Omietka na YTONG

Omietka na YTONG

Poslaťod erich » Pia 10. Máj 2013 14:46:09

Zdravim. Chystam sa na realizaciu fasady. Dom je postaveny z Ytong-u. Ako som zistoval u susedov, na forach a pod., na Ytong sa davaju rozne upravy. Zvacsa davaju na Ytong polystyren alebo vlnu a lepidlo, niekto dava Duocontact, niekto mineralnu omietku. My sme boli rozhodnuti pre mineralnu omietku od Baumitu, ale minulu jesen som zacal uvazovat nad Ytong Multiporom (koli prekrytiu velkych fúg, ktore nasi fuseracky majstri na dome narobili). Ale teraz k veci. Kupil som jedno vrecko originalneho lepidla na dosky Multipor a urobil som jednoduchy test: na tvarnicu som urobil tri vanicky, jedna je z mineralnej omietky baumit MVR UNI, jedna z lepidla DUO Contact a jedna z lepidla na multipor. sucinitel prechodu vodnych pár pre MVR UNI je 8, DUO Contactu cca 18 a lepidla na multipor cca 10.
A teraz to zaujimave: voda, ktoru som dal do vanicky sa do MVR UNI vsiakla do niekolkych minut, do DUO Contactu za niekolko hodin a voda vo vanicke z lepidla na multiporu je tam doteraz, cize sa nevsiakla vobec. ako je to mozne, ked ma lepsiu priepustnost pre vodnu paru ako DUO CONTACT? Alebo prechod molekul vody a vodnej pary su dve rozne veci a tento test k zistovaniu prechodu vodnych par nema ziadnu vypovednu hodnotu?
Prílohy
erich
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 10:49:08
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Omietka na YTONG

Poslaťod fabka2004 » Pia 10. Máj 2013 20:30:14

odpovedali ste si sam "prechod molekul vody a vodnej pary su dve rozne veci a tento test k zistovaniu prechodu vodnych par nema ziadnu vypovednu hodnotu"
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron