Výška hladiny vody v nádržke Geberit

Výška hladiny vody v nádržke Geberit

Poslaťod Bororo » Pon 25. Jún 2012 22:26:34

ahojte priatelia,
mal som dnes tu cest, ze som mohol vycistit vnutornosti jednemu Geberitu. Prvykrat po cca 10rokoch. Musim povedat, ze v tom panelaku maju asi dost tvrdu vodu, lebo som musel miestami ten vodny kamen opatrne rozbijat skrutkovacom. Ked som nakoniec toho jezka vratil do klece, tak som si vsimol na obrazku, ze hladina vody by mala byt minimalne 2 cm od toho prepadu. Neviem to vsak pretlmocit do reci amaterov.
Znamena to, ze hladina vody nesmie byt blizssie k prepadu ako 2cm? Alebo naopak (2 a menej)?

Obrázok

P.S. Este ma prekvapilo to velke gumove tesnenie v spodnej casti splachovaca - boli v nom akokeby bubliny roznych velkosti (1-4mm). Znamena to opotrebenie, alebo je to normalne? Geberit som nakoniec popocuval, vyzera ze nic uz netecie tak teraz neviem.
Vdaka.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Výška hladiny vody v nádržke Geberit

Poslaťod joko » Uto 26. Jún 2012 19:28:23

To že výrobca odporúča hladinu nastaviť na cca 2 cm od prepadu - max. hladiny, je iba odporúčanie. Vtedy je v nádržke cca 6 l na splachovanie. Ak chceš viac, alebo menej vody na spláchnutie, tak na obrázku č. 7. máš nakreslenú tú plastovú tyčku ktorou nastavuješ výšku hladiny. Točíš do prava alebo do ľava.
Tá tesniaca guma na výtoku je už stará, a časom začne prepúšťať. Videl som to už raz, , tam už to presakovalo. Výmena trvá 10 minut, gumu zháňaj už teraz, lebo jedine originálom sa nahradzuje. Je to špecial šedá silikonová zmes s gumou. Veď si to videl.
Oficiálne označenie má: Tesnenie splachovacieho ventilu, a katalogové číslo - 816.418.00.1, rozmery: otvor 32 mm, vonkajší priemer 63 mm.
Na čistenie je dobré použiť silné rozpúšťadlá na vodný kameň, ale v dobrom poslúži aj ocot. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Výška hladiny vody v nádržke Geberit

Poslaťod ziletka » Uto 26. Jún 2012 23:19:11

s dovolenim sa vam natlacim do tejto temy a spytam sa ci sa da nastavovat na geberite aj rychlost napustania. Napustam ho dazdovou vodou a vodaren ma dost malu tlakovu nadobu. Ked pustim velke splachovanie tak sa vodaren spusti 2x. je nejaka moznost aby sa geberit rychlejsie napustil a teda sa mi vodaren pusti len raz? Dakujem.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Výška hladiny vody v nádržke Geberit

Poslaťod joko » Str 27. Jún 2012 22:22:22

Rýchlosť napustenia je závislá od tlaku v systéme. Nedá sa meniť. Je tam napúšťací otvor cca 2 mm, ktorá sa zároveň servom zaviera, a tá určuje prietok. Alternatíva nieje. Príčinou je, že máš málo výdatnú vodárničku, ktorá na jeden ciklus nedá 6 l vody. :cry:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Výška hladiny vody v nádržke Geberit

Poslaťod ziletka » Str 27. Jún 2012 23:54:20

limitujuca je v tomto pripade rychlost pritekania vody do geberitu. vodaren ma malu nadrz, to viem. Ked pustim vonku vodu z dvoch hadic, tak vodaren ide nepretrzite pretoze stiham vodu odoberat. v tom geberite sa teda neda nic nastavovat. cez taku malu dierku to nemoze pritekat rychlejsie. Dik za odpoved. To ma len tak napadlo, ci nahodou ...
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.

S týmto príspevkom autora ziletka súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Výška hladiny vody v nádržke Geberit

Poslaťod jezo » Štv 04. Apr 2013 21:08:18

Netusite niekto, naco sluzi tato zahnuta rurka v geberite? Aby ju tam davali len tak zbytocne, mi pripada strasne komplikovana - takze asi nejaky ucel plni. Vybrat sa da lahko, dole je uzavtreta, hore volne strcena do nadrzky cez o cosi vacsiu dieru. O nic nejde, pytam sa len zo zvedavosti...
Prílohy
geberit.JPG
geberit.JPG (5.96 KiB) Zobrazené 1918 krát
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Výška hladiny vody v nádržke Geberit

Poslaťod mico » Štv 04. Apr 2013 21:39:43

Myslím, že na el. prepojenie.
mico
 
Príspevky: 111
Registrovaný: Pon 02. Feb 2009 13:27:13
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Výška hladiny vody v nádržke Geberit

Poslaťod joko » Štv 04. Apr 2013 21:39:58

Tá rúrka slúži na to, že ak niekedy dodatočne chceš miesto klasickej misy dať Aquaclean prípadne bidetové sedátko, tak cez tú rurku prevlečieš na to určenú hadicu, a dostaneš z ventilu v nádržke vodu do bidetovej misy bez búrania a odtrhávania obkladu. Stačí na správnom mieste pod misou spraviť 25 mm otvor, prepichnúť ten uzatvorený koniec rúrky a dostaneš tam hadicu. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Výška hladiny vody v nádržke Geberit

Poslaťod joko » Štv 04. Apr 2013 21:41:57

mico píše:Myslím, že na el. prepojenie.

Nie. Voda sa montuje na ľavo, a elektrika na pravo.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Výška hladiny vody v nádržke Geberit

Poslaťod jezo » Pia 05. Apr 2013 6:13:30

joko píše:Tá rúrka slúži na to, že ak niekedy dodatočne chceš miesto klasickej misy dať Aquaclean...

Super, dik moc. Hned budem lepsie spat ;)
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron