Cim lepit okenne pasky butyl. tmelom alebo akryl. lepidlom ?

Cim lepit okenne pasky butyl. tmelom alebo akryl. lepidlom ?

Poslaťod ferino » Pia 01. Mar 2013 11:06:29

Mate skusenosti co je vhodnejsie na lepenie paroppriepustnych a paronepriepustnych pasok ? Zvazujem bud ?
BUTYRUB polybutylenovy tmel od Soudalu
alebo
Ottocoll A770 akrylátové lepidlo od Allmedie.
Podklad mam tehlu, miestami vyrovnanu kleberom.
Dik za rady.
ferino
 




Re: Cim lepit okenne pasky butyl. tmelom alebo akryl. lepidl

Poslaťod Mongol » Pia 01. Mar 2013 11:48:29

Ak davate pasky, tak to utesneniea prilepenie musi byt perfektne... Inak su tie pasky zbytocne peniaze.

Mne oknari davali origos Illbruck pasky (cena je fakt extrem). Pred montazou okien vyzadovali aby ostenia boli zatiahnute do sietky, aj ked boli rovne a material je Ytong. Vraj aby to nesprasovalo.

Pri aplikacii tieto spalety este napustali nejakym penetrakom - vyzeralo to ako chemopren. Nechali zaschnut a lepili pasky. Pri druhej dodatocnej montazi mali aj ten penetrak v spreji. Nastriekal do spary, nechal zaschnut, a lepil pasky a penil.

Original pasky su butylove, a drzi to fakt krasne... Aj ked sa nieco odlepilo, tak po pol roku nebol problem to prilepit naspat- obycajnym pritlacenim pasky. Ten butyl bol stale makky, a lepivy... Pekne to obalilo aj nejake nerovnosti a spoje ak boli.

Cize skor by som isiel do toho Butylu, ak bude mat pruznost a lepivost ako original pasky.
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Cim lepit okenne pasky butyl. tmelom alebo akryl. lepidl

Poslaťod tienik » Pia 01. Mar 2013 12:20:32

Ja mam dom z tehly, ostenia som omietol jemnou omietkou (aby som vyrovnal perodrazky a tak) a pasky som potom lepil butylom. Neviem ako drzia teraz, lebo ich nevidim, ale mal som k nim pristup cca pol roka a nic sa neodliepalo, tmel bol stale pruzny, takze myslim ze to bude OK.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Cim lepit okenne pasky butyl. tmelom alebo akryl. lepidl

Poslaťod fefe30 » Pia 01. Mar 2013 13:04:33

Keď dávať pásky tak už butyl samolepiacim pásikom.

Ja som dával pásky od Den Bravenu s butyl pásikom. A ten má k tomu aj origo leidlo Lepidlo na parozábrany PROFI.
Podklad bol ytong je síce prašný, ale kde nedržalo podlepil som týmto lepidlo. Takže je jedno aký máš podklad, vždy sa stane že niekde sa trochu páska odlepuje. Pokiaľ chceš pásky bez butyl samolep. pásika, teda lepiť len lepidlom, nyslím, že v tom neni žiaden problém len si treba zrátať či sa ti to vyplatí.
A po prilepení, treba vonkajšie pásky preklébrovať!!!!!
Obrázok užívateľa
fefe30
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Pia 14. Jan 2011 14:35:19
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 11 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron