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Sprchový kút - vanička alebo obklad?

Poslaťod theb » Štv 21. Mar 2013 17:03:38

Nepouzivam ho sice 2 roky, je to ovela menej. Avsak dizajnovo mame aj v sprchovom kute cierny pas + baterie. Na vsetkom vidiet biele flaky. Ono sa to potom naucis umyvat iba vtedy,
ked pride navsteva. :D

Proste vzdy budes mat co umyvat, ked budes chciet, ked nie tak sa to rozhodnes ignorovat.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: nazory na ClearShield sklo

Poslaťod drepo » Pia 22. Mar 2013 8:35:13

MartinH píše:Mate nejake skusenosti s Clearshield?

http://www.rover-lbc.cz/download/ClSh_LETAK.pdf


Martin, ty mas sprchove dvere z cireho skla ? Ake mas z toho dojmy co sa tyka udrzby a estetickej stranky ?
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: nazory na ClearShield sklo

Poslaťod MartinH » Pia 22. Mar 2013 9:53:59

drepo píše:Martin, ty mas sprchove dvere z cireho skla ? Ake mas z toho dojmy co sa tyka udrzby a estetickej stranky ?


Ja mam zatial len ponuku :oops:

Mam radsej matne pieskovane sklo. Ale mal som v starom byte dlhu uzku kupelnu a sprchovy kut bol na konci oddeleny cirym sklom v rame. Rychlo sa na nom robil vodny kamen.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: nazory na ClearShield sklo

Poslaťod drepo » Pia 22. Mar 2013 10:36:30

Pieskove aj ja, ale zena neche okrem cireho ani pocut, je vsak aj pravda, ze mensiu kupelnu cire sklo v kute 120x80 opticky nezmensuje a "prevzdusnuje"
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: nazory na ClearShield sklo

Poslaťod tienik » Pia 22. Mar 2013 10:43:03

my sme tiez davali nejaky druh "necireho" skla (nazov si uz nepamatam)
prvorada myslienka bola nebyt otrokom sprchovacieho kuta - nebehat furt zo stierkou a kadejakym bordelom proti vodnemu kamenu.
Takto to je to v pohode, staci umyt v ramci beznej udrzby kupelne.
Ked pucuvam susedov co maju cire sklo, som rad ze sme sa rozhodli takto :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: nazory na ClearShield sklo

Poslaťod KoMiKo » Pia 22. Mar 2013 12:49:10

tienik píše:my sme tiez davali nejaky druh "necireho" skla (nazov si uz nepamatam)
prvorada myslienka bola nebyt otrokom sprchovacieho kuta - nebehat furt zo stierkou a kadejakym bordelom proti vodnemu kamenu.
Takto to je to v pohode, staci umyt v ramci beznej udrzby kupelne.
Ked pucuvam susedov co maju cire sklo, som rad ze sme sa rozhodli takto :-)

Poraď,ako sa ti podarilo presvedčiť manželku na "nečíre" sklo?
Práve vyberáme sprchové kúty, ale keď ja niekde spomeniem, že nie som zástancom číreho skla, kvôli údržbe, každý na mňa pozerá ako keby som spadol z Marsu. Dnes sa architekti rozhodli, že letí číre sklo a basta, bez ohľadu na praktickú údržbu, hlavne pri tak tvrdej vode, ako je na väčšine Slovenska. Ale ja si neviem predstaviť, aby som po každom sprchovaní stierkou sťahoval vodu z 4 m2 skla, to by mohlo mať neblahý vplyv na úroveň mojej hygieny :D .
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Sprchový kút - vanička alebo obklad?

Poslaťod tienik » Pia 22. Mar 2013 14:31:29

KoMiKo píše:Poraď,ako sa ti podarilo presvedčiť manželku na "nečíre" sklo?
Práve vyberáme sprchové kúty, ale keď ja niekde spomeniem, že nie som zástancom číreho skla, kvôli údržbe, každý na mňa pozerá ako keby som spadol z Marsu. Dnes sa architekti rozhodli, že letí číre sklo a basta, bez ohľadu na praktickú údržbu, hlavne pri tak tvrdej vode, ako je na väčšine Slovenska. Ale ja si neviem predstaviť, aby som po každom sprchovaní stierkou sťahoval vodu z 4 m2 skla, to by mohlo mať neblahý vplyv na úroveň mojej hygieny :D .


nuz, ked mam pravdu povedat, viac menej s tym prisla skor ako som sa nad druhom skla zacal zamyslat ja :-)
V principe, "konala vo vlastnom zaujme" kedze tu kuplenu upratuje vacsinou ona (alebo teda vzdy ;) )
Ja ked to pocujem, ako niekto po kazdom sprchovani stierkuje sklo, tak mi oci krizi.
Pri mojom sposobe zivota - dobre sa mi pracuje najme vecer a v noci, to znamena, ze ked sa idem sprchovat, som uz tak cca 5 minut od zaspania a to nikto odona nemoze chciet aby som po osprchovani este utieral stieral a co ja viem co este.
Preto mam aj termostticke baterie, dojdem, pustim vodu, osprchujem sa, zavrem vodu, utrem sa, obleciem pizamo a padnem rovno do postele - na stieranie skla tam fakt priestor nemam :-)

Skus to manzelke polozit "politicky", ci si je vedoma ako mate tvrdu vodu, ci bude mat chcut to kazdy vecer stierat, a kolko jej asi bude trvat nalestiti to sklo do "studioveho lesku" pri beznom pouzivani. Kludne povedz, ze Ty mas na stierku alargiu :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Vyber a udrzba skla do sprchovacieho kuta

Poslaťod Majo 2 » Pia 22. Mar 2013 23:06:44

Začni manželke systematicky špliechať na zrkadielko v kúpeľni alebo nejaké iné a možno si uvedomí tvrdosť vody.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Vyber a udrzba skla do sprchovacieho kuta

Poslaťod drepo » Pia 24. Máj 2013 14:49:06

Ja len , ze som neuspel z argumentami a tu som musel ustupit = cire sklo :roll: ... ale zasa mam manipulacny priestor pre ine vec kde chcem presadit svoje riesenia :drink
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Vyber a udrzba skla do sprchovacieho kuta

Poslaťod Rudi_M » Ned 26. Máj 2013 12:46:46

máme číre sklo v oboch kúpelniach užívané už cca. 3 roky:
- zástena vane aj sprch.kút
- tvrdosť vody maximálna :x
- nikomu sa nechce stierkovať po každom použití = vodný kameň aj železo robia "svoje"
- hoci sme už odskúšali asi 2-3 "zaručene" účinné povrch.úpravy proti znečisteniu, či tvorbe vodného kameňa, prínos skoro rovný nule :cry:
naozaj dôkladné čistenie (=ocot + žiletka do orezávača asi naúčinnejší) viac-menej len pred "významnými" návštevami :lol:

napriek tomu, by som volil číre sklo opäť, ale zároveň si preveril u výrobcov skla (glaverbel/asahi glass; guardian/hunguard; pilkington; atd.) či už naozaj dokážu upraviť povrch trvalo odolný voči tvorbe vodného kameňa:!:
(pilkington sa asi pred 1-2 rokmi "chválil" úpravou povrchu skla na okná voči znečisteniu prachom aj vodou)
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Vyber a udrzba skla do sprchovacieho kuta

Poslaťod joko » Ned 26. Máj 2013 18:02:16

V starom byte som mal kúpeľku vo farbe Antracit, tmavý sprchový kút vo farbe "dubová kôra", sklo s povrchovou úpravou. Skúsenosti vinikajúce s tým, že z vonka to bolo "takmer vždy ligotavé", lebo z vnútra sa nič neodrážalo. Z vnútornej strany som sa snažil tak raz za 14 dní počas sprchovania nastriekať na sklo FROCH - prípravok od zelenej žaby určené na sprchovacie kúty, prebehol som to so špongiou, a bol som aj osprchovaný, nespotil som sa pri tom, a sklo bolo na môj vkus čisté. Vodný kameň zo spojov - stena - boky - vanička som odstraňoval prípravkom polyrapid, čo malo podstatne väčšiu silu, a vyžadovalo menej práce . Tam to stačilo opakovane dva razy nastriekať, a opláchnuť, a po dvoch rokoch vymeniť silikon na vaničke. Teraz to už umývajú iní.
V každom prípade s kvalitným tmavým sklom som bol max spokojný. :ano:
Dnes mám vaňu.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Vyber a udrzba skla do sprchovacieho kuta

Poslaťod MiroM » Str 29. Máj 2013 11:05:23

Rudi_M píše:máme číre sklo v oboch kúpelniach užívané už cca. 3 roky:
- zástena vane aj sprch.kút
- tvrdosť vody maximálna :x
- nikomu sa nechce stierkovať po každom použití = vodný kameň aj železo robia "svoje"
- hoci sme už odskúšali asi 2-3 "zaručene" účinné povrch.úpravy proti znečisteniu, či tvorbe vodného kameňa, prínos skoro rovný nule :cry:
naozaj dôkladné čistenie (=ocot + žiletka do orezávača asi naúčinnejší) viac-menej len pred "významnými" návštevami :lol:

napriek tomu, by som volil číre sklo opäť, ale zároveň si preveril u výrobcov skla (glaverbel/asahi glass; guardian/hunguard; pilkington; atd.) či už naozaj dokážu upraviť povrch trvalo odolný voči tvorbe vodného kameňa:!:
(pilkington sa asi pred 1-2 rokmi "chválil" úpravou povrchu skla na okná voči znečisteniu prachom aj vodou)


Zaujimave kolko ludi tu ma negativne skusenosti s cirim sklom. Ja mam Roltechnik a podla vsetkeho uprava skla nanoglas 2 aj funguje. Ziadne stirkovanie skla sa nekona, maximalne tak raz za 1 mesiac (mozno aj dlhsie) sa zaschnute kvapky ocistia(manzelka , nie same) a sklo je ako nove. Ziadne skrabanie ziletkou, to nehrozi, je to len taky jemny povlak. Vodu mame tvrdu (obecna voda zo zdroja Jelka). Opacnu skusenost mam so sklom satinato na dverach, tam je vidno vsetko, najma ked zasvieti sklo a cisti sa to velmi tazko.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Vyber a udrzba skla do sprchovacieho kuta

Poslaťod motylka » Str 29. Máj 2013 12:10:53

Suhlas

Mam od Ravaku sklen.kut -stenu aj dvere az po zem.Raz mesačne si vypyta vydrhnut čo je asi 10min.
Spokojnost.
motylka
 
Príspevky: 277
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:49:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat





Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia