co je "normalna" cena za projekt?

Re: co je "normalna" cena za projekt?

Poslaťod eugen.lengyel » Pon 27. Aug 2012 14:26:26

Ja napisem moju skusenost s architektom. Bola to prerabka bytu, a riadna. Architekt zobral % z projektu. Myslim ze to na eura vychadzalo okolo 3.000. Cast prachov urcite zobral statik, bolo tam buranie. S pracou archotekta som ale nebol spokojny. Slubil mi autorsky dozor ale na stavbe sa ani raz neukazal. Miesto toho som ja chodil 2x denne na stavbu a kontroloval robosov (myslel som si ze to bude robit on). Keby som to vedel predtym tak by som odmietol taku cenu.
Chapem, ze architekt stravi nad projektom znacny cas. Ale % z realizacie vo mne vyvolava pocit, ze ma niekto chce osklbat, typu ked ma na 100.000 dom tak ma aj 10.000 na architekta. Nemam problem niekomu za jeho pracu zaplatit. Ale chcem vediet za co platim. Nech mi architekt povie, ze berie za hodinu trebars 25E. A nech mi kazdy mesiac alebo tyzden posiela fakturu. Ale s % z ceny realizacie mam naozaj problem. Proste chcem vediet za co davam peniaze. Napriklad nam architekt ponukol asi 2 alebo 3 studie na prvom stretnuti a hned sme jednu z nich zobrali. Potom nas zobral do kochyskeho studia, kde dve skrinky mali za cenu nasej celej kuchynskej linky (a to je fakt kvalitne a na mieru urobena), spotrebice tam mali seriozne ze asi so 75% prirazkou oproti NAY alebo TPD, a to na nete sme ich zohnali este o dost lacnejsie. Pritom sme mu povedali, ze chceme co najviac usetrit. Podobne to bolo ked sme vyberali obklady. Dufal som, ze bude mat prehlad, ze kde a kolko stoji high-end, low-cost a kde maju najlepsi pomer cena/kvalita resp. uzita hodnota. Ale opak bol pravdou, chlapik poznal len high-end. Druhy krat by som urcite neurobil taku chybu ze vyvalim nejake % z realizacie architektovy a to este aj predtym nez dokonci vsetku svoju robotu.
Ale opakujem, ze netvrdim, ze si architekt nezasluzi svoje peniaze, ale po mojich skusenostiach by som sa radsej snazil dohodnut na hodinovej sadzbe a pribeznej uhre. Ci to ale pojde, to neviem :-(
eugen.lengyel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia 22. Jún 2012 10:28:59
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat




Re: co je "normalna" cena za projekt?

Poslaťod janina123 » Sob 18. Máj 2013 19:30:47

tu je nejake info, nas osobne stal 2000 Eur, takze tak nejak sa hybu ceny ;)

emkac: vyhodeny link na ine forum
janina123
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob 18. Máj 2013 19:28:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia