Individualny projekt - 5izb. bungalov - Lussso

Individualny projekt - 5izb. bungalov - Lussso

Poslaťod lussso » Str 08. Máj 2013 0:26:26

Ahojte, chceli by sme v buducnosti stavat, pozemok uz mame (20x42m). Uz dlhsie sa venujem kresleniu nejakej nasej predstavy a postupne sa meni a upravuje. Ale myslim,ze pomaly sa dostavame do fazy kedy by sme sa uz mohli ako tak blizit konecnej predstave. Chcel by som vas poprosit o Vas nazor a pripomienky,napady,zlepsenia nasho nakresu. Dom sme kreslili podla tychto bodov ktore sme si dali na papier:
1. Sirka max.13m (regulativa-pozemok ma rozmery 20x42m)
2. Nizkoenergeticky bungalov s valbovou strechou (samonosnou) a garazou
3. Podlahova plocha (bez garaze a terasy) do 130m2
4. Dispozicia: Spalna (so satnikom a kupelnou),2x detska izba,pracovňa(hosť.izba),kuchyna s obyvackou a jedalnou,kupelna,wc, spajza,tech.miestnost,predsien,garaz,terasa
5. Spalna: orientacia (S,SV,V) velkost 14-16m2, umiestnena v nocnej casti domu,zo spalne jeden vstup do satnika a jeden vstup do kupelne s wc, min. dlzka kratsej strany izby 3,5m
6. Detske izby: orientacia (J,JZ,Z ) velkost 13-14m2, umiestnene v nocnej casti domu, v blizkosti kupelne, min. dlzka kratsej strany izby 3,3m, vytvoreny vhodny priestor na umiestnenie skrin (vstavanych)
7. Pracovňa/hosť.izba: orientacia (S,SV,V), velkost 9-11m2, priestor na pracu a prilezitostne prespanie 2 ludi
8. Obyvacka s kuchynou a jedalnou: orientacia (JV-J-JZ-Z), velkost 35-45m2, z kuchyne vstup do spajze, nad drezom (pracovnou doskou) okno, jedalensky stol v blizkosti kuch.linky, vytvoreny komunikacny priestor pre pristup na terasu,predsiene a do nocnej casti domu (aby sa nechodilo pred televizorom),z terasy velke okna, ak je mozne kuchynu umiestnit nie prilis daleko od terasy, v obyvacej casti zabudovy krb ktory je vhodne umiestneny vzhladom k vykurovaniu izieb cez prieduchy
9. Hlavna kupelna: (S-SZ-SV), velkost 6-8m2, s oknom, vybavenie: (vana,sprchovy kut,dvojumyvadlo,wc,skrinka) umiestnenie hlavnej kupelne pri rodicovskej
10. Rodicovska kupelna: (S-SZ-SV), velkost cca 4m2, s oknom, vybavenie: (sprchovy kut,umyvadlo,wc,skrinka)
11. WC: umiestnenie pri vchode, vstup z predsiene,ak je mozne s oknom
12. Šatník: zo spálne, velkost cca 4m2, min.sirka 1,80m
13. Technická miestnosť: velkost cca 4m2, vybavenie: (pracka,susicka,kotol,ulozny priestor), ak je mozne s oknom
14. Špajza: priamy vstup z kuchyne, pri obvodovej stene kvoli vetraniu,idealne na S, velkost min. 1,5m2
15. Terasa: orientacia (JV-J-JZ-Z), pristup z kuchyne-obyvacky, prekrytie terasy krovom a zaroven tienenie obyvacej casti v lete, velkost min. 12m2
16. Garaz: velkost 19-25m2, priamy priechod do predsiene alebo cez tech.miesnost, min.sirka 3,30m

Rad by som si precital vase nazory okrem ineho aj na napojenie garaze k domu, ci sa vam to zda ok ze je ta garaz taka vysunuta. Este vaham pri prechode z obyvacky do nocnej casti (pri krbe). Dat tam nejake dvere (aj posuvne) alebo to nechat otvorene? Je tam dost blizko spalna takze neviem ci to nebude problem ked to bude otvorene....
Zaroven pridavam aj nakres so zobrazenim drahy slnka pocas roka.
Dakujem za vase nazory...
Prílohy
lussso
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Uto 07. Máj 2013 23:42:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Individualny projekt - 5izb. bungalov - Lussso

Poslaťod lussso » Str 08. Máj 2013 11:27:44

Este jedna vec ktoru by som chcel prebrat: tech.miestnost je dost daleko od kupelní. Snazili by ste sa ju premiestnit do nocnej zony pri kupelne alebo by ste pouzili cirkulaciu tuv ? Popripade nejake ine riesenie ?
lussso
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Uto 07. Máj 2013 23:42:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individualny projekt - 5izb. bungalov - Lussso

Poslaťod ... » Str 08. Máj 2013 11:48:17

ked som to tak zbezne pozrel tak 2 veci mi tam trosku vadia
1. podla mna zbytocna chodba za obyvackou, spojil by som do jednej miestnosti (prechadzalo by sa cez tu obyvacku)
2. vchod v severne orientovanom rohu v zime nemusi byt uplna vyhra, predpokladam ale ze to je urcity kompromis vzhladom na ine poziadavky...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Individualny projekt - 5izb. bungalov - Lussso

Poslaťod mico » Str 08. Máj 2013 12:39:04

Ahoj, nedalo by sa pridať WC ešte do technickej a hosťovskej miestnosti? Tri ks. sa mi zdá málo v tak obrovskom dome!
mico
 
Príspevky: 111
Registrovaný: Pon 02. Feb 2009 13:27:13
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Individualny projekt - 5izb. bungalov - Lussso

Poslaťod mico » Str 08. Máj 2013 12:39:04

Ahoj, nedalo by sa pridať WC ešte do technickej a hosťovskej miestnosti? Tri ks. sa mi zdá málo v tak obrovskom dome!
mico
 
Príspevky: 111
Registrovaný: Pon 02. Feb 2009 13:27:13
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Individualny projekt - 5izb. bungalov - Lussso

Poslaťod PrasinaPE » Str 08. Máj 2013 13:02:16

Zopar vylepseni by som spravil:
- garaz samostatne mimo domu (osobne uprednostnujem vzdy toto riesenie a nevidim dovod aby bola garaz spojena v tomto pripade)
- sprav si pohlady a potom uvidis ako to vyzera z exterieru
- kuchynske okna su preco roznej sirky?
- vsimol som si kuchynu, ktora je rozbita tou komorou, je to komunisticky zvyk mat dvere do komory po ruke, toto by som vyriesil inak
- technicku miestnost by som posunul hore ku kuchyni, tym padom by som zrusil spajzu aj s toaletou
- staronova tech. miestnost by obsahovala aj wc, aj tak to bude len pohotovostne a nebude sa pouzivat, a navsteva to prezije
- usetrene miesto vznike v spodnom rohu pri obvodovej stene kde moze byt spajza, nemusi byt nutne spojena s kuchynou
- vznikne aj velky priestor pre kuchynsku linku
- televizor ma zlu poziciu, bude nan svietit priame svetlo, premiestnil by som ho na juznu stenu vedla posuvnych dveri ci zdvyznych ci co to bude
- obvodove steny sa mi zdaju tenke, pozor na zmensenie uzitkovej plochy v buducnosti
- deti maju zbytocny luxus s tou vanou, ten sprchovy kut by som zamenil na poziciu vane, aj tak tam zavadzia a kazi chodbu
- dvojumyvadlo je efektivne, ale neviem ci sa c praxi aj vyuzije
- ten satnik je maly, radsej nemat ziadny ako taky prdinec, este by sa s tym dalo trocha pohrat..
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Individualny projekt - 5izb. bungalov - Lussso

Poslaťod lussso » Str 08. Máj 2013 19:58:56

Vdaka za nazory,napisem na kazdy moj pohlad:
- garaz samostatne mimo domu (osobne uprednostnujem vzdy toto riesenie a nevidim dovod aby bola garaz spojena v tomto pripade)
Garaz bol najvacsi problem pri kresleni a netvrdim ze toto je konecne riesenie. Napriek tomu ja vidim dovody aby garaz bola ROZUMNE spojena s domom. Aj ked samostatnu garaz tie uplne neodpisujem,ale vzhladom k rozmerom pozemku zatial asi vyhrava garaz ktora bude jednou stranou spojena s domom.

- sprav si pohlady a potom uvidis ako to vyzera z exterieru
Tie pohlady mam spravene,vyzera to pekne (aj ked neviem co presne si mal na mysli,asi umiestnenie garaze), zopar takych domov som videl aj nazivo...
- kuchynske okna su preco roznej sirky?
Samozrejme sirka okien este nie je definitivna, ale v kuchyni su rozdielne preto lebo to okno nad drezom nie je klasicke vysoke ale iba nizke aby nad nim boli aj horne skrinky
- vsimol som si kuchynu, ktora je rozbita tou komorou, je to komunisticky zvyk mat dvere do komory po ruke, toto by som vyriesil inak
Spajzu chcem mat na 100% pri kuchyni,linka je tymi dverami mozno predelena, ale pri predsienovych dverach bude stlp so vstavanou rurou a mikrovlnkou a vedla vstavana chladnicka,vedla chladnicky priestor na kavovar,rych.konvicu a podobne, takze kuchyna bude tymi dverami na spajze nazonovana...
- technicku miestnost by som posunul hore ku kuchyni, tym padom by som zrusil spajzu aj s toaletou
- staronova tech. miestnost by obsahovala aj wc, aj tak to bude len pohotovostne a nebude sa pouzivat, a navsteva to prezije
myslim ze to wc sa pouzivat bude a nebude iba pohotovostne a ked je moznost nerad by som ho spajal s tech.miest.
- usetrene miesto vznike v spodnom rohu pri obvodovej stene kde moze byt spajza, nemusi byt nutne spojena s kuchynou
- vznikne aj velky priestor pre kuchynsku linku
- televizor ma zlu poziciu, bude nan svietit priame svetlo, premiestnil by som ho na juznu stenu vedla posuvnych dveri ci zdvyznych ci co to bude
na tv bude svietit svetlo maximalne rano, naobed je kryty krovom a rohom terasy a poobede je slnko uplno mimo...pozri si ten nakres s drahou slnka, ak by bol tv na juznej stene musel by byt gauc oproti nemu a tym padom CHRBTOM k vchodu z predsienie,co je zle
- obvodove steny sa mi zdaju tenke, pozor na zmensenie uzitkovej plochy v buducnosti
obvodove steny maju 30cm,co je hrubka obv.steny mont.domu
- deti maju zbytocny luxus s tou vanou, ten sprchovy kut by som zamenil na poziciu vane, aj tak tam zavadzia a kazi chodbu
nemyslim ze zavadzia, praveze ten vysek na chodbe "vyraba" idealny priestor na murovany kut
- dvojumyvadlo je efektivne, ale neviem ci sa c praxi aj vyuzije
u nas sa vyuzije celkom urcite :) keby sa vyuzilo iba raz v roku tak tych par eur na vyse rad zaplatim a priestoru to nevadi
- ten satnik je maly, radsej nemat ziadny ako taky prdinec, este by sa s tym dalo trocha pohrat..[/quote]
taky isty satnik mam teraz v byte, ked ho dobre zariadis tak sa tam zmesti tolko ako do 5 metrovej vstavanej skrine.. to je malo ?
lussso
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Uto 07. Máj 2013 23:42:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individualny projekt - 5izb. bungalov - Lussso

Poslaťod joko » Str 08. Máj 2013 20:52:45

lussso píše:Este jedna vec ktoru by som chcel prebrat: tech.miestnost je dost daleko od kupelní. Snazili by ste sa ju premiestnit do nocnej zony pri kupelne alebo by ste pouzili cirkulaciu tuv ? Popripade nejake ine riesenie ?

Presne toto som chcel vytknúť. Cirkulácia bude nutná, ale to bude nutná v každom prípade, lebo máš na oboch stranách socialne zariadenia.
V rodičovskej kúpeľni pravdepodobne budeš musieť prehodiť umývadlo a WC, lebo sa nezmestíš nohami pred WC . Sprcha by mala byť 90 cm aj keď štvrťoblúk, a misa cca 55 cm plus podomietkové teleso. Nemáš tam dosť miesta. :oops: :!:
A ešte pouvažuj nad umývadlom v garáži, dosť často je to žiadané na pripojenie hadice, na napustenie krhly ...
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Individualny projekt - 5izb. bungalov - Lussso

Poslaťod lussso » Str 08. Máj 2013 21:46:35

joko píše:
lussso píše:Este jedna vec ktoru by som chcel prebrat: tech.miestnost je dost daleko od kupelní. Snazili by ste sa ju premiestnit do nocnej zony pri kupelne alebo by ste pouzili cirkulaciu tuv ? Popripade nejake ine riesenie ?

Presne toto som chcel vytknúť. Cirkulácia bude nutná, ale to bude nutná v každom prípade, lebo máš na oboch stranách socialne zariadenia.
V rodičovskej kúpeľni pravdepodobne budeš musieť prehodiť umývadlo a WC, lebo sa nezmestíš nohami pred WC . Sprcha by mala byť 90 cm aj keď štvrťoblúk, a misa cca 55 cm plus podomietkové teleso. Nemáš tam dosť miesta. :oops: :!:
A ešte pouvažuj nad umývadlom v garáži, dosť často je to žiadané na pripojenie hadice, na napustenie krhly ...


Umyvadlo v garaze bude urcite, zabudol som prikreslit...co sa tyka kupelne,prikladam zvacseny obrazok s chlapom sediacim na WC :)
medzi misou a kutom tam je 60cm, co teoreticky staci,ale nevylucujem ze to o par centi upravim...v kazdom pripade vdaka za pripomienku :ano:
Prílohy
lussso
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Uto 07. Máj 2013 23:42:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individualny projekt - 5izb. bungalov - Lussso

Poslaťod lussso » Str 08. Máj 2013 21:55:27

... píše:ked som to tak zbezne pozrel tak 2 veci mi tam trosku vadia
1. podla mna zbytocna chodba za obyvackou, spojil by som do jednej miestnosti (prechadzalo by sa cez tu obyvacku)
2. vchod v severne orientovanom rohu v zime nemusi byt uplna vyhra, predpokladam ale ze to je urcity kompromis vzhladom na ine poziadavky...


1.zrusenie tej chodby by zvacsilo obyvacku, na druhej strane dom by stratil dennu a nocnu zonu...nezda sa mi dobre ked napr. z kupelne vchadzas priamo do obyvacky...
2. vacsinou je sever vhodny na vstup na pozemok, prip do domu..v tomto pripadne je pravda ze garaz tam vytvara roh kde moze dost fukat...ale ako si pisal je to riesenie ktore vyplyva z vyssich priorit :)
lussso
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Uto 07. Máj 2013 23:42:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individualny projekt - 5izb. bungalov - Lussso

Poslaťod MartinH » Str 08. Máj 2013 23:23:11

PrasinaPE píše:je to komunisticky zvyk mat dvere do komory po ruke, toto by som vyriesil inak


To je vtip alebo je to myslené vážne ? :o


K domu mala pripomienka: Nocna cast mi nepripada dostatocne zvukovo oddelena od obyvacky. Ak nespia vsetci naraz, mozu sa rusit.
Naposledy upravil MartinH dňa Štv 09. Máj 2013 7:57:52, celkovo upravené 1
Dôvod: Oprava autora citatu
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Individualny projekt - 5izb. bungalov - Lussso

Poslaťod lussso » Str 08. Máj 2013 23:43:08

MartinH píše:
lussso píše:je to komunisticky zvyk mat dvere do komory po ruke, toto by som vyriesil inak


To je vtip alebo je to myslené vážne ? :o


K domu mala pripomienka: Nocna cast mi nepripada dostatocne zvukovo oddelena od obyvacky. Ak nespia vsetci naraz, mozu sa rusit.


to s tou komorou som nepisal, ja...zla citacia...(len pre upresnenie)...spajza ma byt podla mna po ruke v kuchyni..
Ano, nocna cast je relativne otvorena a preto aj rozmyslam nad moznostou dat pri krb nejake dvere (ci uz zasuvacie alebo normalne), ktore budu zavrete v pripade potreby. Ak teda bude niekto spat a niekto buchotat hrncami tak sa iba zavru dvere...
lussso
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Uto 07. Máj 2013 23:42:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individualny projekt - 5izb. bungalov - Lussso

Poslaťod MartinH » Štv 09. Máj 2013 8:15:10

lussso píše:to s tou komorou som nepisal, ja

Ospravedlnujem sa a uz som to opravil.

Napisal to PrasinaPE a z jeho textov vidiet, ze ma bohate skusenosti a vie, o com pise. Len ta jedna veta mi nejde do hlavy.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron