Priamy zaves - viac druhov?

Priamy zaves - viac druhov?

Poslaťod Ryu » Str 27. Mar 2013 11:11:56

Ahojte

Prave som dorobil konstrukciu na sadrokarton na prizemi, do betonoveho stropu na priame zavesy. A teraz som uplnou nahodou nasiel, ze existuju priame zavesy do dreva a priame zavesy do stropu.

http://www.pulzmyjava.sk/sadro.php

Je to pravda? Bol som na tom, ze existuje len jeden druh priamych zavesov. Mal som kupene priame zavesy neviem aka znacka a ked mi dosli, dokupil som dalsie z baumaxu, na ktorych bolo napisane rigips a boli troskuu hrubsie.
Teraz mam obavu, ci tie co som tam dal nebudu nahodou tie do dreva a ci udrzia ten sadrokarton. Konstrukcia bola robena podla predpisov (rozostupy)


Druha otazka: Kotvil som ich jednym stropnym kovovym klincom do stredu, ale ked to zatlciem, boky ohnem a ked sa na to mierne zavesim, tak samozrejme sa to ohyba. Udrzi to sadrokarton? neprehne mi to?

Dakujem
Ryu
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto 08. Jan 2013 11:08:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Priamy zaves - viac druhov?

Poslaťod bladerunner » Str 27. Mar 2013 11:51:54

predpokladám, že tie s číslom 600 budú pre CD profily šírky 60 mm a tie s číslom 500 budú pre drevené laty šírky 50 mm :idea:
Ryu píše:...... a ked sa na to mierne zavesim, tak samozrejme sa to ohyba. Udrzi to sadrokarton? neprehne mi to?......

dúfam, že sa na jeden záves nevešiaš celý :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
keď si dodržal predpisy a robil to podľa tabuliek /odstupy závesov podľa vypočitaného zaťaženia/ tak nemôže byť problém. keď sa nad tým logicky zamyslíš, zistíš, že tvoja otázka je blbosť -prečo by tie do dreva nemali udržať sadrokartón????
iná vec by bola, keby si na kotvenie do betónového stropu použil nesprávny materiál :!:

S týmto príspevkom autora bladerunner súhlasil
tomas g
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Priamy zaves - viac druhov?

Poslaťod Ryu » Str 27. Mar 2013 12:24:46

no dufam ze to je tak. Ja som nad tym rozmyslal inak. Do krokiev sa priamy zaves prichycuje dvomi skrutkami na obe strany. Do betonoveho stropu ide jeden klinec do stredu. Preto ma napadlo, ci tie do dreva nie su z nejakeho makksieho materialu (resp. tensieho). Kedze su prichytavane dvomi skrutkami, stale by to vyhovovalo. Ale ....dufam ze si to len namyslam.

Pouzil som stropne klince DN6 x 60, priame zavesy neoznacene, cize neviem akej znacky boli. zboku prichycovane 2 ks LB-ckami. UD po celom obvode, miestnost cca 5x5, sadrokarton pojde 12.5, profily 0.6 mm, rozostup 0.5 x 1
Ryu
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto 08. Jan 2013 11:08:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Priamy zaves - viac druhov?

Poslaťod bladerunner » Štv 28. Mar 2013 0:48:12

Ryu píše:....... Ja som nad tym rozmyslal inak. Do krokiev sa priamy zaves prichycuje dvomi skrutkami na obe strany. Do betonoveho stropu ide jeden klinec do stredu........

niekedy netreba rozmýšľať, ale pozrieť technické listy :mrgreen:
napr. tento http://www.knauf.sk/files/File/pdf/technicke_listy/D11.pdf
strana 3

Upevnenie do stropu z drevených trámov 2x Knauf TN 3,5x35 v krídielkách alebo 1x Knauf FN stredovo
Upevnenie do železobetónového stropu Stropný klinec Knauf BZ 6
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Priamy zaves - viac druhov?

Poslaťod Mich » Pon 22. Apr 2013 22:25:49

Pri podhlade montovaneho stropu z betonovych vloziek sa priame zavesy montuju do nosnikov alebo sa mozu aj do vloziek?
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Priamy zaves - viac druhov?

Poslaťod jezo » Uto 23. Apr 2013 7:58:02

Mna to caka az o par tyzdnov, ale ja predpokladam ze len do vloziek. Triafat roxory v nosniku nemam chut...
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Priamy zaves - viac druhov?

Poslaťod Mich » Uto 23. Apr 2013 14:23:48

Tak som telefonoval vyrobcovi vloziek a hmozdiniek a riesenie je taketo:
http://www.fischer-cz.cz/PortalData/2/R ... KDH_KM.pdf

Netvrdim ze to musi byt hmoždinka od tohoto vyrobcu , ale unosnosť by mala byt 15 resp. 30 kg. To je hmoždinka o priemere 5 mm pripadne 6 mm.

A robi sa to tak že sa vyvrta diera o priemere cca 1 cm podla velkosti hmoždinky vopcha sa ramienko dnu a potiahne. Stoji to trochu viac ako som čakal ale čo už.


ps: v žiadnom pripade nie do nosnikov.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Priamy zaves - viac druhov?

Poslaťod jezo » Štv 25. Apr 2013 21:36:53

Ja uz mam klince kupene, tak som to dnes vyskusal. Naozaj sa nedaju pozit, ak sa navrta do dutiny - vrtak vacsinou vylomi cast betonu. Klinec sice nevypadne, ale vysunie sa az kym rozsirena cast nechyti cistu dieru. Tvarnica ma ale 4 priecky a ked sa navrta do nich, nie je problem. Klinec sa mi nepodarilo uvolnit, aj ked som sa snazil. Takze zalezi na tom, v ktorom smere bude clovek cedecka klast. Ak priecne na nosniky, je to v pohode. Ak subezne, je to horsie, lebo sa neda rozmerat pravidelne na 50cm. Vychadza to medzi 42 - 52cm, takze na beznej izbe treba jedno cd pridat. Ale aj tak je to asi lepsie, ako sa babrat z rozpernymi hmozdinami.
Prílohy
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Priamy zaves - viac druhov?

Poslaťod marek_kokso » Sob 27. Apr 2013 19:45:03

Väčšinu som dával do vložiek, ale pár ich je aj v nosníkoch. S tými vložkami to bol dosť problém, treba sa s tým vyhrať - tenší vrták, vŕtať pomaly a netlačiť. Ale i tak som musel niekoľko závesov presúvať.
Skúšal som stropné klince rigips aj knauf, a môžem povedať, že v tejto konkrétnej stropnej vložke držali oveľa lepšie klince rigips.
marek_kokso
 
Príspevky: 108
Registrovaný: Str 05. Aug 2009 0:10:56
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 5 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia