Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod nový prispivateľ » Ned 07. Apr 2013 15:08:38

kriloter píše:Pisal si, ze ste kabel odpojili a nechali odpojeny a potom zas pises, ze je pripojeny ... tak ako teda?
V rozvadzaci, hned za isticom, ktory vyhadzuje, odpoj striedavio jednu a druhu vetvu. Takto zistis, v ktorej vetve je problem. Potom sa pojde dalej.

Edit: a nebolo by od veci hodit sem schemu zapojenia ...


Kábel bol odpojený v rozvodnej skrinke v bazénovej šachte.

Práve prišiel švagor, úplne sme odpojili kábel v rozvádzači - vetva bazénová šachta = je pripojená iba garáž na istič v dome.

P.S.: Na upresnenie - včera mal švagor iba skúšačku - skúšal šťavu a nie skrat.
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod nový prispivateľ » Ned 07. Apr 2013 15:12:12

tienik píše:tak uz sa v tom dako uspesne stracam.
Kriloter ma pravdu, hod sem nejaky obrazok - nech mame pevny vychodiskovy stav a mozme si "skrtat" moznosti


V čom je to najlepšie nakresliť?
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod kriloter » Ned 07. Apr 2013 15:19:54

v ruplane :-)

ale nie, to je fuk ...
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod nový prispivateľ » Ned 07. Apr 2013 15:56:40

Stručný popis zapojenia:
1 - Rozvodná skriňa v dome - istič "Garáž"
2 - Rozvodná skriňa v garáži
3- Rozvodná skriňa v bazénovej šachte
4 - Rozvodná skriňa v záhradnom domčeku

Dnes sme odpojili kábel pred 3 - zmeraný - podľa elektrikára v poriadku

Švagor odpojil kábel v 1 vedúci do 3
Prílohy

S týmto príspevkom autora nový prispivateľ súhlasil
6maros6
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod 6maros6 » Ned 07. Apr 2013 18:35:31

Zdravim stručný popis problému a rozvod inštalacie:
Od elektromerovej skrine 25A je kábel potiahnutý do hlavnej rozvodnej skrine v dome kde je niekolko desiatok ističov,prudovy chranič,bleskoistky atď.
Kábel je privedený na hlavný vypínač a od tial to je rozvetvené do jednotlivých ističov.Výstup ističa s nápisom GARÁŽ 25A je rozvetvený na dve časti, jedna časť ide do garáže kde je malá rozvodná skrinka v ktorej sú ističe na 380V zásuvky, 230V zásuvky,svetlo,ovládanie brán,a zabezpečovačku.
Druhá vetva ide do bazénovej šachty kde je taktiež rozvodná skriňa s ističmi na svetlo,230V, 380V a istič z ktorého kábel ide do záhradného domčeku v ktorom je svetlo zásuvka a ovládanie bazénového čerpadla.bazénová šachta nie je odvetrávaná tým pádom sa v šachte zráža veľké množstvo vody ktorá je všade na stenách strope a podlahe.Je tam niekoľko aceduriek, zásuvky s krytím ip 44 úplne zoxidované + voda vyzrážaná v nich to isté je aj v rozvodnej skrinke len stým rozdielom že skrinka má kritie ip 66
najskôr sa skontrolovala rozvodná skriňa v garáži skúšalo sa či tam ide prúd či nie je niekde porušená fáza /vadaska by nesvietila/
potom prišiel elektrikár ktorý to celé počas stavby zapájal. taktiež kontroval napätie v garáži /O.K/
potom odpojil privodný kábel v šachte a zaizoloval ho.čakal 2 hod nič sa nestalo tak odišiel. chvílu na to znova vyrazilo ističe garáž a v elektromerovej skrini.
potom som prišiel ja a odpojil som ten prívod z domu do bazénovej šachty. prívod do garáže zostal zapojený čakal som 3 hodky a nič sa nestalo tak som odišiel a zatial mi švagor nevolal

S týmto príspevkom autora 6maros6 súhlasil
nový prispivateľ
6maros6
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned 07. Apr 2013 18:07:27
Bydlisko: Hlohovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod kriloter » Ned 07. Apr 2013 20:11:50

Toz ak som to spravne pochopil, z jedneho istica ti idu dva kable? garaz a bazen? nemam ja rad taketo zlucovanie okruhov ... co okruh to samostatny istic ... dufam aspon, ze su tie kable spravne istene ...
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod nový prispivateľ » Ned 07. Apr 2013 20:24:26

kriloter píše:Toz ak som to spravne pochopil, z jedneho istica ti idu dva kable? garaz a bazen? nemam ja rad taketo zlucovanie okruhov ... co okruh to samostatny istic ... dufam aspon, ze su tie kable spravne istene ...


Tak tak. Švagor to popísal na jednotku.

Od 14 hodiny (posledný výpadok) ide všetko bez problémov. Nechcem to však zakríknuť.

Zostáva ešte jedna záhada: ak elektrikár doobeda kontroloval kábel, ktorý vyhlásil za bezchybný, prečo ten kábel vyrážal istič (skratoval)?

Ešte poznámka - dúfam že nebude treba vymeniť kábel. Vzdialenosť od domu do bazénovej šachty je cca 20 m. Pochybujem že by sa dal z chráničky vybrať kábel a zároveň dať nový. Reálnejšie je potom ťahať kábel z garáže. Je to cca 40m. No už asi predbieham :D
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod tienik » Ned 07. Apr 2013 21:10:19

6maros6 píše:Je tam niekoľko aceduriek, zásuvky s krytím ip 44 úplne zoxidované + voda vyzrážaná v nich to isté je aj v rozvodnej skrinke len stým rozdielom že skrinka má kritie ip 66


no myslim si ze toto bude zdrojom tych zahad. Zatial ćo som mal tu cest vidiet, vacsina sacht vedla bazena bojuje z takymto problemom. Vlhkost, chlorove pripravky, atd..... to je horsie ako by sa mohlo zdat.
Na taketo mimoriadne agresivne prostredie by sa mali puzit aj prislusne odolne materialy. Krytie nam sice povie vela, ale nevieme ako nan posobia tie vypary.

Takze zoxidovane casti by som 100% vsetky vymenil a nad rozvadzacom podumal. Najlepsie ak by ho slo vytiahnut mimo sachty - kludne aj na povrch, tam krytie ide zariadit a vypary nebudu.
Alebo potom dobre vetrat.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod 6maros6 » Ned 07. Apr 2013 21:17:56

kriloter píše:Toz ak som to spravne pochopil, z jedneho istica ti idu dva kable? garaz a bazen? nemam ja rad taketo zlucovanie okruhov ... co okruh to samostatny istic ... dufam aspon, ze su tie kable spravne istene ...

presne tak ja som tu elektriku nezapajal ja to chodim len opravovat
6maros6
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned 07. Apr 2013 18:07:27
Bydlisko: Hlohovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod nový prispivateľ » Ned 07. Apr 2013 21:22:40

tienik píše:
6maros6 píše:Je tam niekoľko aceduriek, zásuvky s krytím ip 44 úplne zoxidované + voda vyzrážaná v nich to isté je aj v rozvodnej skrinke len stým rozdielom že skrinka má kritie ip 66


Takze zoxidovane casti by som 100% vsetky vymenil a nad rozvadzacom podumal. Najlepsie ak by ho slo vytiahnut mimo sachty - kludne aj na povrch, tam krytie ide zariadit a vypary nebudu.
Alebo potom dobre vetrat.


Zoxidované časti budú uričte vymenené, rozvádzač tiež. Tomu však bude predchádzať vetranie šachty cez 2 komíny (v každom rohu).

Stále to však nevysvetľuje fakt, že pri dnešnom odpojení kábla z rozvádzača 3 a vyhlásení za bezchybný vyhadzovalo ističe.
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod kriloter » Ned 07. Apr 2013 21:36:32

Problem je niekde medzi isticom a poslednym bodom, ktory je pod napatim ...
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod nový prispivateľ » Ned 07. Apr 2013 21:54:12

kriloter píše:Problem je niekde medzi isticom a poslednym bodom, ktory je pod napatim ...


To mi je jasné, ale prečo meranie ukazuje niečo iné?
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod MareC3k » Ned 07. Apr 2013 22:23:18

pises ze meral fazovkou, takto sa mohol zdat kabel v poriadku. Pokial je poskodeny v zemi, pripadne zaoxidovany na konci v rozvadzaci v bazenovej sachte tak moze mat zly izolacny stav voci zemi, t.zn. prud prechadza cez to kriticke miesto do zeme, v rozvadzaci ked je vyzrazana vlhkost, tak to moze sposobovat pohyb kvapiek vyzrazanej vlhkosti po povrchu, ktora skratuje atd... preto to vyhadzuje takto nahodne. Cize rozobral by som privod do bazenovej sachty, vycistil a vysusil tento kabel a zaizoloval ho a nechal odpojeny. Pokial to uz nebude vyhadzovat istic, tak je problem tam. Pokial ten istic bude vyhadzovat znova, tak bude problem so samotnym kablom, cize je niekde poruseny. Odpojil by som ho v domovom rozvadzaci a problem s vyhadzovanim istica by ml prestat... zostane uz len najst miesto poskodenia ;)
MareC3k
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 26. Dec 2010 12:12:45
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod nový prispivateľ » Pon 08. Apr 2013 14:22:44

Ahojte!
Ďalšou úlohou bude odvetranie šachty:
bude postačovať v každom roku šachty (2x4m, vysoká cca 1,2 m) komín vyvedený cez stenu nad terén?
Existuje nejaké účinejšie riešenie?
Ďakujem za každú odpoveď
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Vyhadzuje ističe - prosím o radu

Poslaťod nový prispivateľ » Uto 09. Apr 2013 14:44:49

Môžem na vnútornú stenu šachty použiť kryštalickú hydroizoláciu?
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron