Elektrika do kridlovej brany

Elektrika do kridlovej brany

Poslaťod MarianS » Uto 16. Apr 2013 9:46:06

Ahojte, svojpomocene idem stavat dvojkridlovu branu s dvomi pohonmi na kazde kridlo a potrebujem vyriesit privod elektriky do stlpikov. Mozete poradit akou formou?
1.) Jeden kablel zo skrine do jedneho stlpika a odtial prepojit do druheho?
2.) Dva kable do oboch stlpikov samostatne?

Ti co mi robili ponuku na komplet branu spominali nieco o infrazavore? neviete na co to zluzi?

Vdaka.
MarianS
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 06. Dec 2011 19:12:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Elektrika do kridlovej brany

Poslaťod theb » Uto 16. Apr 2013 10:25:31

Prepojenie: Nevidim dovod, preco to nespravit podla bodu 1 (nie je tam az taky velky odber), ale na to su tu iny elektrikari.

Ja sa vyjadrim akurat k tej infrazavore. Je to kvoli privretiu. Je sice pravda, ze zavora by sa mala sama otvorit, ked tam bude nejaka prekazka, ale male dieta tou prekazkou pre branu byt nemusi a moze ho privriet. Preto sa tam dava, cca 20 cm od zeme infrazavora, ktora sluzi na kontrolu, ci je priestor prazdny.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Elektrika do kridlovej brany

Poslaťod tienik » Uto 16. Apr 2013 12:20:27

obe moznosti su mozne, ale idealne je vybrat najskor pohon a podla toho sa zariadit.
je to vonku, je to na dazdi, takze vsetko musi mat zodpovedajuce krytie a nie je dobre spajat kable hore dole, kde to pride. Takze je vohdne ist podla toho, ako ma pohon prisposobene vyvodky.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia