Omietniky a sadrova omietka

Omietniky a sadrova omietka

Poslaťod korienko » Str 09. Jan 2013 22:46:54

Ahojte, na jar idem robit sadrove omietky, chcem ich davat do omietnikov, aby som spravil co najlepsiu rovinu. Bojim sa ci mi nebudu po vyschnuti omietniky vidiet, tak som myslel, ze ked natiahnem latou omietku po omietnikoch by som ich hoci nasilu vytiahol spod omietky a za cerstva dieru vyplnil.Ma niekto s takym postupom skusenost?
Dakujem za rady.
korienko
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str 09. Jan 2013 22:45:43
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Omietniky a sadrova omietka

Poslaťod yoyo » Štv 10. Jan 2013 9:44:28

korienko píše:Ahojte, na jar idem robit sadrove omietky, chcem ich davat do omietnikov, aby som spravil co najlepsiu rovinu. Bojim sa ci mi nebudu po vyschnuti omietniky vidiet, tak som myslel, ze ked natiahnem latou omietku po omietnikoch by som ich hoci nasilu vytiahol spod omietky a za cerstva dieru vyplnil.Ma niekto s takym postupom skusenost?
Dakujem za rady.

takymto sposobom by si si to cele pokazil. Neviem si ani len predstavit tu pracu a uz vobec nie ten vysledok. Zbytocne si to komplikujes. Tie omietniky nie je takmer vobec vidno + pri malovani to prekryjes farbou. Ja by som to na tvojom mieste vobec neriesil.
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Omietniky a sadrova omietka

Poslaťod Mongol » Štv 10. Jan 2013 10:20:20

Robili sme svojpomocne sadrove omietky na omietniky....
Aj my sme omietniky vyberali... odporucil mi to tak aj znamy ktory sadrove omietky kedysi robieval....
Nas postup bol takyto:
1.) 2x penetracia steny - penetracia podla odporucani vyrobcu omietky - nechat zaschnut po kazdej vrstve.
2.) presietkovanie kritickych miest (priecky sme dali komplet, ale dnes by som sietkoval asi vsetko - aj obvodove steny)
3. )Nahodenie omietnikov na buchty a vyvazenie 2m vodovahou a 3m latou aby bola cela stena rovna.
4.) nahodenie rohovnikov - ak su niekde okna, rohy a pod... vyvazenie s omietnikmi.
5.) Nahadzovanie omietky(nahadzovali sme lopatkou, netahali hoblikom- bolo to rychlejsie, a lepsie sa strhavalo)
6.) Strhnut latou
7.) Nechat zavadnut cca 15min (zavisi od teploty)
8.) Dorovnat diery po strhavani latou
9.) 1. predgletovanie sirokou spachtlou - zatial bez vlhcenia
10.) vytrhnutie omietnikov (obrezat ich spachtlou )
11.) zahodenie dier po omietnikoch (idealne si nechat maltu z nahadzovania - ak zarobite cerstvu pri gletovani sa robia priehlbiny na mieste omietnikov, lebo malta je menej stuhnuta ako okolie)
12.) este mierne zavadnutie (ak je na dotyk stena uz tuha, tak vlhcit a gletovat) Toto je najtazsia vec, odhadnut ten cas kedy zacat s gletovanim. Ak zacnete skoro, taha sa omietka ak neskoro, tak uz gletovanie nejde...
13.) navlhcenie steny - pouzivali sme rucny rozprasovac, a hoblik s hubkou
14.) cca 3 minuty sme nechali prestavku, aby sa stena navlhcila
15.) gletovanie sirokou spachtlou .... To sme opakovali cca 2-3 x.

Toto bol nas postup... Odporucam ucit sa niekde v kotolni, spajzi.... Chce to cvik.. Vela zdaru zelam 8-)
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Omietniky a sadrova omietka

Poslaťod korienko » Štv 10. Jan 2013 22:16:21

Dakujem za radu Mongol.
korienko
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str 09. Jan 2013 22:45:43
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Omietniky a sadrova omietka

Poslaťod peterko77 » Pia 11. Jan 2013 15:27:39

omietniky sú práve na tú rovinatosť. Omietníky a rohové omietníky veľmi uľahčujú prácu, nehrdzavejú a farba ich pekne zakryje. tam je len problem v omietkároch. treba si dať pozor , aby boli robené podľa technologického predpisu - postupu prác uvedeného podľa výrobcu. Problémom hlavne u sádrových omietkách je ak sa miešajú strojne a ručne sa nanášajú a výrobca udáva miešanie a nanášanie strojne.Tieto omietky majú rýchly nábeh tuhnutia.Ich cena vo vreciach je nižšia ako u ručne nanášaných. Vtedy vznikne problém hlavne v ich výslednej kvalite.
peterko77
 
Príspevky: 2
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 07. Dec 2012 19:45:58
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Omietniky a sadrova omietka

Poslaťod korienko » Pia 11. Jan 2013 17:32:43

Ja sa hlave bojim toho, aby mi pri gletovani nevystupili. Asi sa bojim zbytocne...
korienko
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str 09. Jan 2013 22:45:43
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Omietniky a sadrova omietka

Poslaťod Majo 2 » Ned 13. Jan 2013 0:47:59

Len bacha na pozinkované omietniky, tie do sadry nepatria.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Omietniky a sadrova omietka

Poslaťod oondrejj » Uto 15. Jan 2013 17:44:39

kde sú tie časy, keď sme doma na cirkulári odpílili d nejakej dosky látky a podľa tých sme nahadzovali stenu. Potom sa len vytiahli a jednoducho sa všetko zarovnalo a boli sme spokojný. Teraz vymyslia nové veci aby nám to zjednodušili. Ale podľa mňa rohovníky a podobne je užitočné ale také omietníky to je podľa mňa už zbytočne a pre niekoho kto sa snaží všade šetriť neekonomické.
oondrejj
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Str 05. Dec 2012 23:57:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Omietniky a sadrova omietka

Poslaťod Ryu » Pia 18. Jan 2013 16:14:58

Robil som to takmer ako Mongol- (clen fora)
presietkoval som vsetky steny s lepidlom, aj ked vyrobcovia sadrovych omietok odporucaju nesietkovat- nepytajte sa preco.

1.Omietniky s rohovnikmi na buchty a vsetko zrovnat do roviny. Mal som MP75 strojovu omietku nanasanu rucne. Ano bral som ju aj kvoli cene, Rotband je dost drahy. Penetroval som s obycajnou hlbkovou penetraciou na steny - nieco ako duvilax. Ak si dobre pamatam, tak MP 75 po nahodeni na stenu po gletovanie stuhla za cca 45 min.
2.Hoblami som naniesol omietku
3. zrezal (stiahol) som to s latou - nerovnosti alebo dierky som si nevsimal.
4. po miernom zatuhnuti som obrezal omietniky a vytiahol ich zaplnil som diery s tou istou zmesou nanovo rozmiesanou s trochou vody (aj ked sa to nema).
5. ked to opat trochu zatuhlo zatuhlo. s riedsou zmesou som hoblikmi dovyplnal a vyhladil vsetky nerovnosti ktore ostali po stahovani latou. Pozor! neprehnat hladkanie, vybehnu vam bubliny.
6. zase po dalsom vytvrdnuti - navlhcit rozotriet hubkami (najlepsie boli gumene) a gletovat sirokymi spachlami
7. bod 6 opakovat este 2 x
8. po uplnom vyschnuti. Opakujem uplnom, som nanasal Rimano final v 1-2 mm vrstve a vyhladil.
9. po vyschnuti finalu - hoblik s brusnou mriezkou, alebo zirafa a farba

Podotykam, som v tom amater, nikdy som stierky nerobil, takze sa to da zvladnut. Vysledok je skvely ak aj je nejaka mala odchilka, da sa zistit lem dlhou vodovahou, volnym okom nezistitelne. A dalsie usetrene peniazky vo vrecku ;)

Moj postup asi nebude najspravnejsi, ked si to nejaki odbornici precitaju :)
ale mne funguje.

a este aby som nezabudol - casosvo to bolo - stena 26 m4 + 2 okna-spalety - cely den 8:00 - 18:00
Ryu
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto 08. Jan 2013 11:08:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Omietniky a sadrova omietka

Poslaťod Mongol » Pon 21. Jan 2013 15:31:36

My sme to sietkovali nie klebrom ale sadrovou omietkou...
Napenetrovanu stenu sme natiahli na zub s redsou sadrovou omietkou a vtlacili sietku a zahladili. Potom davali tie omietniky a pod.
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron