Dom pod jarabinou 2 s garážou

Dom pod jarabinou 2 s garážou

Poslaťod alan » Ned 27. Jan 2013 14:31:24

Zdravím, chcem sa spýtať či niekto nestavia prípadne už á postavený dom ku konkrétnemu projektu. Dom sa mán páči len umiestnenie schodištia sa nepáči ale chceme to vidieť na vlastné oči ako to v skutočnosti je. Link na projekt domu je http://www.archon.sk/projekt_domu/dom_p ... 6fdb0dd976
Tel: 0949586238
alan
 




Re: Dom pod jarabinou 2 s garážou

Poslaťod aliinko » Pon 28. Jan 2013 19:09:35

Prípadne má niekto nejaký nápad ako, prípadne najlepšie inde umiestniť schody? Osobne sa mi to nepáči ak to je v obyvačke. Izby hore nemusia byt 3.
aliinko
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pon 10. Okt 2011 19:00:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Dom pod jarabinou 2 s garážou

Poslaťod Palino007 » Pon 28. Jan 2013 22:34:03

Obavam sa ze prispevky nechodia pretoze ten dom je na tomto fore povazovany za tak neoptimalny ze nema zmysel riesit ciastkove detaily.
Hlavne ze ma " kotoľ " :)
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Dom pod jarabinou 2 s garážou

Poslaťod aliinko » Uto 29. Jan 2013 0:02:10

Prečo si myslíš že neoptimálny?
aliinko
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pon 10. Okt 2011 19:00:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Dom pod jarabinou 2 s garážou

Poslaťod eugen.lengyel » Uto 29. Jan 2013 7:58:07

Ja sa v tom moc nevyznam, ale... Nebudem sa teraz venovat vzhladu/dizajnu, to je velmi individualne. Strecha je na moj vkus velmi clenita, co zbytocne zvysi cenu, skomplikuje stavbu a riesenie detailov.

Satnik (2) na prizemi, budes z garaze chodit cez satnik do domu, takze v zime, na jar, na jesen a v lete po dazdi tam budes mat kopec vody a spiny, ktoru si budes roznasat po dome vzdy ked pojdes do satnika, my to teraz mame takto v byte a poviem ti, ze nic moc. Hlavne pri detoch (najradsej sa vyzuju z mokrych topanok a potom v ponozkach behaju po tej spinavej vode).

Kotolna (9), je na kotolnu dost velka. Zmysel by som videl len keby si kuril drevom/peletkami/uhlim:-) , ze to tam budes mat uskladnene. Ale vzdy ked pojdes do kotolne tak pojdes cez spinave zadverie, spinavy satnik a spinavu garaz. Takze sa asi budes musiet prezut. Nehovoriac o tom, ze musis obist doslova polku domu.

Hala (3) ma taky komplikovany tvar, ze tam nebudes moct dat nic, ani skrinu. Jej zmysel mi uplne unika. Myslim, ze to bude taka nevyuzita plocha.

Schody v obyvacke, mnohym ludom vadi ked im cez obyvacku lietaju deti/pubertiaci, vzdy ked idu hore/dolu.

Obyvacka (6), kam das TV? Jedine pod schody, ale to sa mi zda nevhodne. Ja by som to urcite tak nechcel.

Poschodie - obrovska zastavana plocha ale male izby.

Izba (2) na poschodi ma 10,2m2 to je mensie nez mala petrzalska izba. Az ked odstranis priecku tak budes mat 15m2, co je uz ok, ale na zastavany priestor sa mi to zda malo.

Izba (5) na poschodi ma slusnu plochu ale zase je tam taky divny vyklenok, podla mna ta skrina v tom vyklenku bude z nudze cnost, dalsia cast stlpa ti bude zavadzat a podla mna posobit rusivo.

Izba (3) na poschodi ma celkom normalnu plochu ale zase tam mas komin z krbu.

V celom dome nemas WC oddelene od kupelky. Su ludia, ktorym to nevadi. Ale ja ked uz staviam/kupujem dom, tak by som aspon jedno WC dal mimo kupelky. Je to taky maly komfort.
Mne osobne sa zda ten dom strasne clenity, komplikovany a myslim, ze by mna mentalne unavoval/rusil. Podla mna ten dom nema dobry pomer cena/uzita hodnota - velka zastavana plocha (zvysuje cenu), komlikovana strecha (zvysuje cenu) a male a nie dobre riesene priestory a izby. Jediny zmysel by som videl v tom, ze zvonku ten dom vyzera presne, ale uplne presne ako si vzdy snival a si ochotny vzdat sa kvoli tomu uzitej hodnoty. Podla mna za tie peniaze za ktore postavis tento dom dokazes postavit dom s lepsimi uzitymi vlastnostami.

P.S. Mas nejake specificke stavebne regulacie? Napr. max vyska, pomer horneho podlazia k spodnemu alebo pod? Aby ti tu chalani mohli lepsie poradit.

S týmto príspevkom autora eugen.lengyel súhlasili - 3
k+k, Ludo, sigma
eugen.lengyel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia 22. Jún 2012 10:28:59
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Dom pod jarabinou 2 s garážou

Poslaťod sigma » Uto 29. Jan 2013 9:07:00

Až na detaily, vo všetkom súhlasím s Eugenom, a mám podozrenie, ze asi má dom, keď sa vie (tak komplexne) vžiť do iného (posudzovaného) domu.
Vzhľadom na tú kotolňu mi to pripadá ako prerábka staršieho domu, nasilu vrazené schody do obývačky, podkrovné izby v tak málo zdvihnutej streche a tucet strešných okien. Každý dom má svoje muchy, ale s niektorými sa dá žiť. Súhlasím, že tu je toho moc. Dom má spĺňať požiadavky rodiny na niekoľko rokov, tak by mal byť flexibilnejší (mám dom v štýle podnikateľské porevolučné baroko). Akurát pozerám, že nejako starnem...
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Dom pod jarabinou 2 s garážou

Poslaťod Majo 2 » Uto 29. Jan 2013 15:00:05

Počet strešných okien je obrovský a treba si prečítať skúsenosti iných zväčša nespokojných majiteľov.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Dom pod jarabinou 2 s garážou

Poslaťod aliinko » Uto 29. Jan 2013 15:20:30

Súhlasím ohľadom tej obyvačky aj šatníka. Na poschodí som myslel že jednu izbu zruším nakoľko 3 nemusím a ani krb nechcem v dome. Pozeral som že je nie ani okno z WC a to mi tiež vadí.
Ak je nejaký nápad tak budem len rád. Pozemok mám rovinatý 18x40 metra. Chcem aby dom mal garáž v dome, dennú a aj nočnú časť na spodku pre dospelých a dve izby s WC na poschodí a dom aby nebol veľký. Potom aby kuchyňa bola v predu a obyvačka v zadu nakoľko je tak orientovaný pozemok.
aliinko
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pon 10. Okt 2011 19:00:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Dom pod jarabinou 2 s garážou

Poslaťod vvv » Uto 29. Jan 2013 15:40:00

aliinko píše:Súhlasím ohľadom tej obyvačky aj šatníka. Na poschodí som myslel že jednu izbu zruším nakoľko 3 nemusím a ani krb nechcem v dome. Pozeral som že je nie ani okno z WC a to mi tiež vadí.
Ak je nejaký nápad tak budem len rád. Pozemok mám rovinatý 18x40 metra. Chcem aby dom mal garáž v dome, dennú a aj nočnú časť na spodku pre dospelých a dve izby s WC na poschodí a dom aby nebol veľký. Potom aby kuchyňa bola v predu a obyvačka v zadu nakoľko je tak orientovaný pozemok.


Vies co chces, tak preco si potom nevyberies z katalogov to , co sa ti najviac priblizuje k tvojim predstavam, ked uz nechces individualny projekt ? Ak mas pozemok rovinu, tak si nemyslim, ze nieco vhodne katalogove nenajdes.

Inac ten satnik dole by mi az tak nevadil, je to viacmenej skrina na odkladanie zvrskov v zadveri. V kazdom pripade by som asi ale zrusil dvere medzi "satnikom" a zadverim.

12 stresnych okien je podla mna uz dost velke sado - maso pre stavebnika, ci uz z pohladu financii, alebo naslednej prevadzky. (A z pohladu projektanta uchylka :lol: )
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Dom pod jarabinou 2 s garážou

Poslaťod sigma » Uto 29. Jan 2013 15:44:46

fakt ich je 12, a to som si len tak od oka strelil...
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Dom pod jarabinou 2 s garážou

Poslaťod k+k » Uto 29. Jan 2013 15:55:49

@alinko: na kolko percent splna ten prezentovany dom tvoje predstavy ? mam dojem, ze ani 50% to nebude, tak budto treba hladat dalej v katalogoch (my sme hladali cca rok) alebo treba ist cez indivindi projekt.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Dom pod jarabinou 2 s garážou

Poslaťod eugen.lengyel » Str 30. Jan 2013 9:46:28

aliinko píše:Súhlasím ohľadom tej obyvačky aj šatníka. Na poschodí som myslel že jednu izbu zruším nakoľko 3 nemusím a ani krb nechcem v dome. Pozeral som že je nie ani okno z WC a to mi tiež vadí.
Ak je nejaký nápad tak budem len rád. Pozemok mám rovinatý 18x40 metra. Chcem aby dom mal garáž v dome, dennú a aj nočnú časť na spodku pre dospelých a dve izby s WC na poschodí a dom aby nebol veľký. Potom aby kuchyňa bola v predu a obyvačka v zadu nakoľko je tak orientovaný pozemok.


No 18x40 je taky dlhsi a uzsi pozemok. Ja mam 17x35. Neviem ako to mas so susedmi, ale pri hentom projekte by ti z kazdej strany domu zostali 2m. Pozri si regulacie - vyhlasku. Je tam ze medzi domami musi byt minimalne 7m a od hranice pozemku tusim 2m, tam kde nieje okno z obytnej miestnosti. Inak tusim potrebujes suhlas suseda. Pozor! ja si tie regulacie nepamatam, ja som si ich studoval len ked sme riesili, ze kam umiestnit nas dom na pozemku, tak to ber s rezervou

Dolezita je este orientacia pozemku. My mame juho-severnu, vstup z juhu, takze sme riesili dve varianty, 1. dom hned na zaciatku pozemku aby bol velky dvor, 2. dlhy sliz na vychodnej strane - aby sme vyuzili zapadne slnko.

My sme to robili tak, ze sme si rozmysleli ako asi chceme mat dom umiestneny na pozemku, aku orientaciu izieb, velkost (od toho sa odvija cena) a potom sme hladali a hladali. Odporucam preluskat sa temami v sekcii Posudzovanie návrhov domov, su tam rozumne veci, ktorymi sme sa aj my nechali inspirovat (zadverie, spinava zona etc.). Pozri si aj temu Dobry projekt RD, ak si ochotny dat 50E tak si kup knizku Peter Neufert / Ludwig Neff: Dobry projekt - spravna stavba, 2004. Mne sa paci, ale je podla mna hlavne pre architektov.
eugen.lengyel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia 22. Jún 2012 10:28:59
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron