kondenz na paropriepustnej folii

kondenz na paropriepustnej folii

Poslaťod miki83 » Ned 27. Jan 2013 23:21:02

Nazdar stavbari,

uz druhu zimu mam hotovu novu strechu. Avsak az v tuto zimu som si vsimol, ze ked vonku mrzne a nasledne zacne svietit slniecko, na paroprieputnej folii vidim flaky ako na nej tecie voda dolu. Su miesta, kde mi to zial aj premoka a kvapka na podlahu. Ak prestane na tej strane slniecko svietit, pekne to po par hodinach vyschne, teda prevetravanie strechy aspon funguje. Aj keby tu izolacia trocha namokla, asi by sa aj vysusila.
Jediny problem je nad stresnym oknom, kedze tam prievan je minimalny a tam mi to nechce uschnut.
Teraz sa chystam zateplit strechu a montaz sadrokartonu ale bojim sa toho.
Rozmyslam, ze nad okno dam dalsiu vrstvu paropriepustnej folii, ale nejaku kvalitnu Jutafol alebo pod. Silikonom ju tam prilepim a bude pokoj. Inac co by bolo, keby som natiahol este jednu vrtsvu paropriepustnej folie?

Este pre info. Mam plechivu strechu Ruukki, okna Velux a foliu Strotex 1300V. Tuto by som uz nikdy viac nedal.
Mate navrh alebo sa s takymto problemom uz niekto stretol?
miki83
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Sob 15. Dec 2012 22:36:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: kondenz na paropriepustnej folii

Poslaťod miki83 » Str 30. Jan 2013 23:02:11

Chlapi to neverim, ze sa s tym este nikto nestretol.
popiste prosim.
miki83
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Sob 15. Dec 2012 22:36:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: kondenz na paropriepustnej folii

Poslaťod bulko_ » Str 30. Jan 2013 23:59:02

miki83 píše:Chlapi to neverim, ze sa s tym este nikto nestretol.
popiste prosim.


Len tolko, ze ta folia asi nieje az taka paropriepustna, ked Ti tam kondenzuje voda. Ak tam das este jednu foliu tak paropriepustnost este viac znizis. Navrhy: nad okno sa dava tesne pod horny lem podperna lata, ktora sa obaluje foliou (4ta horna folia, pri montazi str okna). Tym zabezpecis, ze vzduch sa Ti nedostane pod horny lem. Na horny lem str okna sa da pod krytinu tzv kombimriezka, ktora zabezpeci prevetravanie pod krytinu. Pomoze aj navrtanie dier z bocnej strany do kontra lat cca 15 cm od tej folie, (niekde v techn listoch fi VELUX som to niekedy cital), popripade umiestnit vetracku nad stresne okno (zalezi od sklonu strechy, taze opatrne s vetrackou). Odfot to, ci myslime na to iste, potom by som mohol mozno poradit viac.
bulko_
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Pia 10. Dec 2010 18:17:18
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: kondenz na paropriepustnej folii

Poslaťod bladerunner » Štv 31. Jan 2013 11:39:19

miki83 píše:...... ze ked vonku mrzne a nasledne zacne svietit slniecko, na paroprieputnej folii vidim flaky ako na nej tecie voda dolu......

bulko_ píše:......Len tolko, ze ta folia asi nieje az taka paropriepustna, ked Ti tam kondenzuje voda.......


ja to vidím tak, že to práve že je paropriepustná fólia a funguje, ale strecha ešte nie je dokončená. vlhkosť z interiéru cez ňu preniká pod plechovú strechu, kde pri mraze namŕza na plechu zospodu. keď zasvieti slniečko, roztopí sa a stečie na foliu. čiže príčinou je prenikajúca vlhkosť z interiéru.
keď zaizoluješ strechu a dáš parozábranu /a samozrejme urobíš to poriadne/, zabrániš prenikaniu vlhkosti do izolácie a následne cez fóliu pod plech, tak potom už by nemal byť problém.

S týmto príspevkom autora bladerunner súhlasil
tomas g
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: kondenz na paropriepustnej folii

Poslaťod miki83 » Pon 11. Feb 2013 21:52:59

vdaka za info. to co pises je celkom logicke, takze asi budes mat pravdu, takze to neriesim.
Na tu parozabranu dam urcite pozor.
Vdaka este raz
miki83
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Sob 15. Dec 2012 22:36:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron