Posudenie krovu

Posudenie krovu

Poslaťod hrubyv » Pon 11. Feb 2013 11:22:22

Obraciam sa na majstrov tesárov ale aj iných stavebnikov s prosbou o posudenie môjho návrhu krovu vid priloha.
Urobil som si maketu stavby, jedna sa o hospodársku budovu s prístreškami pre auto a na posedenie. Papierová krabica predstavuje obvodové mury a rozmery stavby sú: - murovaná časť 4,2 x 6m, celkový rozmer stavby - 10 x 6m. Krytina bude asfaltový šindel. Vyška strechy od stropu vychadza necele dva metre a sklon strechy ? (krov zviera uhol menej ako 90 stupňov). Stavebné povolenie mám, ale projekt strechy je riešeny úplne inač - po dlžke a to mi nevyhovuje a jeho prerobenie by zasa stalo čas a peniaze.
Otázkou je či môže byť takto riešena strecha a aké dostačujúce priemery hranolov použiť?
Ďakujem.
Prílohy
hrubyv
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Sob 28. Feb 2009 1:59:51
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Posudenie krovu

Poslaťod sigma » Pon 11. Feb 2013 13:31:41

Pekne, este treba vlacik okolo.
Ak by ste sa poradili so statikom, tak by vam rovno povedal, ze tento typ strechy je drahsi, nakladnejsi aj na udrzbu, klampiarcinu. Pokial ma splnat nejake normy na zatazenie snehom a vetrom.
Aj mne sa paci viac pultova strecha, ale este na nu nemam.
Tramy pre strop som dal pod pomurnicu, aby som zbytočne nedvýhal vyšku strechy

Tie tramy maju aj inu funkciu ako drzanie stropu = drzanie krovu. Ale chyb je tam viac, takze to nie je take hrozne.

PS: a kde je zavetrenie pristreskov?
Pozrite si minimalny a odporucany sklon asfaltosindlovej strechy.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Posudenie krovu

Poslaťod hrubyv » Pia 15. Feb 2013 11:30:06

Týmto príspevkom som chcel, aby mi čo najviac odbornikov alebo skúsených stavbárov poukazalo alebo odhalilo konkretné chyby na tejto streche.
... neviem aké zavetrenie maš na mysli?
hrubyv
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Sob 28. Feb 2009 1:59:51
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron