Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Re: Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Poslaťod pepa » Pia 22. Jún 2012 11:25:06

boro píše:Keď časť tabule má 60C a iná časť 35C, hrozí prasknutie. Oknári ma dôrazne varovali pred zakrývaním/tieňom na časti skla (vytvoreným napr. podlážkami lešenia).


:-)))))))))))))))))))))))))))))))

Ty brdo, to si kupil fakt zle okna, to su nejake z polska ????
Mna fenestra na nic podobne neupozornila, ja si ich mozem zakryvat kolko chcem. Dokonca aj stromy si mozem nasadit okolo domu ... Ale ty si na tom fakt blbo ... Ako to budes dalej riesit ?
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat




Re: Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Poslaťod pepa » Pia 22. Jún 2012 11:29:33

MiroM píše:[
to pepa: To s tym XPS je riadne sado maso. To chces praktizovat stale? Po lete bude ten XPS riadne degradovany, ale na dalsi rok sa bude dat pouzit druha strana (to ako s tymi trenkami, ktore si na druhy den obratis naopak :-) ).


Ja viem. Ale ako som pisal, je to riesenie zrealizovane za par eur a za jednu hodinu. Bohuzial sa ucim na vlastnych chybach a zistujem, ze zateplenie domu mi nepomohlo a tiez, ze ani vnutorne zaluzie mi nepomohli. Dom sa mi prehrieva uplne rovnako ako minuly rok, ked fasada este nebola dokoncena, ani som nemal vnutrone zaluzie ... Cize riesenie na tento rok mam aspon nejake a inak budem dalej sledovat tuto diskusiu a uvidim ci niekto najde nejake rozumnejsie riesenie za par eur ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Poslaťod pepa » Ned 24. Jún 2012 8:15:18

Zatial sa mi zda, ze zo vsetkych moznosti tienenia je pre mna jedine pouzitelne iba nieco taketo
http://www.tesarstvicermak.kvalitne.cz/ ... /big81.jpg

Vonkajsie rolety a zaluzie maju problematicku montaz, problematicke ovladanie, bez elektrickej pripravy to znamena dalsie tepelne mosty, zivotnost je tiez obmedzena. A cenovo by ma to vyslo rovnako ako vyriesenie prestresenia terasy a to budem musiet vyriesit tak ci tak, pretoze poobede v lete ideme vonku zahynut, nemame sa absolutne kde skryt pred slnkom, snad len do garaze :-))))

Akurat to chce spravne vypocitat sirku a vysku, aby to v lete zatienilo slnko aspon do 18tej hodiny a v zime to zase prepustilo aspon trochu slnka ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Poslaťod MartinH » Ned 24. Jún 2012 10:03:59

pepa píše:Akurat to chce spravne vypocitat sirku a vysku, aby to v lete zatienilo slnko aspon do 18tej hodiny a v zime to zase prepustilo aspon trochu slnka ...


Odporucam google sketchup. Po zadani polohy a orientacie zobrazuje tiene pre zadany cas a datum a jednym pohybom mysi sa da vidiet priebeh dna.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Poslaťod KoMiKo » Ned 24. Jún 2012 16:52:57

MartinH píše:
pepa píše:Akurat to chce spravne vypocitat sirku a vysku, aby to v lete zatienilo slnko aspon do 18tej hodiny a v zime to zase prepustilo aspon trochu slnka ...


Odporucam google sketchup. Po zadani polohy a orientacie zobrazuje tiene pre zadany cas a datum a jednym pohybom mysi sa da vidiet priebeh dna.

Google Sketchup je super, ale pre prvý nástrel je šikovnejšie toto: http://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-vyp ... nni-plochy
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Poslaťod MartinH » Ned 24. Jún 2012 19:23:11

KoMiKo píše:Google Sketchup je super, ale pre prvý nástrel je šikovnejšie toto: http://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-vyp ... nni-plochy


Tiez dobre.

Len sa bojim, ze prvy nastrel na zavazne (závažné + záväzné ;) ) rozhodnutie nebude stacit.

Hovorim preto, lebo som podla sketchupu zrusil naprojektovanu pergolu.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Poslaťod KoMiKo » Ned 24. Jún 2012 21:17:56

Ja mám tiež v Sketchupe urobený celý dom. A tá pergola mi veľmi pripomína môj záhradný prístrešok, kde podľa Sketchupu prešla až verzia č. 3, u ostatných nevyhovovalo práve zatienenie. :D. Pre 3D je to asi najlepšie free riešenie.
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Poslaťod boro » Ned 24. Jún 2012 23:19:28

pepa píše:
boro píše:Keď časť tabule má 60C a iná časť 35C, hrozí prasknutie. Oknári ma dôrazne varovali pred zakrývaním/tieňom na časti skla (vytvoreným napr. podlážkami lešenia).


Ty brdo, to si kupil fakt zle okna, to su nejake z polska ????
Mna fenestra na nic podobne neupozornila, ja si ich mozem zakryvat kolko chcem. Dokonca aj stromy si mozem nasadit okolo domu ... Ale ty si na tom fakt blbo ... Ako to budes dalej riesit ?


Okná sú od Hobliny. V záručnom liste je podmienka používania v súlade s návodom na obsluhu a údržbu. A v návode toto: "Upozornenie na nebezpečenstvo prasknutia sklenených výplní - V prípade ak je na sklenenej výplní nalepený nejaký predmet, ktorý bráni prúdeniu vzduchu na povrchu môže dôjsť k miestnemu zvýšeniu teploty a následnému prasknutiu skla. To platí aj v prípade čiastočného zatienenia sklenej výplne - na skle je v ploche rozdielna teplota a sklo môže prasknúť. Na takéto poškodenie sa nevzťahuje záruka!"

S praskaním to asi nie je úplná blbosť, tento chlapík sklám zrejme celkom dobre rozumie:
http://sazovsky.com/category/diagnostik ... pelny-sok/
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Poslaťod pepa » Pon 25. Jún 2012 12:26:09

boro píše:Okná sú od Hobliny. V záručnom liste je podmienka používania v súlade s návodom na obsluhu a údržbu. A v návode toto: "Upozornenie na nebezpečenstvo prasknutia sklenených výplní - V prípade ak je na sklenenej výplní nalepený nejaký predmet, ktorý bráni prúdeniu vzduchu na povrchu môže dôjsť k miestnemu zvýšeniu teploty a následnému prasknutiu skla. To platí aj v prípade čiastočného zatienenia sklenej výplne - na skle je v ploche rozdielna teplota a sklo môže prasknúť. Na takéto poškodenie sa nevzťahuje záruka!"

S praskaním to asi nie je úplná blbosť, tento chlapík sklám zrejme celkom dobre rozumie:
http://sazovsky.com/category/diagnostik ... pelny-sok/


S tym praskanim skla je to poriadna ujovina. Uz vidim ako podavam namietku na stavebny urad, ked zacne sused stavat, ze nemoze postavit dom alebo komin na tom a tom mieste, pretoze mi moze zatienit cast skla a to moze prasknut. Obavam sa, ze ma pekne poslu do prdele ... Pozeral som, ze moj dom tiez pekne tieni susedom a robi im tien priamo cez polovicu skla. Je to tak uz 3 roky a nic nepraska.

Inak, aby sme si rozumeli, ja som nic nenalepil na sklo. Ja som prilepil styrodur na ram okna, medzi nim a sklom je asi 2cm medzera. A sklo je takmer cele zakryte. Inak je to zaujimave, ze ten styrodur super drzi na mieste, prezilo to aj zopar burok. A drzi to iba na troske silikonu v rohu.
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Poslaťod pepa » Pon 25. Jún 2012 12:27:46

KoMiKo píše:Ja mám tiež v Sketchupe urobený celý dom. A tá pergola mi veľmi pripomína môj záhradný prístrešok, kde podľa Sketchupu prešla až verzia č. 3, u ostatných nevyhovovalo práve zatienenie. :D. Pre 3D je to asi najlepšie free riešenie.


Pozrel som si par videi, uz som to aj stiahol. Je to super najstroj, ale obavam sa, ze to budem kreslit az pocas dlhych zimnych vecerov ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Poslaťod huder » Uto 26. Jún 2012 0:03:37

Najjednoduchsie a prakticke tiennie je markiza. Svieti - markizu vytiahnes, nesvieti stiahnes. da sa montovat priamo na fasadu.
huder
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str 30. Máj 2012 19:29:17
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Poslaťod hipi » Uto 26. Jún 2012 6:39:22

ja mam dve okna na severovychod(tie su do ulice), v lete mi svieti priame slnko do cca 11:00, v zime skoro vobec tam rozmyslam nalepit folie, zabijem tym dve muchy jednou ranou, nebude mi vidno z ulice dovnutra. Potom mam jedno okno na juhovychod, tam rozmyslam tu roletu sunstop, stve ma tam ta kazeta....ale asi lepsie riesenie dat cudzie teleso na okno, ako znasat 27 stupnove teploty (teraz ked bolo vonku tych par dni 33 stupnov).
Najhorsi nepriatel tepelnej pohody je ale moja zena, mozem jej 100x hovorit, aby pri vareni zapinala digestor, ci aby zatvarala terasu, ale nie....
Mont.bungalov138m2(vyk. plocha115m2) ,Samorin,zly tvar do L 1,8, 32cm strop, 5cm podlaha, 3skla
hipi
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 2:05:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Poslaťod NoroM » Uto 14. Máj 2013 22:28:10

Zdravím stavebnikov. Mám tiež problém s prehrievaním interiéru. Mám 2 francúzke okná a 1 vačšie okno do juhu a potom 2 balkónové dvere na západ. Vonkajšie žalúzie veľmi nepripadajú do úvahy, lebo okná mám montované zarovno s múrom a špaletu tvori vonkajší EPS. Rozmýšľam aspoň nad južné okná dať namontovať markízy alebo vodorovné slnolamy. Neviete niekto poradiť ako ich kotviť nad okná do múru cez EPS fasádu 15 cm hrubú?
Západný dvojbalkón asi neodtienim, keýe slnko je popoludní už dosť nízko na obzorom. :(
NoroM
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Str 25. Mar 2009 14:36:25
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ake dat tienenie bez stavebnej pripravy?

Poslaťod ... » Str 15. Máj 2013 7:09:45

ja som tienenie (v hlave) riesil uz pocas vystavby, a kedze som sa chcel vyhnut zbytocnym tepelnym mostom tak mi vyslo ze najrozumnejsie budu okenice (ci uz posuvne alebo otvarave) a cele to budem mat uchytene do nosnej steny na drevenych hranolcekoch, ktore som si tam pouchytaval este pred osadzanim okien a oblozenim stavby polystyrenom, takze teraz mi zpod polystyrenu a lepidla vytrcaju len ich konce na ktore to viem uchytit :-)
hmm ale to som sa vlastne uz dostal mimo temy, kedze tie hranolceky su vlastne stavebna priprava :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat




Predchádzajúci

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť