vyska kuchynskej linky vs okno

Re: vyska kuchynskej linky vs okno

Poslaťod dadka » Uto 09. Aug 2011 8:19:10

ahojte, poprosim skusenych o radu... kupili sme prerobeny domcek, no kuchynu by som si rada prerobila podla seba.... a tot problem: ked by som chcela linku popod okno, prevysovala by cca 15 cm nad parapetou okna :dash a neviem teraz co s tym... chcem to tak, lebo ina moznost nie je...
na protilahlej stene je tiez okno, ale voda je v tych castiach, kde by som chcela linku ja... spomianane nizke okno by som pouzivala len na vetracku.. ako sa mame s tym popasovat... kuchyna je stvorcova, nie je v nej moc miesta na spekulacie... dik za odpovede
dadka
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 09. Aug 2011 8:06:33
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: vyska kuchynskej linky vs okno

Poslaťod emkac » Uto 09. Aug 2011 10:49:20

Henry píše:- svetlo pri umývaní riadu (cez deň)

vynikajuca vec, ale nielen pri umyvani
kvantum trusiacich veci (napr. krajanie peciva) robim nad umyvadlom a je tam jednoznacne najlepsia viditlnost

Henry píše:- prehľad, čo sa deje na ulici, či na dvore (podľa orientácie)

menej dolezite
v zasade nie som za drezom v porovnani s ostatnymi castami kuch. linky az tak casto, aby toto malo nejaky vplyv

Henry píše:- rozšírená pracovná plocha

?
dosku mas rozsirenu bez ohladu na polohu drezu voci oknu, toto nie je ani + ani -

Henry píše:- priame vetranie pri činnosti

jj, ked cedis spagety a lejes vrelu vodu do drezu, niet nad to otvorit si okno
tu rekuperacka nepomoze

Henry píše:- komplikované zladenie výšky drezu a parapetu

nie je ziadna kompilkacia navyse... tak ci tak musis ladit vysku okna s doskou

Henry píše:- problematické otváranie okna kvôli batérii

nie je, ak mas dvojkridlo
ja napr. dvojkridlo mam, obe okna su otvarave
jedno otvorit viem, druhe nie
nie je ziaden problem (teda okrem toho, ze mi zle otocili drez, cize mam bateriu na zlej strane, cize okno, ktore je vyklopne a ma sietku nie je mozne otvorit... ale to bola chyba montaze, neda sa pausalizovat)

Henry píše:- nemožnosť použiť dlhšiu záclonu, kvôli zašpineniu

kto je to zaclona?
naco je dobra zaclona?
:)
my mame vnutorne zaluzie a zaclony nemame nikde... toto neuznavam

Henry píše:- večer gazdinú vidno v okne

zaluzie to istia
a navyse vecer vidno v dome gazdinu/gazdu aj keby drez bol inde... vsak sa bezne robi aj nad inymi castami linky, nielen nad drezom

Henry píše:- možnosť ofŕkania okna

prvy realny negativny argument
toto sa stava casto
nuz, musim utierat


cize z mojho pohladu 2:1 (svetlo, otvorenie okna vs. ofrkanie okna)

v dalsom dome by drez isiel opat pod okno
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: vyska kuchynskej linky vs okno

Poslaťod emkac » Uto 09. Aug 2011 10:56:48

dadka píše:ahojte, poprosim skusenych o radu... kupili sme prerobeny domcek, no kuchynu by som si rada prerobila podla seba.... a tot problem: ked by som chcela linku popod okno, prevysovala by cca 15 cm nad parapetou okna :dash a neviem teraz co s tym... chcem to tak, lebo ina moznost nie je...
na protilahlej stene je tiez okno, ale voda je v tych castiach, kde by som chcela linku ja... spomianane nizke okno by som pouzivala len na vetracku.. ako sa mame s tym popasovat... kuchyna je stvorcova, nie je v nej moc miesta na spekulacie... dik za odpovede


ak budes chciet okno otvarat, tak je to nanic, lebo ho neotvoris
a ver tomu, ze otvorenie okna na 10 cm nie je ziadne otvorenie okna
sam to na jednom okne mam, ze ho nemozem kvoli baterii otvorit... a ani ho neotvaram, lebo s tak malo otvorenym oknom je nemoze nic poriadne spravit
cize nerataj s tym, ze linku budes mat vyssie a parapetu nizsie
navyse tam vznikne "jama", ktora by sa nedala cistit a stale by tam padalo svinstvo a voda

ak ale dokazes otvorit okno na vetracku (vyklopne), mozno by to slo
skus si otvorit okno a pozri si, kde konci
a skus si predstavit, ze az potial prirazis linku
hmm
ako si to predstavujem, tak je to blbost... jednako ram okna by sa dotkol linky a skla nie, cize by tam bola nejaka fuga, a navyse pri zatvoreni okna by sa nejaka malicka fuga objavila aj pri rame
a fugy nie su dobre, zle sa to cisti

hmm
napada ma zial len jedna jedina vec - vymenit okno :(
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: vyska kuchynskej linky vs okno

Poslaťod fabka2004 » Uto 09. Aug 2011 13:03:17

mame drez pod oknom, okno je len sklopne, nieje otvarave, je orientovane do ulice a tak sme to chceli, tak nam to vyhovuje,
umyvame tam zeleninu, riad ci maso, je tam dobre vidiet ako na potraviny tak na ulicu, ze ma vidno vecer neriesim, neschovavam sa, okno som este nedokazal zafrkat,
skoda len ze parapet nevysiel do rovnakej vysky s pracovnou doskou, to sa udialo koli tomu, ze som sa bal aby som nebol vysoko s podlahou koli francuzskym oknam, dveram a pod

PS> pri cedeni spagiet neriesim paru, tu vezme rekuperacka skor ci neskor ... okno je malokedy otvorene, ked tak len v prechodnych obdobiach ked sa oplati vetrat oknami
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: vyska kuchynskej linky vs okno

Poslaťod joko » Uto 09. Aug 2011 18:02:26

Už som to niekde písal , tak sa opakujem, ale ak je problémom iba batéria pre otvorenie okna, tak ja svojim zákazníkom odporúčam, chystám a montujem batériu na kraj okna - výklenku. Či už k pántom alebo na stranu otvárania. Pri rádiuse krídla sa batéria zmesti na roh drezu, ktorý je pred oknom a tak sa okno dá otvoriť aj na 90 st. Samozrejme nemá to vplyv na výškové rozdiely, ale iba na riešenie detailu batérie. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: vyska kuchynskej linky vs okno

Poslaťod bladerunner » Str 10. Aug 2011 2:17:14

dadka píše:.... a tot problem: ked by som chcela linku popod okno, prevysovala by cca 15 cm nad parapetou okna :dash a neviem teraz co s tym... chcem to tak, lebo ina moznost nie je...

podľa mňa jediné rozumné riešenie je vymeniť okno.

čo sa týka okna a batérie - keď sme asi pred 10 rokmi prerábali byt v bytovke, tiež sme linku dali pod okno a drez s odkvápavacou plochou je umiestnený tak, že batéria je presne v mieste kde sa otvárajú krídla dvojkrídlového okna, takže sa dajú otvoriť obe krídla.
existujú aj iné riešenia - viac napovedia obrázky. len to už trochu lezie do peňazí.
pod okno 1.jpg
pod okno 1.jpg (48.11 KiB) Zobrazené 1796 krát
pod okno 2.jpg
pod okno 2.jpg (35.58 KiB) Zobrazené 1796 krát
pod okno 3.jpg
pod okno 3.jpg (4.53 KiB) Zobrazené 1796 krát
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: vyska kuchynskej linky vs okno

Poslaťod sigma » Str 10. Aug 2011 8:07:43

Pekne, hlavne ak bateria stoji viac, ako vymena okna:-)
Ja som dal bateriu medzi kridla okna, takze sa daju otvorit obe (prave aj lave).
Pouvazoval by som nad oknom, kde by bol cca 20cm pas fix dolu a nad tym normalne jedno-dvojkridlove okno. Ten fix by sa dal umyvat cez to okno nad tym. Este to urobit, aby to nejako vyzeralo...
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: vyska kuchynskej linky vs okno

Poslaťod tienik » Str 10. Aug 2011 10:31:36

s Siku maju za 110€ :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: vyska kuchynskej linky vs okno

Poslaťod Maxo » Pon 11. Mar 2013 23:40:10

Hladam kuch. baterie a narazil som na takuto, je draha ale mozno niekomu pomoze ...
Prílohy
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat




Predchádzajúci

Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron