Odtok kondenzátu z rekuperačnej jednotky

Odtok kondenzátu z rekuperačnej jednotky

Poslaťod user » Str 08. Máj 2013 21:43:43

Zdravím,

je možné aby kondenzát z RJ odtekal do zbernej nádoby (napr. fľaša) a po určitom čase sa nádoba vyprázdní, alebo je nutné aby odtok bol napojený na sifón, v ktorom je stála hladina vody?
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Odtok kondenzátu z rekuperačnej jednotky

Poslaťod tienik » Str 08. Máj 2013 22:47:04

no neviem, ja by som do toho takto nesiel
v RJ nekondenzuje voda stale, ale pri vhodnych podmienkach je tam toho pozehnane.
No a tym padom je problem nezabudnut na to. Pretoze niekedy tam bude sucho, inokedy tam bude vody az az.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Odtok kondenzátu z rekuperačnej jednotky

Poslaťod user » Štv 09. Máj 2013 6:46:23

Tá nádoba (vanička) bude mať odtok (sifón), takže nebudem to musieť kontrolovať. Problém je vtom, že ak by om chcel použiť klasický sifón, tak RJ musí byť min. 250 mm nad podlahou. Takto by som pod ňou vytvoril vaničku (niečo na spôsob sprchovacieho kúta) a kondenzát by tam voľne odtekal. Skôr ma zaujíma, či tá výpusť kondenzátu RJ nemusí byť trvalo ponorené vo vode aby nedošlo k nasatiu vzduchu týmto otvorom
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Odtok kondenzátu z rekuperačnej jednotky

Poslaťod tienik » Štv 09. Máj 2013 8:15:39

uz rozumiem, ale nepotesim Ta, ten otvor ide priamo z priestoru vymenniku ak bude volny (aspon u mna - NIlan) tak bude chytat falosny vzduch. Je to len maly otvor, ale na ucinnosti iste neprida.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron