Projekt Jantár 72/82

Projekt Jantár 72/82

Poslaťod kenes111 » Štv 05. Feb 2009 19:31:11

Dobry den
Chcel by som sa spytat na Vas nazor na projekt Jantár 72/82 od spolocnosti ERLIS./ http://www.erlis.sk/detail.php?srch=1&k ... 52&from=11 /. Pre tento projekt sme sa rozhodli najma kvoli malej sirke nasho pozmeku. Pozemok je siroky 11,8m. Dalsim dôlezitym aspektom bola zjavna jednoduchost, kedze tento prjekt chceme realizovat svojpomocne. Teda s prispenim mierne odbornej rodiny.
Viete niekto odhadnut cca cenu hrubej pri pouziti standard materialov? Este posledna otazka. Ma tu niekto z Vas skusenosti s betonovymi tvarnicami. Cim viac o nich citam tym viac sa mi zacinaju pozdavat.
Dakujem
kenes111
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 22:01:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Projekt Jantár 72/82

Poslaťod Miro Ke » Štv 05. Feb 2009 20:53:09

1- teda ja by som sa pokusil pri tomto rieseni dat kotol z tecnickej miestnosti do kupelne, nie rohovu ale obycajnu vanu a spr.box, tym by som sustredil vyrobu a spotrebu TUV do jedneho bodu.
2. je mozne ze bude problem s WC ci sa tam bude dat sadnut/vstat pri zavretych dverach
3. preverte si sirku a vysku stupnov na schodoch ak to bude nad 18 cm je to na hranici bezných schodov
4. ak sa da predlizt dom v priestore kupelna-izba asi je to do ulice tak aby izba na prizemi bola riesena v tom istom profile ako spalna na poschodí a tym sa kupelna a WC osadi medzi pracovnu na prizemi a komoru. Dostanete kupelnu WC na prizemi, kuchynu a kupelnu na poschodi blizko seba
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Projekt Jantár 72/82

Poslaťod emkac » Štv 05. Feb 2009 22:31:53

a) betonove tvarnice - vid viewtopic.php?f=7&t=425
b) cena - ber 0,5-1,2 miliona
preco taky rozsah? napr. su tu ludia, ktori postavili (a aj vacsi) dom za cca 0,5M
ale stavali ho vklude, a s dostatok vedomostami
samozrejme tvrda svojpomoc
hornu hranicu som odhadol od seba, pricom dom Tvojich rozmerov by za tu cenu bol snad aj na kluc
c) dispozicia domu:
mne osobne sa velmi nepaci, ale to Ta nemusi zaujimat
pre nieco ste si ho vybrali, tak aspon par rad na vylepsenie
- zrus ten vyklenok v kuchyni, je uplne zbytocny a zbytocne komplikuje. o tych par centi rozsir dom a mas to rovnako
- tak ako Miro radi, skus dat dolnu kupelnu vedla spajze, elegantne dostanes vsetky rozvody blizko seba a aj dost usetris (nielen peniaze, ale aj nervy)
- v hornej kupelni ten pisoar (ci co to je) zrus a daj tam kotol, to co ma tych 3,9 m, z toho urob satnik (ani tam nedaj dvere, nechaj to otvorene, a nemusis davat stresne okno)
- stresny oknam sa zial asi nevyhnes, tu kup kvalitne plastove, najma do kupelne
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt Jantár 72/82

Poslaťod kenes111 » Štv 05. Feb 2009 23:48:33

Miro Ke píše:1- teda ja by som sa pokusil pri tomto rieseni dat kotol z tecnickej miestnosti do kupelne, nie rohovu ale obycajnu vanu a spr.box, tym by som sustredil vyrobu a spotrebu TUV do jedneho bodu.
2. je mozne ze bude problem s WC ci sa tam bude dat sadnut/vstat pri zavretych dverach
3. preverte si sirku a vysku stupnov na schodoch ak to bude nad 18 cm je to na hranici bezných schodov
4. ak sa da predlizt dom v priestore kupelna-izba asi je to do ulice tak aby izba na prizemi bola riesena v tom istom profile ako spalna na poschodí a tym sa kupelna a WC osadi medzi pracovnu na prizemi a komoru. Dostanete kupelnu WC na prizemi, kuchynu a kupelnu na poschodi blizko seba


Hlavne dakujem za vsetky rady a teraz podrobne.
Super napad s tym premiestnenim WC na prizemi. Nejako sa s tym popasujem.
Aj co sa tyka toho kotla, zda sa mi to ako rozumne riesenie.
Ak by som chcel chalupu natiahnut povedzme o 1 meter, potreboval by som to menit aj v projekte alebo nie?
kenes111
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 22:01:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Projekt Jantár 72/82

Poslaťod Miro Ke » Štv 05. Feb 2009 23:57:08

zmena projektu musi byt odsuhlasena ale predlzenie domu by nemal byt problem odsuhlasit zo strany projektanta
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Projekt Jantár 72/82

Poslaťod Jecko » Pia 06. Feb 2009 9:46:12

Ja som mal prave minuly tyzden stretnutie s chlapikom z erlisu. Ked som sa ho pytal, ci je v poriadku ak sa dom o par centi skrati/predlzi, povedal, ze to nie je problem. Mensie zmeny v projekte sme spisali a zahrnul ich do objednavky, aby neboli v bud. problemy. Horsie to bolo s mensimi upravami krovu, bez zmeny projektu...tie sme do objednavky nepripisali;)
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Projekt Jantár 72/82

Poslaťod Miro Ke » Pia 06. Feb 2009 11:36:47

este jednu drobnost, je to riesene na uzky pozemok, tak ten vyklenok v kuchyni posunie dom o 30-40 cm od hranice pozemku a pozor na okna, pretoze ak uz na susednych parcelach su domy tak pri oknach do obytnych miestnosti by mala byt vzdialenost 7m.
Minimálna vzdialenosť 7,0 m, pri ktorej ešte môžu byť v protiľahlých častiach stien rodinných domov umiestnené okná všetkých miestností a okná obytných miestností, je odstupom, ktorý musí byť vždy rešpektovaný, pokiaľ nepôjde o umiestňovanie stavby v stiesnených územných podmienkach podľa § 6 ods. 4) a 5) vyhlášky.

Stiesnené podmienky:
Aplikovať ustanovenie § 6 ods. 4 a ods. 5 možno iba v stiesnených podmienkach, ktoré je potrebné špecifikovať v závislosti na vyhodnotení daností konkrétnej lokality a vlastností stavebného pozemku v zmysle § 5 citovanej vyhlášky. Stiesnené pomery môžu vyplývať napr. z nevhodnej polohy pozemku, jeho tvaru, veľkosti, základových pomerov, konfigurácie terénu, jeho sklonu a orientácie k svetovým stranám, z negatívneho vplyvu už existujúcej okolitej zástavby, prípadne ochranných pásiem alebo iných obmedzení vyplývajúcich z osobitných predpisov (napr. ochrana zelene) a pod. Podľa ods. 4 možno znížiť vzdialenosť protiľahlých stien rodinných domov až na 4,0 m s vylúčením umiestnenia okien obytných miestností v častiach týchto stien.
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron