rohova vystuzna paska na sadrokarton

Re: rohova vystuzna paska na sadrokarton

Poslaťod sopecmario » Ned 24. Feb 2013 9:14:44

Ja chcem prave proti tym prasklinam tmelit Silikon akrylovym tmelom. Mal by byt pretieratelny ako akrylovy, a elasticky ako silikon.
sopecmario
 
Príspevky: 237
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 8:28:02
Bydlisko: PU
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: rohova vystuzna paska na sadrokarton

Poslaťod tramo » Ned 24. Feb 2013 10:13:13

sopecmario píše:Ja chcem prave proti tym prasklinam tmelit Silikon akrylovym tmelom. Mal by byt pretieratelny ako akrylovy, a elasticky ako silikon.


Pozri este polyuretanovy tmel ten ma 25% dilatacnu schopnost sice sa s nim omnoho horsie pracuje ale ten tak lahko nepopraska.
tramo
 
Príspevky: 109
Obrázky: 3
Registrovaný: Str 02. Mar 2011 15:01:43
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: rohova vystuzna paska na sadrokarton

Poslaťod stano99 » Ned 24. Feb 2013 12:35:54

Spoj sadrokarton - stena praskne VZDY!!! Je to len otazka, času a veľkosti praskliny. Nie je to otazka pouzitych technologii, tie iba mozu praskliny iba zmiernit... Ja nechavam priznanu malinku škaru. Dalsou moznostou je to podlepit polystyrenovym profilom....
Obrázok užívateľa
stano99
 
Príspevky: 187
Obrázky: 0
Registrovaný: Pon 08. Nov 2010 12:37:18
Dal súhlas: 11 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: rohova vystuzna paska na sadrokarton

Poslaťod jezo » Ned 24. Feb 2013 14:49:16

Zatial sa tu hovori o rieseni vnutornych rohoch, ale vedel by sa niekto vyjadrit k vonkajsim? Napr. ostenie okolo stresneho okna apd. Staci tam pouzit sadrokartonarsky hlinikovy rohovnik, alebo ma vyznam platit za straitflex / nocoat pasky?
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: rohova vystuzna paska na sadrokarton

Poslaťod tramo » Ned 24. Feb 2013 18:04:22

jezo píše:Zatial sa tu hovori o rieseni vnutornych rohoch, ale vedel by sa niekto vyjadrit k vonkajsim? Napr. ostenie okolo stresneho okna apd. Staci tam pouzit sadrokartonarsky hlinikovy rohovnik, alebo ma vyznam platit za straitflex / nocoat pasky?


Ja som pouzil http://www.magips.sk/187/magic---pruzna-lista.html
na vonkajsie rohy.
Je tomu rok a pol a zatial som spokojny
tramo
 
Príspevky: 109
Obrázky: 3
Registrovaný: Str 02. Mar 2011 15:01:43
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: rohova vystuzna paska na sadrokarton

Poslaťod bukshi » Ned 24. Feb 2013 21:01:27

spoj sadrova omietka -> SDK sme davali len jednoduchu papierovu rohovu pasku, zatial bez prasklin, ta papierova paska je dost silna, nevravim ze to nebude praskat ale uz to zazilo zopar krat teplotny sok nad krbom a v pohode.

na ostenia sme davali tiez papierovu ale vystuzenu kovovou paskou, uz by som ale radsej dal hlinikovy rohovy profil, na tej paske vidno nerovnosti co by rohovnik bol zamaskoval
bukshi
 
Príspevky: 69
Obrázky: 1
Registrovaný: Ned 16. Aug 2009 19:04:26
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: rohova vystuzna paska na sadrokarton

Poslaťod Bororo » Pon 25. Feb 2013 16:18:03

ja som spoje SDK / omietka len pretmelil, nedaval som ziadnu pasku. mal som vsak pasku no coat v podkrovi, kde som s nou robil spoje sikmin. celkom dobre sa s nou robilo, len treba dat pozor, aby bola polozena do vrstvy tmelu a ten tmel spod nej nebol celkom vytlaceny. na niektorych miestach sa mi podarilo ten tmel spod pasky vytlacit a po par mesiacoch sa ta papierova cast mierne odlepila.

najvacsie problemy som vsak mal s brusenim. vsade kde bolo treba v rohoch ci prechodoch sikmina, stena vybrusit povrch mi vznikali nepekne drazky, nakolkosom pouzival origo brusnu mriezku, kde su tie vlakna kolmo na seba a su od seba dost vzdialene, co pri pohybe jednym smerom vyrabalo drazky.
cim ste bruslili taketo spoje?
mohol by som pouzit aj obycajny brusny papier?
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: rohova vystuzna paska na sadrokarton

Poslaťod sopecmario » Sob 23. Mar 2013 22:27:43

Ked budem mat biely strop, mozem tmelit spoj SDK-omietka az po omalovani? Vyhol by som sa praskaniu farby na tmeli.
sopecmario
 
Príspevky: 237
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 8:28:02
Bydlisko: PU
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Predchádzajúci

Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron