Panther Condens - teplota vykurovacej vody

Re: Panther Condens - teplota vykurovacej vody

Poslaťod Ludo » Str 16. Jan 2013 0:59:48

fakt skus pohladat-kde sú fyzicky čidlá čo tie teploty merajú
už som videl čidlo tuv-pripevnené na rúrke medzi zasobnikom a horákom
to by počas ohrevu tuv mohlo vysvvetlovat ukazovanie vyssej teploty
a este
ako som si vsimol, mas geminox,a pri "thri " sa zasobniky pripajaju dvoma sposobmi
aky ze to vlastne mas kotol? a akyze zasobnik? a ako su prepojeni?
pripojenie zasobnika, teda moze byť:
-alebo standartne cez prepojovaciu sadu
-alebo pri viacerých okruhoch sa to este robi tak, že sa zapoji zasobnik do vykur. systemu pred zmiesavacie ventily ako samostatny okruh s nabijacim cerpadlom riadenym elektronikou kotla

a kde sú dočerta pripevnené čidlá?????
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat




Re: Panther Condens - teplota vykurovacej vody

Poslaťod Bororo » Str 16. Jan 2013 2:31:57

M0f0 píše:myslim ze manual k regulatoru QAA73 je dostatocny, u geminoxu toho moc na kotly nenastavim (myslim softwarovo)

problem je ako sa dostat do toho servisneho menu, rada z diskusie na inej stranke " riadky 100 a viac, tam sa dostanete stlacenim +/- na cca. 9sekund a zadate heslo.( asi "12341" sipka dole, sipka hore, minus, plus, sipka dole.) heslo sa moze lisit" nefunguje, treba podrzat sipky hore a dole, vtedy si vypyta heslo, ale toto heslo nefunguje.


skus 43212
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Panther Condens - teplota vykurovacej vody

Poslaťod M0f0 » Str 16. Jan 2013 9:55:43

ano bol to tento kod, teda ten povodny co som nasiel, ale odzadu.

mam set kotol geminox zem 2-17 + zasobnik OKC 125. mam 1 vykurovaci okruh podlahovky, zapojenie zasobnika asi standartne ale dost komplikovane, ked si pozriem tu splet vzajomne sa prepletajucich trubiek :) cidla skusim pohladat kde mozu byt strcene, len si myslim ze nakoniec budem musiet aj tak zavolat servisaka, co mi zasobnik pripajal, lebo cez nastavenia toto asi nevyriesim. aspon moze rovno dopojit vonkajsie cidlo
M0f0
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Str 26. Okt 2011 11:52:53
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Panther Condens - teplota vykurovacej vody

Poslaťod Ludo » Str 16. Jan 2013 13:26:14

tak nech dojde
a poriadne sa ho povypytuj, co ako a preco pozapajal
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Panther Condens - teplota vykurovacej vody

Poslaťod poliacik321 » Sob 19. Jan 2013 15:40:23

ifitko píše:zdravím
mám namontovaný kotol Panther Condens, pred pokládkou dalžby chcem ešte poriadne vysušiť poter a preto chcem kúriť,
pred pripojením termostatu (thermolink P) a vonkajšieho snímača som si nastavil na kotli teplotu vody do kurenia a takto som kúril 24h. všetko v poriadku. teraz po pripojení termostatu a vonkajšieho snímača už na kotli nemožno nastaviť teplotu vykurovacej vody nakoľku ju riadi ekvitermika. otázka
Ako nastavím kotlu že môže kúriť len dajme tomu max. 40st. teplotou vody, kedže mám podlahové kúrenie?
ďakujem

môžte to obísť tak, že namiesto vonkajšieho snímača pripojíte odpor,ktorý bude simulovať vonkajšiu teplotu napr. -15stC a nastavíte si ekvitermickú krivku takú. ktorá bude najbližšie k vašej zadanej a potrebnej teplote
poliacik321
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 11. Okt 2010 22:28:56
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Panther Condens - teplota vykurovacej vody

Poslaťod bladerunner » Sob 19. Jan 2013 16:10:02

poliacik321 píše:..... namiesto vonkajšieho snímača pripojíte odpor,ktorý bude simulovať vonkajšiu teplotu napr. -15stC.....


už vidím ako užívateľ, ktorý nevie nastaviť základné veci, bude počítať aký odpor treba a potom ho tam zapájať :nie:
mám síce iný kotol, ale podľa mňa aj u tohto sa dá nastaviť max. teplota vody /trebars 40 st./ do kúrenia, prepnúť ovládanie z ekvitermiky na riadenie vnútornou teplotou a potom nastaviť vyššiu požadovanú teplotu - všetko veci, ktoré patria k základnému ovládaniu kotla
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Panther Condens - teplota vykurovacej vody

Poslaťod M0f0 » Str 23. Jan 2013 10:47:42

tak aby som uzavrel moj problem s ohrevom TUV, v piatok bol u mna servisak, vytiahol cidlo iduce z KK do zasobnika, pomeral nejake odpory a zasunul ho naspat aj s cidlom zasobnika. zrazu kotol kuril kolko bolo treba, tak asi s tym cidlom bolo treba pohybat, ine vysvetlenie nemam, jedine ze by sa nachadzalo prilis vysoko v ramci zasobnika, kde voda nebola taka tepla, fakt neviem. Ale v stredu bol u nas servisak aj na pracku, lebo nezohrievala vodu pri prani, tiez odmontoval kryt, pomeral odpory, pustili sme program a pracka si veselo kurila. Kedysi sa hovorilo ze ruske vyrobky treba obcas pobuchat kladivom aby fungovali, tieto "zapadnarske" asi treba raz za cas rozobrat a zlozit a budu zase fungovat :D ale tuk tuk hlavne ze to funguje :ano:
M0f0
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Str 26. Okt 2011 11:52:53
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron