Šalovanie venca na Ytongu

Šalovanie venca na Ytongu

Poslaťod user » Ned 28. Apr 2013 18:30:33

Nosné múry sú z YTONG 250 mm, strop bude tvorený stropnými vložkami YTONG.
Vedel by niekto poradiť ako čo najefektívnejšie uchytiť šalovanie venca, aby pri betonáži nedošlo k jeho povoleniu? Bežne sa to zdrôtuje, ale keďže ide o YTONG strop, tak si neviem predstaviť ako to spevniť.

Vďaka za tipy a rady
Naposledy upravil emkac dňa Ned 28. Apr 2013 23:52:31, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Šalovanie venca"
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Šalovanie venca na Ytongu

Poslaťod Mongol » Pon 29. Apr 2013 11:22:54

Najjednoduchsie to bude upevnit drotom o tie stropne nosniky. Maju vstuz zo zeleza, tak to prichytit o ne...

Na vrch toho stropu urcite pojde nejaka kari siet, ktora sa tiez pripevni o tie nosniky, tak mozno aj o tu by sa dalo, ak bude dobre upevnena...

http://www.akostavat.com/wp-content/upl ... -image.jpg
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Šalovanie venca na Ytongu

Poslaťod user » Uto 30. Apr 2013 18:04:16

Mongol

Do venca chcem vložiť EPS, ako prestrčiť ten drôt, veľmi sa mi ho nechce prepchávať cez EPS. Stačí upevnenie drôtu len v strede šalovania? Ako uchytiť samotné šalovanie aby držalo na murive?
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Šalovanie venca na Ytongu

Poslaťod Mongol » Štv 02. Máj 2013 10:54:11

Ja som daval origos tie Ytong vencove tvarnice co su aj s izolaciou... Len som ich nalepil, nesaloval som ich.

No ak tam chces mat len polystyren, tak salovanie bude asi nutne... Zvonka osalovat doskami, dovnutra potom vlozit polystyren. Cez dosku aj polystyren dat drot ktory sa upevni na tie nosniky... Drot pouzi taky hrubsi pozinkovany - sponovaci, co sa dava na ploty (samozrejme nefarbeny). Da sa dobre potom vysponovat, tenky drotik tu masu betonu neudrzi... Ked beton stuhne a salungy das dolu, tak sa drot iba odstrihne zarovno polystyrenu. Musis to spravit dost pevne, lebo beton ma velku silu, a ked sa to bude vibrovat, alebo prepichovat, tak to moze uhnut a je problem.
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Šalovanie venca na Ytongu

Poslaťod user » Štv 02. Máj 2013 12:19:32

Mongol

Ďakujem za tipy, ten polystyrén nakoniec nebudem dávať, 2 cm sú málo a na fasádu tak, či tak pôjde 30 cm.
Akým spôsobom to upevniť k obvodovým múrom, alebo to celé držia len tie drôty aby to aj vlastnou váhou nespadlo?
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Šalovanie venca na Ytongu

Poslaťod Mongol » Štv 02. Máj 2013 13:30:22

Upevni sa to zvislymi doskami ktore sa natlcu do steny... Podlozis kuskom dosticky a pribijes k stene. Pripadne tam das nejake skrutky...

Nieco ako na tychto obrazkoch:
http://www.tvojebyvanie.sk/gallery/defa ... _0001a.JPG
http://www.malcom.sk/files/images/vysta ... vencov.jpg

Ide tam len o to aby ten salung neusiel smerom dolu.
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Šalovanie venca na Ytongu

Poslaťod user » Štv 02. Máj 2013 17:13:37

Vďaka, už mi je to jasné. Použijem šalovanie, ktoré mi zostalo z podkladného betónu, len ho budem musieť rozšíriť.

Je nevyhnutne potrebné použiť vibrátor pri betónovaní. Aký je rozdiel v pevnosti medzi betónom, ktorý sa ručne prepichuje a medzi vibrovaným?
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia