Vstupna kridlova brana

Vstupna kridlova brana

Poslaťod intros » Ned 27. Jan 2013 16:40:05

Potrebujem spravit dvojkridlovu vstupnu branu s integrovanou brankou v jednom kridle. Rozmer brany cca 4x2m, uchytenie na zelezobetonovy plot hrubky cca 30cm. Material joklovina spodna cca 1/3 priehladna (aby mali psi na co pozerat :D ) - napr. nejaky vzor z tahokovu, vrchná cast nepriehladna - plech alebo podobne. Viete odporucit nejakeho zamocnika, pripadne napisat odkial mate branu Vy? Lokalita BA
Prílohy
intros
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Ned 04. Jan 2009 13:49:13
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Vstupna kridlova brana

Poslaťod MareC3k » Ned 27. Jan 2013 19:58:03

Ja som sa po dlhsej dobe pozivania dvojkridlovej brany rozhodol ju prerobit na samonosnu posuvnu... takze aj mas priestorove moznosti, tak by som ti odporucil branu posuvnu. Moja ma tiez 4x2m a je cela prekryta doskami, ked fuka vietor tak je problem ju otvorit alebo zavriet, aj naraz napadne viac snehu tak je znova problem atd...
Ak neplanuje branu s pohonom, tak si tento prispevok nevsimaj :)
MareC3k
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 26. Dec 2010 12:12:45
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Vstupna kridlova brana

Poslaťod ... » Pon 28. Jan 2013 9:11:55

brany som zatial vyrabal 3 (jednu do zahrady rodicov v BA a dve na chalupe na zahori), je to celkom zabava, ak mas zvaracku a bavi ta robota (+mas cas, aj ked na jednu dvojkridlovu branu potrebujes tak cca jeden weekend co nie je az tak zufale)
jedine co by so na tvojom mieste riesil trosku inac oproti vizualnemu navrhu je ze by som do ramu pohyblivej casti brany umiestnil uhlopriecnu vzperu, dost do zlepsi tuhost kridla, aj ked ak spravne chapem tak to chces mat ako 2x2m kridla, tam by to este mozno mohlo byt dost tuhe aj bez toho (ja som robil brany delene nesymetricky, jedno kridlo bolo pre pesiu premavku, sirka cca 1m a druhe pre plny prejazdovy profil, co znacilo v zavislosti od priestorovej polohy kridlo az na nejake 3.5 m)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Vstupna kridlova brana

Poslaťod oondrejj » Štv 31. Jan 2013 20:02:06

myslím že aj krídlová môže byť v pohode a netreba ju vôbec vymeniť za nejakú inú či už napríklad posuvnú. Práveže mne sa otváracie viac páčia. Čo sa týka tých zámočníkov, tak myslím že malá robota na googli ti dokáže vyhodiť toľko firiem a robotníkov že si budeš mať z čoho vyberať. Potom už len overíš referencie prípadných firiem na fórach diskusiách Stavreku a bude. Prípadne ich tu hoď a ka niekto má skúsenosti dá ti vedieť.
oondrejj
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Str 05. Dec 2012 23:57:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia