Realizacna statika

Realizacna statika

Poslaťod SmolkoSK » Pia 26. Apr 2013 1:42:39

Poradite, kde ste si dali vypracovat statiku za nejaku normalnu cenu???? Projekt domu uz mam. Nahnevany som bol na architekta. Ten mi na zaciatku tvrdil, ze cena za tonaz zeleza, armatury bude tak 150 EUR, ale to bolo asi za komunistov. Zatial sa mi nikto pod 300 EUR neozval, hovorime bez DPH. Mali ste lepsie ceny? Viete mi dat kontakty? Dakujem.
SmolkoSK
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pia 18. Jan 2013 16:28:38
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Realizacna statika

Poslaťod day » Pia 26. Apr 2013 21:15:34

Smolko cena za stavebne zelezo je viac ako 560€/t, bez ziadnej prace,
odkial mas cenu 300€/t
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Realizacna statika

Poslaťod SmolkoSK » Sob 27. Apr 2013 0:48:07

Asi sme sa trosku nepochopili. Ja som nemyslel cenu priamo zeleza, ale cenu za vypracovanie realizacnej statiky (TJ. tonaz zeleza, armatura vencov, nosniky atd... ) O tom som hovoril.


day píše:Smolko cena za stavebne zelezo je viac ako 560€/t, bez ziadnej prace,
odkial mas cenu 300€/t
SmolkoSK
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pia 18. Jan 2013 16:28:38
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Realizacna statika

Poslaťod Mich » Uto 30. Apr 2013 10:05:59

Ja som si nechal robit statiku stropu , komplet projekt, pretoze som menil monolit na montovany. Statik zobral 180 EUR. A robia to aj za 150 EUR ako som neskor zistil.

predpokladam že ak hovoriš o realizačnej statike, ide ti o strop.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Realizacna statika

Poslaťod tomas g » Ned 12. Máj 2013 20:51:49

Ja mam dobreho statika, robim s nim vacsinu projektov. Za jednostupnovy projekt RD mu platim podla zlozitosti 350-640€. Neviem si predstavit kompletnu kvalitnu statiku za 150€. Edit: hovorim o statike celeho domu, nielen stropu.

Trochu offtopic: Klient si mnohokrat objedna projekt pre stavebne povolenie, ale ocakava minimalne jednostupnovu realizacnu uroven. Uz ma nebavi potom riesit vsetko na stavabe za pochodu a prakticky zadarmo. Preto idem s cenami projektov tento rok o 30% hore (stale budem lacnejsi ako "velkomestski" architekti), od subdodavatelov profesistov chcem kvalitu a zodpovednost a netlacim ich s cenou dole. Aspon tym odfiltujem klientov - spekulantov, ktori chcu spravit z h0vna bic :-)
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Realizacna statika

Poslaťod tienik » Ned 12. Máj 2013 21:57:58

tomas g píše:Ja mam dobreho statika, robim s nim vacsinu projektov. Za jednostupnovy projekt RD mu platim podla zlozitosti 350-640€. Neviem si predstavit kompletnu kvalitnu statiku za 150€. Edit: hovorim o statike celeho domu, nielen stropu.

Trochu offtopic: Klient si mnohokrat objedna projekt pre stavebne povolenie, ale ocakava minimalne jednostupnovu realizacnu uroven. Uz ma nebavi potom riesit vsetko na stavabe za pochodu a prakticky zadarmo. Preto idem s cenami projektov tento rok o 30% hore (stale budem lacnejsi ako "velkomestski" architekti), od subdodavatelov profesistov chcem kvalitu a zodpovednost a netlacim ich s cenou dole. Aspon tym odfiltujem klientov - spekulantov, ktori chcu spravit z h0vna bic :-)


velmi rozumny postup na dnesnu dobu. Kvalitna praca vzdy cosi stala a stat bude. "Najlacnejsie, ale kvalitne" je len nic nehovoriace porekadlo verjnych obstaravacov. Pravda je taka, ze to moze byt kvalitne, alebo najlacnejsie, ale nikdy nie oboje naraz - dobru pracu treba zaplatit.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron