Ako riešiť roh pri obklade sokla domu

Ako riešiť roh pri obklade sokla domu

Poslaťod petok » Pia 28. Aug 2009 21:22:18

Zdravím všetkých
chcem sa spýtať na váš názor, ako by ste riešili rohové napojenie soklového obkladu /vonkajší roh/. Pre ktorú variantu čo uvádzam na fotkách by ste sa rozhodli a prečo? :?: Ak chce niekto vedieť čo to je za obklad tak sa jedná o typ Jet Aitana, odtien Gris od španielského výrobcu El Molino. Cenovo sa pohybuje okolo 32 Eur/m2.
Varianta 1 - obklad je rovno zrezaný a spravený šikmý rez na 45 stupňov. špára by bola vyšpárovaná buď špárovačkou alebo tmelom.
Varianta 2 - využiť zubové zakončenia daného obkladu, špáru vyšpárovať buď špárovačkou alebo tmelom. Bok obkladu však nie je glazovaný.
Tento obklad použil aj quark pri stavbe svojho krbu a volil variantu 2, ked mi poslal detailnejšie foto.
Budem vďačný za každý názor.

petok
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia 30. Jan 2009 15:26:34
Bydlisko: okres NM
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Ako riešiť roh pri obklade sokla domu

Poslaťod emkac » Pia 28. Aug 2009 23:36:09

Ak sa mam vyjadrit ja, verzia c. 2 je krajsia.
Aj verxia 1 by bola pekna, keby vsetko bolo urobene ako tych par cm hore, kde je to presne zrezane a fugu nie je vidiet. Ale v strede obrazka tie fugy vyzeraju tak strasne, ze to okamzite udrie do oci. Ak tam ma vzniknut co i len jedna takato fuga, tak urcite verziu 2.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako riešiť roh pri obklade sokla domu

Poslaťod MS. » Sob 29. Aug 2009 12:05:01

Ja by som siel do variantu 1 ale tak aby kazda rohova bola rezana pod uhlom 45stupnov ale pokracovanie by bolo z toho isteho kusu, teda jeden obklad prepolis oba kusy zrezes pod 45st. a prilozis k sebe, tym padom mas pokracovanie toho isteho vzoru aj za rohom.... :yahoo toto ked niekto pochopi.....
MS.
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:17:52
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako riešiť roh pri obklade sokla domu

Poslaťod emkac » Sob 29. Aug 2009 12:15:29

Podla mojho odborneho konzultanta na veci esteticke :mrgreen: je urcite lepsia varianta c. 2.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako riešiť roh pri obklade sokla domu

Poslaťod koso » Štv 03. Sep 2009 8:22:43

tiež sa priklanam k variante č.2... (da sa spravit aj tak, že na roh sa da nejaka okrasna ukoncovacia lista, pripadne sa na roh nalepi este jeden obkladovy pasik zhora dole - ale asi ani jedno by sa nevyrovnalo variante č.2)
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ako riešiť roh pri obklade sokla domu

Poslaťod quark » Štv 03. Sep 2009 9:34:41

áno, ja mám variantu č. 2, s tým, že tú neglazovanú časť obkladu pretriem špárovačkou aby tak nekričala.
zatial som sa k tomu nedostal.
Varianta akú navrhol MS. je asi krajšia, ale strašne pracná.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Ako riešiť roh pri obklade sokla domu

Poslaťod petok » Štv 03. Sep 2009 12:09:27

Zatial vyhrava verzia c.2 comu sa priklana aj moja polovicka a to pomerom 3:1.
Mne sa osobne pozdava viac verzia c.1. Skusim este obetovat 1 kachlicku a spravit to presne podla odporucania MS, lebo dana varianta 1 bola robena z dvoch odpadov co mi kedysi podaroval kamarat, nebolo to z jedneho kusa a nadviazanie farieb a vystupkov nie je az take perfektne. Uvidim ci to rucne budem vediet pekne zrezat. Pracnosti sa nebojim ved sa bude jednat iba o 5 rohov a obklad bude iba v jednom rade.
petok
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia 30. Jan 2009 15:26:34
Bydlisko: okres NM
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako riešiť roh pri obklade sokla domu

Poslaťod petok » Pia 11. Sep 2009 12:22:53

Takze ohladne zalozenia rohu vyhrala varianta 2 nakolko v domacich podmienkach upravu ako navrhoval MS /co som skusil/ sa neda spravit, lebo relief obkladu /celna plocha/ nie je hladky ale prifilovany v imitacii kamena a to robi problem.

Ale mam iny problem, aspon mne sa to tak javi. Tento obklad chcem lepit na sokel ktory je zatepleny styrodurom + sietka s klebrom pricom povodne mala ist kamienkova omietka od baumitu. Ale kupili sme obklad co ma na koncoch zubove zakoncenia /vid foto rohu/ ktore pekne licuju a zapadaju do seba a tu sa neviem rozhodnut ako postupovat dalej pri ukladani na rovnu plochu :
1 - napajat zubove zakoncenia pekne do seba /na fest/ bez nejakej dilatacnej spary /nejaka mala sparicka par desatin mm tu podla mna vsak vznikne/
2 - alebo napajat zubove zakoncenia tak aby som vytvoril sparu 1-2mm z dovodu dilatacie, lebo sa to lepi na ex.polystyren ktory vlastne posobi ako izolant na prestup - odvadzanie tepla z obkladu do zakladu?

Aky mate na to nazor?
petok
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia 30. Jan 2009 15:26:34
Bydlisko: okres NM
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako riešiť roh pri obklade sokla domu

Poslaťod bigben » Str 16. Sep 2009 21:15:18

petok píše:Ale mam iny problem, aspon mne sa to tak javi. Tento obklad chcem lepit na sokel ktory je zatepleny styrodurom + sietka s klebrom pricom povodne mala ist kamienkova omietka od baumitu. Ale kupili sme obklad co ma na koncoch zubove zakoncenia /vid foto rohu/ ktore pekne licuju a zapadaju do seba a tu sa neviem rozhodnut ako postupovat dalej pri ukladani na rovnu plochu :
1 - napajat zubove zakoncenia pekne do seba /na fest/ bez nejakej dilatacnej spary /nejaka mala sparicka par desatin mm tu podla mna vsak vznikne/
2 - alebo napajat zubove zakoncenia tak aby som vytvoril sparu 1-2mm z dovodu dilatacie, lebo sa to lepi na ex.polystyren ktory vlastne posobi ako izolant na prestup - odvadzanie tepla z obkladu do zakladu?

Aky mate na to nazor?


Čo sa týka obkladania rohov, tak som to absolvoval min. rok. Jednoznačne variana č.1. Nervy som nosil "v kýbli". Mal som požičanú stolovú dia rezačku a každý jeden kus na rohu do 45 st. uhla..... ešte mi je zle ked si na to spomeniam. Ale myslím že výsledok stojí za to.
K otázke č.2, tiež som to konzultoval, kvôli dilatácii. Bolo mi povedané že nakoľko lepím v lete - za tepla, dlaždica je max. zohriata, teda má max. rozmer. V zime sa iba stiahne - zmenší. Tým pádom nepríde k tlačeniu jednej dlaždice o druhú. Takže lepiť nadoraz...
howgh!
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Ako riešiť roh pri obklade sokla domu

Poslaťod bipo » Str 16. Sep 2009 21:59:51

mne osobne sa viac pozdava varianta čislo 1
bipo
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned 04. Jan 2009 19:48:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako riešiť roh pri obklade sokla domu

Poslaťod Alex » Str 30. Jan 2013 0:32:12

varianta c. 1 detto
Alex
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 02. Feb 2012 22:49:31
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron