Posudenie projektu/Individualny projekt

Posudenie projektu/Individualny projekt

Poslaťod SmolkoSK » Pia 18. Jan 2013 16:32:20

Zdravim Vas vsetkych.

Zacal sa nam navrhovat projekt.

Nejake rady - postrehy???

Dakujeme
Prílohy
podorys poschodia.pdf
(95.62 KiB) 222 krát
podorys prízemia.pdf
(91.9 KiB) 247 krát
SmolkoSK
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pia 18. Jan 2013 16:28:38
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Posudenie projektu/Individualny projekt

Poslaťod tomas g » Sob 19. Jan 2013 10:54:08

Dispozicne celkom v pohode, az na ten (predpokladam) obojstranny krb - neverte tomu, ze ked v nom zakurite, tak niekto vydrzi za tym jedalenskym stolom sediet - je prilis blizko.
A hlavna pripomienka - to obrovske mnozstvo rohov v exterieri aj interieri je vasa poziadavka, alebo exhibicia kolegu architekta? Ja viem, chce mat rozclenenu hmotu, ale koledujete si o mnozstvo problemov so studenymi kutmi, zle sa to bude zateplovat a bude to stat kopec penazi navyse (kazdy roh stavbu predrazuje - omietniky, vela treba prirezavat = vacsi odpad a pod.)
Jednou z hlavnych zasad nizkoenergetickej architektury je kompaktnost. Aj ja mam klientov, ktori chcu "zaujimavejsi" dom, ale na vsetky mozne komplikacie su upozorneni a trha mi to moije nizkoenergeticke srdce, ked take nieco kreslim :-D
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Posudenie projektu/Individualny projekt

Poslaťod MartinH » Sob 19. Jan 2013 12:52:42

tomas g píše:A hlavna pripomienka - to obrovske mnozstvo rohov v exterieri aj interieri je vasa poziadavka, alebo exhibicia kolegu architekta?

tomasg: aky mate nazor na rohove okna?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Posudenie projektu/Individualny projekt

Poslaťod SmolkoSK » Sob 19. Jan 2013 16:37:34

Zdravim.

Bol to prvy navrh, teraz mame uz druhy a este chceme prerobit inak celu vychodnu stranu domu. Zmenit schodisko, lepsie vyuzit priestor. Tie rohy su nas napad. Architekt mal v plane taku "kocku". Ja si skor zelam trosku moderny dom, takze hlavne kvoli tomu. Nebol to architektov napad :) Snad to nepredrazi stavbu az tak zasadne :) Dakujem za Vas nazor.



tomas g píše:Dispozicne celkom v pohode, az na ten (predpokladam) obojstranny krb - neverte tomu, ze ked v nom zakurite, tak niekto vydrzi za tym jedalenskym stolom sediet - je prilis blizko.
A hlavna pripomienka - to obrovske mnozstvo rohov v exterieri aj interieri je vasa poziadavka, alebo exhibicia kolegu architekta? Ja viem, chce mat rozclenenu hmotu, ale koledujete si o mnozstvo problemov so studenymi kutmi, zle sa to bude zateplovat a bude to stat kopec penazi navyse (kazdy roh stavbu predrazuje - omietniky, vela treba prirezavat = vacsi odpad a pod.)
Jednou z hlavnych zasad nizkoenergetickej architektury je kompaktnost. Aj ja mam klientov, ktori chcu "zaujimavejsi" dom, ale na vsetky mozne komplikacie su upozorneni a trha mi to moije nizkoenergeticke srdce, ked take nieco kreslim :-D
SmolkoSK
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pia 18. Jan 2013 16:28:38
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Posudenie projektu/Individualny projekt

Poslaťod joko » Sob 19. Jan 2013 19:33:59

Ja by som odporúčal zrušiť samostatný bidet. Ak použiješ bidetové sedadlo, tak ťa to vyjde na totožné peniaze, montuješ iba jedno podomietkové teleso , jednu misu, nebudeš musieť umývať dve misy, a získaš miesto v kúpeľke.
http://catalog.geberit.com/public/chapt ... sk_1&ch=44
:netusim
Inak pochvalujem sústredenosť vodoinštalácie nad seba, blýzkosť drezu. :ano: .
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Posudenie projektu/Individualny projekt

Poslaťod tomas g » Sob 19. Jan 2013 23:42:07

MartinH píše:
tomas g píše:A hlavna pripomienka - to obrovske mnozstvo rohov v exterieri aj interieri je vasa poziadavka, alebo exhibicia kolegu architekta?

tomasg: aky mate nazor na rohove okna?

Nemam s nimi problem - technicky ani esteticky. 10 rokov dozadu, ked som pracoval v jednom atelieri, som ich nemal rad, lebo hoci sa mi pacili, nevedeli sme ich poriesit bez tepelnych mostov. Ale vtedy "nebolo treba" zateplovat :-) . Dnes, ked robim tenky mur, hrubu izolaciu a okno je zalicovane s murivom, alebo vysunute do zateplenia, nie je uz problem dat stlpik do stredu mura (co je staticky idealne) a oknom prebehnut popred stlpik, takze ten je vlastne v interieri.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron