Sokel z fasadneho EPS s omietkou?

Sokel z fasadneho EPS s omietkou?

Poslaťod Borto » Pia 15. Mar 2013 18:07:17

Dobry den.Mam otazku ohladom sokla.Z jednej strany domu mam po celej dlzke chodnik a mam v zaujme potiahnut zateplenie 15 cm izolaciou po celej vyske steny cize bez soklu.Od chodniku az po strechu by isiel klasicky polystyren 70F s tym ze vsetko az ku chodniku by aj bolo natrete tou istou farbou ako cela fasada..Je to mozne takto urobit alebo tam musi ist za kazdu cenu tvrdeny polystyren? Ak nie tak ako by sa to dalo riesit?Nechcem tam dat sokel koly estetike.Zaujimaju ma mozne riesenia
Naposledy upravil emkac dňa Sob 16. Mar 2013 1:14:37, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "SOKEL"
Borto
 




Re: SOKEL

Poslaťod fabka2004 » Pia 15. Mar 2013 19:25:33

mam podobne, akurat mam sokel rieseny inofarbne formou marmoritu, ale to je jedno, ide to, postacuje EPS 70F, mam to iste, akurat su dolezite dva detaily:
1. zabranit hlodovcom a inej havedi aby sa dostali do EPS, teda v styku EPS s (u mna so zakladovou doskou) ukoncenim zateplenia dat nieco cez co sa mys neprekusne,teda napr 4cm vrstvu betonovej mazaniny, ja som to vo vodorovnej polohe vyriesil takto a vo zvislej som isiel do nopovky a na nu este paranoicky som dal 2mm Fe-Zn plech
2. mam po celej vyske aj pod urovnou chodnika natrety EPS pomocou sietky a klebru a do porucujem tam dat aj finalnu alebo inu lacnu omietku
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron