Stresne okna + rosenie v zime - ako mate osetrenie okolie?

Stresne okna + rosenie v zime - ako mate osetrenie okolie?

Poslaťod Jookie » Pon 26. Nov 2012 14:08:10

Zdar,

znamym javom v zime je, ze sa rosia okna :-D Kym pri obycajnych oknach v stene mi to nevadi, kedze voda sa zrazi a stecie na parapet (ak jej je vela), tak pri stresnych oknach mi to vadi o cosi viac, kedze tie su obklopene sadrokartonom a pripadne kvapky vody stekaju dole po sadrokartone, cim spinia farbu sadrokartonu, pripadne aj dany sadrokarton zbytocne zvlhcuju. Je jasne, ze caste vetranie, 3-skla miesto 2-skiel, mocny radiator pod oknom ktory ho vyhreje nad teplotu rosneho bodu tieto veci riesia, ale aj kedze mam 2-skla a podlahove kurenie, tak radiatory pod stresnymi oknami nemam, takze zrazanie tam stale nejake bude.

Ako teda mate osetreny sadrokarton v okoli stresnych okien, aby mu obcasne kvapky nevadili?

Ja to mam natrete umyvatelnou farbou Primalex Fortissimo, bohuzial som si od pojmu 'umyvatelna' sluboval viac ako to v skutocnosti robi, teda nie je to take vode odolne ako som cakal :-D Na jednej chate pri Martine som videl, ze pod stresnym oknom mali miesto SDK lakovane drevo, ktoremu snad az tolko ta voda nevadi, ale zaroven bolo vidno, ze to drevo uz menilo farbu od vlhkosti - zrejme po mnohych zimach a opatovnom neosetrovani dreva.

Miro
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Stresne okna + rosenie v zime - ako mate osetrenie okoli

Poslaťod bukshi » Uto 27. Nov 2012 13:44:36

Jookie píše:Ja to mam natrete umyvatelnou farbou Primalex Fortissimo, bohuzial som si od pojmu 'umyvatelna' sluboval viac ako to v skutocnosti robi, teda nie je to take vode odolne ako som cakal


ja to prave idem natierat tiez farbou Primalex Fortissimo (do kupelne ale dame pre istotu exterierovu farbu ;) )... zatial som dal penetraciu a prvy nater Primalex PLUS BIELY ale kde bol zeleny SDK to zatial nekryje bohvie ako. Dufam, ze 2 vrstva to potom zakryje a nebude treba este aj 3-tia ... kolko vrstiev si daval?

nastastie s kondenzovanim zatial nemame problemy, ale este nebyvame, tak uvidime potom ...
bukshi
 
Príspevky: 69
Obrázky: 1
Registrovaný: Ned 16. Aug 2009 19:04:26
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Stresne okna + rosenie v zime - ako mate osetrenie okoli

Poslaťod Jookie » Uto 27. Nov 2012 14:04:39

bukshi píše:...zatial som dal penetraciu a prvy nater Primalex PLUS BIELY ale kde bol zeleny SDK to zatial nekryje bohvie ako. Dufam, ze 2 vrstva to potom zakryje a nebude treba este aj 3-tia ... kolko vrstiev si daval?

nastastie s kondenzovanim zatial nemame problemy, ale este nebyvame, tak uvidime potom ...


Nuz, daval som 2 az 3 vrstvy, ale povrch sa od vody bude svinit bez ohladu na pocet pouzitych vrstiev.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Stresne okna + rosenie v zime - ako mate osetrenie okoli

Poslaťod WYSIWYG » Str 28. Nov 2012 11:19:26

Tiež som to riešil Primalexom Fortissimo. A na impregnovaný SDK.
V kúpeľni som dával 3 vrstvy.
Po 3 rokoch prevádzky je stena stále čistá, hoci občas po nej zlezie nejaká kvapka.
(Ale možno si len nahováram, že je čistá.)
Väčšinou sa ale kondenzát poctivo drží na okne a ráno ho stihneme zotrieť.
Okná sú Velux GGU.

Zvláštne, ja som s umývateľnosťou Primalexu Fortissimo spokojný. Už si nepamätám koľko stoviek cyklov uvádza výrobca,
ale keď mi pri maľovaní padlo zopár kvapiek tejto farby na dlažbu, celkom som sa zapotil, kým som ich odstránil.
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Stresne okna + rosenie v zime - ako mate osetrenie okoli

Poslaťod Jookie » Str 28. Nov 2012 11:31:39

WYSIWYG píše:Väčšinou sa ale kondenzát poctivo drží na okne a ráno ho stihneme zotrieť.


Konecne sme sa trochu dostali od farby aj k veci ;) Takze nic lepsie ako rano utriet stresne okna neexistuje, ak to nechcem mat zasvinene? Ja ich obcas rano utriem, ale vacsinou nie, kedze nestiham do prace (pravidelne zaspavam ;) ), manzelka na materskej hovori, ze na to nema cas.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Stresne okna + rosenie v zime - ako mate osetrenie okoli

Poslaťod raven » Str 28. Nov 2012 11:46:37

Riešeni je viac: nezaspávať, vymeniť manželku, alebo strešné okno...:)
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Stresne okna + rosenie v zime - ako mate osetrenie okoli

Poslaťod Mia » Sob 19. Jan 2013 14:30:46

Ja som raz kúpila na odskúšanie v nejakom internetovom obchode také plstené pásky, mám ich nalepené na kraji spodného rámu strešného okna a zabraňujú stekaniu vody (vcucnú to do seba, ale samozrejme, že sa to z nich musí potom odpariť, proste to len nesteká), dala som to tam len na skúšku, ale už to tam je dva roky a zatiaľ som nič iné nevymslela (ale nie že by som sa tomu nejako venovala), síce to vyzerá desne, lebo tie pásky sú bledomodré na bielom okne, ale až sa mi bude chcieť, tak to prinajhoršom vymením za nejaké biele. Nám voda stekala tak, že sa nám zdula maľovka pod oknom, a ostávali všade škvrny. Samozrejme všetky ostenia sú natreté umývateľnou farbou, už si nepamätám akej značky, ale primalex to nebol, ale od umývateľnosti má asi ďaleko. My skôr teraz máme problém že nám dve okná netesnia, budú nám ich vymieňať, lebo sú asi nejako zle vyrobené alebo čo.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...
Mia
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:52:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron