mate vyskusany zdroj na brigadnikov?

mate vyskusany zdroj na brigadnikov?

Poslaťod MartinH » Štv 20. Sep 2012 16:02:27

Ti, co mali prist nepridu. Takze zmena planu. Potreboval by som cca troch brigadnikov na upravu terenu. Nejakych slusnych 8-), lebo pochybne individua, co ponukaju pomoc, sa tu tulaju okolo v hojnom pocte a na vedlajsej ulici skaredo obabrali starsieho pana. A mozno mu aj vykradli sopu a susedovu sopu atd

Ako prve mi napadlo obratit sa na nejaku studentsku agenturu tu v Bratislave. Mate nejake skusenosti alebo odporucania? Kludne aj cez SS. Dakujem,
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: mate vyskusany zdroj na brigadnikov?

Poslaťod martin.stangel » Štv 20. Sep 2012 16:22:53

moj vyskusany zdroj brigadnikov je zavesit vytlaceny inzerat s telefonnym cislom na nastenkach vo vysokoskolskych internatoch. Vrele odporucam. Vysokoskolaci vedia ze toho este vela nevedia a nemaju problem pochopit co sa po nich chce. Treba vyskusat viacerych a trochu potriedit - nevolat viac krat takych na ktorych treba davat pozor. Ja som nemal problem preverenych nechat robit samych a nesklamali ma. Je to hned vidiet kto ma aky vztah k praci. Dokonca dvom najsikovnejsim z nich som dal klast zamkovu dlazbu a polozili ju asi lepsie ako by som ju polozil sam. Ja by som nemal cas a ponahlal by som sa. Oni cas mali a aj som im povedal ze nevadi ak to budu robit pomaly a precizne. Kedze boli plateni od hodiny tak ta pomalost nevadila ani im. Ak vsak clovek byva mimo dosahu MHD treba ich vozit.
martin.stangel
 
Príspevky: 40
Obrázky: 6
Registrovaný: Str 09. Sep 2009 15:49:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: mate vyskusany zdroj na brigadnikov?

Poslaťod filipino » Štv 20. Sep 2012 20:28:06

staci dat inzerat na brigady.sk brigada.sk - uz som tak riesil viac veci. Je vela studentov co brigaduje na stavbach, tak sa len treba popytat ci maka doma v zahrade, albo ci chodi manualne brigadovat a vacsinou to vyjde.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: mate vyskusany zdroj na brigadnikov?

Poslaťod eugen.lengyel » Pia 21. Sep 2012 10:58:58

Tak ma zaujima, ze co vsetko (ake prace) ste dali robit brigadnikom? Dali ste im aj nieco tazsie, alebo len nosenie veci, upratovanie a pod? Lebo ukladanie zamkovej dlazby sa mi nezda ako jednoducha robota.
eugen.lengyel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia 22. Jún 2012 10:28:59
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: mate vyskusany zdroj na brigadnikov?

Poslaťod martin.stangel » Pia 21. Sep 2012 14:39:35

Ako som spominal, boli to najsikovnejsi brigadnici akych sme mali a to sa ich u nas vystriedalo pocas 3 rokov stavania minimalne 30-40. Vacsinou to boli samozrejme pomocne prace. Pri pomocnych pracach si clovek vsimne kto je ako zrucny a ako sa zaujima o nove veci a postupy. Tym zrucnejsim som dal postupne robit aj zlozitejsie veci. Rozhodne by som im nedaval robit nieco co neviem ja ako robit. Na az takych dobrych brigadnikov clovek asi nenatrafi. Aj ked par ich malo dobre napady, ktore mna nenapadli.

Ohladom kladenia dlazby - ide o to vsetko poriadne pred pracou vymerat, pripravit a vysvetlit. Den som robil s brigadnikmi aby som si bol isty ze to budu robit ako ja chcem. Potom im to uz slo. Este musim povedat ze sme mali uz pripraveny betonovy podklad (ja viem, ja viem, vela ludi tu nad tym betonovym podkladom pod zamkovu dlazby ohrnie nos, ale mali sme svoje dovody). Takze jedine co robili je ze vysypali na beton 2-3cm strku frakcie 4-8, zarovnali to podla rurok a na to podla snurky kladli zamkovku. Kedze mali cit pre estetickost a pravidelnost a vedeli velmi presne rezat s flexou, dopadlo to nad moje ocakavania.
martin.stangel
 
Príspevky: 40
Obrázky: 6
Registrovaný: Str 09. Sep 2009 15:49:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: mate vyskusany zdroj na brigadnikov?

Poslaťod MiroSe » Pia 21. Sep 2012 14:42:02

Moja skusenost s zhananim brigadnikov, je taka, kedze byvam v okr. meste kde bohuzial nie su vysokoskolske internaty, tak som vytlacil inzerat, ze zhanam
2 brigadnikov na lahsie vykopove prace a rozvesil ho na gympli, strednej ekonomickej a ucnovke na nastenkach, plus na stlpy lemujuce cestu k tymto skolam. vysledok bol taky ze som mal 1 telefonat a aj to neboli studenti. Asi takto sa chce robit dnesnej mladezi :roll:
MiroSe
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Str 18. Nov 2009 12:22:33
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: mate vyskusany zdroj na brigadnikov?

Poslaťod day » Pia 21. Sep 2012 15:02:42

To je potom jednoduchsie oslovit studentske agentury, brigadnik cca 2,50€.
Nehadzal by som ich do jedneho vreca.
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: mate vyskusany zdroj na brigadnikov?

Poslaťod jablonko » Pia 21. Sep 2012 15:18:01

Agentura brigadnikovi zaplati 2,50 ale od investora inkasuje 5,- Eur.. Takze ja som skor za to vylepenie inzeratu niekam na intrakovske nastenky. Samozrejme nie je vzdy cas behat po intrakoch.
Obrázok užívateľa
jablonko
 
Príspevky: 79
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 13. Apr 2012 14:30:32
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: mate vyskusany zdroj na brigadnikov?

Poslaťod day » Pia 21. Sep 2012 17:18:03

pisem cenu za studenta - brigadnika konecnu, da sa zohnat aj za 2€/hod
(su vhodny skor na viacnasobne opakujucu sa cinnost)
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: mate vyskusany zdroj na brigadnikov?

Poslaťod filipino » Sob 13. Apr 2013 18:35:31

Doporucujem samostatneho pomocnika co u mna skoncil na stavbe. Vie robit aj samostatne. Robili sme spolu murik z DT, drobne betonovanie a ukladanie zamkovej dlazby, terenne upravy - vykopy, lepenie fasadneho EPS, hydroizolaciu + podlahovy EPS, malovanie, kopec drobnosti v interieri a exterieri, praca s OSB doskami a drevom, atd.
Zodpovedny a spolahlivy.
0911 084 525 - Bratislava a okolie Rovinky.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá

S týmto príspevkom autora filipino súhlasil
pedro6
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: mate vyskusany zdroj na brigadnikov?

Poslaťod kozojed » Sob 13. Apr 2013 20:54:33

mozem sa opytat kolko bral na hodinu?
kozojed
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:46:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: mate vyskusany zdroj na brigadnikov?

Poslaťod filipino » Ned 14. Apr 2013 18:05:04

Ja som mu platil 4 €, ale mysil ze robil predtym aj za menej na takej pravidelnej kazdodennej brigade. Joko-vi pomahal robit na zakzakach podlahove kurenia a nejaku vodu a myslim ze mu tiez platil 4 €.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat





Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia