Osadenie okien na Styrodur

Re: Osadenie okien na Styrodur

Poslaťod fabka2004 » Sob 12. Jan 2013 14:53:38

fabka2004 píše:vo vsetkych prispevok v tejto teme som pisal k teme a uviedol som aj moj nazor ktora varianta je lepsia atd ... a takisto som rozvinul debatu aby dotycny rozvinul dovody preco nezateplovat, takisto som naznacil ze zateplenie nie je len nalepenie polystyrenu na fasadu, ale ho treba riesit komplexne a nielen na fasade a v podlahe ale aj tepelne mosty a finalna obalka domu ma vplyv nielen na vysku uctov za teplo ale aj investicna cast projektu je tym silne a vyrazne ovplyvnena to jest ked nezatepluje tak musi vynalozit daleko viacej financii (napr ako vstupne naklady na system kurenia) ako ked zatepli, a to beriem globalne, tj svtupne (investicne) naklady ked nezatapli verzus ked zatepli ... o variabilnych nakladoch to jest prevadzkovych nakladoch sa radsej nezmienujem

pokial niekto pride na forum a bude sa urzat tak ho nase spravanie nezmen, a pokial pride pre rady a chce si poradit ochotne si precita nase nazory a urcite sa s nami podeli o svoje dovody a vtedy je ten spravny cas na recenziu-oponenturu ... vtedy clovek rastie

este raz uvediem ze v mojich prispevkoch najde nielen odpovede ktore hlada, ale aj nabadanie na zlepsenia
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat




Re: Osadenie okien na Styrodur

Poslaťod Noem » Sob 12. Jan 2013 15:01:17

Som vdacny za vsetky prispevky, da s v nich najst vychodisko - optimalne riesenie pre nasu stavbu maleho bungalovu.
Aj ked je toto forum anonymne, odmietam podrobnejsie rozvadzat dovody, ktore ma nutia setrit.
Keby som mal prachy, tak nechodim na taketo fora, ale dam si postavit kvalitny dom na kluc.
Zatial som student VS a do leta sa tam potrebujeme prestahovat.
Lepsi dom nezatepleny, ako ziadny.
Noem
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pia 24. Jún 2011 9:25:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Osadenie okien na Styrodur

Poslaťod vvv » Sob 12. Jan 2013 15:18:38

fabka2004 píše:

vlhkost je silne dana tesnostou domu, to jest mate dom deravy ako emental, cize Vam silne unika teplo, prichadzajuci studeny vzduch musite ohrievat, on ma vysoku relativnu vlhkost pri nizke teplote je absolutna vlhkost extremne nizka a po ohriati je relativna vlhkost velmi nizka a navyse tato energia unika cez spary vonku a kurite a zvlhcujete atmosferu



To je pravda avsak pri 5 - 7 ludoch v dome riesit tesnost ( a s tym suvisiace aj pouzitie pasok na osadenie okien ktorych sa aj tato tema tyka) je syzifovsky boj, ktory sa neda vyhrat. Denne sa minimalne15 krat otvoria vchodove dvere, dalsich N krat sa otvoria dvere do zahrady (lebo sa ide von nakrmit psa, macku, fajcit, nasypat sykorkam, vyniest kos, otvorit kamaratkam, ktore prisli ku dcere.....). Preto hovorim, ze pri navrhu koncepcie pre stavbu domu je potrebne zohladnodnovat vsetky okolnosti za akych sa bude dom stavat aj prevadzkovat.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Osadenie okien na Styrodur

Poslaťod fabka2004 » Sob 12. Jan 2013 15:28:17

Noem píše:Som vdacny za vsetky prispevky, da s v nich najst vychodisko - optimalne riesenie pre nasu stavbu maleho bungalovu.
Aj ked je toto forum anonymne, odmietam podrobnejsie rozvadzat dovody, ktore ma nutia setrit.
Keby som mal prachy, tak nechodim na taketo fora, ale dam si postavit kvalitny dom na kluc.
Zatial som student VS a do leta sa tam potrebujeme prestahovat.
Lepsi dom nezatepleny, ako ziadny.

a prave preto sme na tomto fore aby sme si navzajom poradili ako postavit za co najmenej penazi co najlapesie a najkvalitnejsie,
teda presne opacne, lebo nie je umenie postavit kvalitny dom na kluc za vela penazi, aj ked vela penazi a dom na kluc znamena vacsinou odflaknutie a nekvalitu v konecnom dosledku ...

suhlasim s Vami ze lepsi je dom ako ziadny dom, ale realita je taka ze je lepsi je zatepleny ako nezatepleny, lebo sa da postavit lacnejsie ten zatepleny a o tom to je

to co nas tu vsetkych spaja je ochota podelit sa so znalostami, skusenostami a ochotou poradit, a prave ochota poradit je dolezita, nie je dolezite vediet preco chcete setrit, dolezite je vediet ako sestrit a kde setrit, aby ste nemuseli usetrit 100€ na jednom mieste a inde minut 1000€ lebo sice usetrite 100€ tak to vnimate ale nevidite ze ste mohli dat v prvom pripade o 100€ viacej a minut len inde 300€ a usetrili by ste (realne) 600€

nemusite rozvadzat dovody ktore Vas nutia setrit, prave naopak my sa snazime Vam usetrit peniaze ... poznam to na vlastnej kozi, mame postaveny malicky bungalow scasti svojpomocne scasti pomocou brigadnikov a scasti pomocou rodiny a zopar odbornikov (zamerne nepisem majstrov), a poviem Vam ze najviacej usetrite ak si co najviacej precitate toto forum resp aj ine fora a na zaklade relevatnych informacii zistite ze sa da postavit lacnejsie ale velmi kvalitne a dokonca aj zatepleny dom kde Vas prevadzka domu nebude stat tolko vydavkov (lebo ako mlady clovek a rodina bude mat dost este vydavkov na matersku, na hypo, na deti, na okolie domu, na seba, na auta ... ), takze je len a len na Vas ci si chcete dat poradit, alebo ste rozhodnuty ist vlastnou cestou
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Osadenie okien na Styrodur

Poslaťod Majo 2 » Ned 13. Jan 2013 0:43:18

Kvalitnejšia je alternatíva 1. Ale aj tak je dobre potom oblepiť ostenia ako v alternatíve 2.
Tak to bude mierne drahšie.
Oblepiť malý bungalow EPS plus PUR pena je práca pre dvoch tak na dva dni.
Okenné pásky nemám, rámy mám prekryté EPS, pri nejakých problémoch s vlhkosťou nie je problém spoj fasáda okno pretmeliť, ale keď sa to poriadne spraví nevidím dôvod na problémy, že sú dnes pásky povinné majú na svedomí "profíci" oknári.
Plynový kotol na 100% bude môcť byť ten istý ako by bol aj v prípade zateplenia, akurát bude treba navyše tak možno 100 metrov rúrok.

Nejak tu idú zle hodinky.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Osadenie okien na Styrodur

Poslaťod ... » Pon 14. Jan 2013 12:15:11

Noem píše:Som vdacny za vsetky prispevky, da s v nich najst vychodisko - optimalne riesenie pre nasu stavbu maleho bungalovu.
Aj ked je toto forum anonymne, odmietam podrobnejsie rozvadzat dovody, ktore ma nutia setrit.
Keby som mal prachy, tak nechodim na taketo fora, ale dam si postavit kvalitny dom na kluc.
Zatial som student VS a do leta sa tam potrebujeme prestahovat.
Lepsi dom nezatepleny, ako ziadny.


ja by som sa mozno este zamyslel nad umiestnenim okien v stene, mozno by som ich aj tak zalicoval k vonkajsej hrane, zjednodusi ti to situaciu ak ta to v buducnosti predsalen dovedie k zatepleniu...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Osadenie okien na Styrodur

Poslaťod sigma » Pon 14. Jan 2013 12:33:35

Noem píše:Lepsi dom nezatepleny, ako ziadny.

:nie: Povedz celu pravdu, toto je polopravda. Čo je lepšie (uvažujme reálne možnosti):
  • mať nezatepleny a na účte -100000E
  • mať ziadny dom a na účte 0E
  • mať zateplený dom a na účte -110000E
Si v *****, že si sa tak rozhodol, a teraz nechceš vidieť pravdu?

fabka2004 píše:vlhkost je silne dana tesnostou domu, to jest mate dom deravy ako emental, cize Vam silne unika teplo, prichadzajuci studeny vzduch musite ohrievat, on ma vysoku relativnu vlhkost pri nizke teplote je absolutna vlhkost extremne nizka a po ohriati je relativna vlhkost velmi nizka a navyse tato energia unika cez spary vonku a kurite a zvlhcujete atmosferu

:ano: Mam drevene okna, nenastavoval som kovanie a teraz mam vlhkost suchosť 21-24!
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Osadenie okien na Styrodur

Poslaťod raven » Pon 14. Jan 2013 15:53:29

Tiež mám drevené okná (z nedávnej diskusie aj viete aké :lol: ) a mám ich osadené na styrodur a pásky.
Nie je to veľká investícia a do budúcna sa určite oplatí. Ak ste boli niekedy v dome, kde ich nemajú aplikované a boli namontované už nejaký ten rok, tak si môžete všimnúť, ako "sála" od tých rámov okien po okrajoch chlad(aj keď sú to plastové). Práve tými páskami môžete tie možné zdroje netesnosti utesniť a zlepšiť tepelnú pohodu v dome.
Myslím si, že by bolo vhodné ušetriť niekde inde a tie pásky tam dať.
Ale to, či to spravíte, je len na vás...
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Osadenie okien na Styrodur

Poslaťod oondrejj » Štv 31. Jan 2013 20:04:55

no pokiaľ je okolo rámu okien nalepená aj paropriepustná fólia tak potom sa človek nemusí ani obávať toho, že by mu okolo nich neskôr fúkalo. Avšak máloktorí robotníci to tam aj dávajú. Potom je už jedno že či si použil tie pásiky alebo nie. Ale ich použitie tiež schvaľujem a môžem len odporučiť. Ani cenovo to nie je taká veľká položka.
oondrejj
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Str 05. Dec 2012 23:57:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat




Predchádzajúci

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron