Pivnica v dome alebo vo vodovodnej sachte

Pivnica v dome alebo vo vodovodnej sachte

Poslaťod aliinko » Sob 09. Feb 2013 19:03:04

Vymyslame aky dom a teraz ma napadlo ze pivnica by teoreticky mohla byt aj v sachte len neviem ci to je najlepsie riesenie. Ma niekto taku pivnicu a ak ano tak zemiaky su v bednickach alebo su tam nejake police ci ako to je riesene? Do domu ju nejak neviem umiestnit a zas len natiahnut dom pre pivnicu tak to sa mi nepaci.
aliinko
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pon 10. Okt 2011 19:00:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Pivnica v dome alebo vo vodovodnej sachte

Poslaťod joko » Sob 09. Feb 2013 20:25:50

Ak máš na mysli "vodomernú šachtu" tak na využitie ako "pivnicu" hneď zabudni. Vodárne využitie vodomernej šachty na "iné" účeli než vodomer prísne zakazujú.
Ak hovoríš o šachte pre studňu , napr v záhrade, kde bude priestor aj na " pivnicu" tak tam nie sú žiadne obmedzenia. Je to Tvoja stavba a môže ho nazvať aj napr. pivnica so studňou :drink
Nieje to však to ideálne riešenie. Vnímam skôr negatívne ohlasy, ak v šachte uskladňuje zelenina. Je tam následne pleseň a rôzne baktérie, čo na "vrtanú" studňu a vodu nepôsobí blahodárne . :nie: Ale na uskladnenie dozretého vína, piva, starej slivovice určite môže slúžiť. Tekuté ovocie už neobsahuje baktérie. :lol:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Pivnica v dome alebo vo vodovodnej sachte

Poslaťod aliinko » Sob 09. Feb 2013 20:48:18

Áno myslel som vodomernú šachtu. Inak co vsetko je zakazane a robi sa to, ved zakazane ovocie chuti najlepsie.
aliinko
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pon 10. Okt 2011 19:00:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Pivnica v dome alebo vo vodovodnej sachte

Poslaťod joko » Ned 10. Feb 2013 20:11:48

Samozrejme mňa do toho nič, (Ja som prezentoval svôj názor) ale ak pivnica na využitie, tak podľa mňa by nemal byť 1 m od hranice pozemku (lebo Ti to vykradnú), ťažko sa do nej bude liezť cez otvor 60 x 60 cm (hlavne v zime pri mrazoch), a klasické šachty mávajú rozmer tak cca 1 - 1,5 m3 objem, a v strede je vodomer. :dash :dash
Ako som písal, v takých šachtách sa najlepšie skladuje ovocie v kvapalnom skupenstve. Zelenina nie :cry:
Akurát nesmieš zabudnúť, že dva razy do roka si povinný tam pustiť pracovníka vodárne. Vodovodná prípojka je ich majetok.

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
sigma
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Pivnica v dome alebo vo vodovodnej sachte

Poslaťod sigma » Pon 11. Feb 2013 13:26:15

Volakde som to uz pisal: na jesen treba ulozit zeleninu a ovocie do chladu a nie do miestnosti s permanentnym zdrojom tepla = studna. Sachta nie je taky velky zdroj tepla, ale nie je tam ani miesto na 5-6 debniciek zemiakov, 6 debniciek jablk, 2xpetrzlen, 3-4x mrkva, zazimovane oleandre, plastove stolicky, ine veci, co neplesniveju, alebo aspon nezhniju, ked plesniveju.

S týmto príspevkom autora sigma súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Poslaťod kriloter » Ned 04. Máj 2014 15:46:36

Zdravim, precital som uz kadeco a stale neviem, ci je mozne/vhodne vyuzivat studnicnu sachtu aj ako pivnicku. Zavisi mi od toho, aku velku sachtu urobit. Bude tam vsetko co sa cody tyka, cerpadlo vo vrte, zavlahy, uprava vody. Rad by som ale do sachty aj nejaku zeleninu, ovocie, flasky ... Co by v takejto sachcte bolo zdrojom tepla? Mam v plane len vykopat, vysypat kamenom, steny z dt, zb deka prihrnuta zeminou. Bude to na nieco alebo skoda penazi a roboty? Nad vsrupom asi nebude ziadna budka alebo mozno casom nejaka kadibudka mala. Planoval som skryt sachtu do garaze, ale garaz som bohuzial presunul inam a novu studnu sa mi nechce kvoli tomu vrtat. Vdaka za kazdy postreh a radu. Uplne najlepsie realne skusenosti.

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Pivnica v dome alebo vo vodovodnej sachte

Poslaťod Maza » Ned 04. Máj 2014 17:08:29

Neviem ale ja mam v podobne urobenej sachte napriek izolacii DT zvonka pomerne vlhko ...
Maza
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned 05. Máj 2013 13:16:35
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Poslaťod kriloter » Pon 05. Máj 2014 18:01:36

Tak ja predpokladam, ze tam vlhko bude, v pivnici to ale na skodu myslim nie je.

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron