ovladanie VZT pri zvysenej vlhkosti

ovladanie VZT pri zvysenej vlhkosti

Poslaťod yoyo » Ned 30. Dec 2012 21:44:28

Mam zatial urobenu predpripravu pre VZT - rozvody + kuchyne, kupelne a WC mam natahany kabel 2 x 0,75 k rekuperacnej jednotke. Moja predstava je zatial taka, ze samotna rekuperacia bude pracovat v nejakom rezime ked na nejaky cas pocas dna vymeni vzduch v dome + treba nejako managovat miestnosti, kde je zvysena vlhkost v dosledku varenia, sprchovania, alebo jednoducho potrebujem odsat zapach a pod z WC... . Za tymto ucelom som natiahol ten 2x0,75 s tym, ze ked bude potreba odsavat zo spominanych miestnosti tak tuknem na vypinac a na nejaky cas sa zapne odsavanie z tej miestnosti. Je toto najpouzivanejsi sposob ako to robit, alebo mate tu uplne automatizovane pomocou nejakych senzorov, ktore poslu impulz rekuperancej jednotke a ona bude odsavat do vtedy, kym snimac nepovie DOST - vlhkost je OK.

ake je vase riesenie?

dik
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat




Re: ovladanie VZT pri zvysenej vlhkosti

Poslaťod paolo » Ned 30. Dec 2012 22:54:53

V podstate ano, mam tak isto. V kupelnach a WC mam dotiahnuty kabel od RJ a su tam tlacidla (zvoncekovy vypinac) narazoveho vetrania. Po stlaceni sa jednotka prepne na 30min na najvyssi vykon a potom sa vrati na povodny. Ten cas a vykon sa daju u mna tusim menit, ale zatial som to neskusal. Do kuchyne som tlacidlo nedaval, blizko je ovladanie jednotky.

Len doplnim, narazove tlacidla mam kvoli odsaniu zapachu :-), neriesim vlhkost, este som nazapol tlacidlo pred, alebo po sprchovani. Vysoka vlhkost nebude problem, skor naopak (v zime). Na snimace vlhkosti v kupelkach by som zabudol, zda sa mi to zbytocne.

Sent from my U20i using Tapatalk
Obrázok užívateľa
paolo
 
Príspevky: 197
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: ovladanie VZT pri zvysenej vlhkosti

Poslaťod filipino » Str 02. Jan 2013 20:40:47

ale takto vies ovladat len to, ze sa ti zvysi odtah v celom dome naraz. Na to, aby si odsaval len z kupelni, by si musel mat samostatnu rekuperacku. Neviem ako presne si to predstvavujes. Ale myslim, ze v pohode staci zvysit vykon na 30 minut v celom dome. Lebo snazit sa separovat zvlast kupelne, zvlast kuchynu a pod. tak to by bolo sakra drahe riesenie. A v celku zbytocne.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: ovladanie VZT pri zvysenej vlhkosti

Poslaťod yoyo » Str 02. Jan 2013 20:54:27

OK, vdaka chlapi za usmernenie.
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: ovladanie VZT pri zvysenej vlhkosti

Poslaťod bladerunner » Str 02. Jan 2013 21:49:08

filipino píše:...... Na to, aby si odsaval len z kupelni, by si musel mat samostatnu rekuperacku.........
........Lebo snazit sa separovat zvlast kupelne, zvlast kuchynu a pod. tak to by bolo sakra drahe riesenie..........

nemyslím, že hneď samostatnú rekuperačku, ale skôr klapky so servomotormi + nejaká riadiaca jednotka, čo by to vedela ovládať. s tým zvyškom súhlasím.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: ovladanie VZT pri zvysenej vlhkosti

Poslaťod opus » Štv 03. Jan 2013 10:45:56

bladerunner píše:
filipino píše:...... Na to, aby si odsaval len z kupelni, by si musel mat samostatnu rekuperacku.........
........Lebo snazit sa separovat zvlast kupelne, zvlast kuchynu a pod. tak to by bolo sakra drahe riesenie..........

nemyslím, že hneď samostatnú rekuperačku, ale skôr klapky so servomotormi + nejaká riadiaca jednotka, čo by to vedela ovládať. s tým zvyškom súhlasím.


a este odpada regulacia tanierovymi vyustakmi.
opus
 
Príspevky: 259
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 14:56:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: ovladanie VZT pri zvysenej vlhkosti

Poslaťod Majo 2 » Štv 03. Jan 2013 16:05:05

Pokiaľ by som chcel viac zónovú rekuperáciu tak by som použil asi toto.
http://www.elektrodesign.sk/web/sk/prod ... ovy-ventil
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: ovladanie VZT pri zvysenej vlhkosti

Poslaťod tienik » Štv 03. Jan 2013 16:48:57

Majo 2 píše:Pokiaľ by som chcel viac zónovú rekuperáciu tak by som použil asi toto.
http://www.elektrodesign.sk/web/sk/prod ... ovy-ventil



presne toto som pozeral ked som robil moju VZT, ale potom ma to nejak preslo. Jedna vec, je to len cievka a ovladanie je typu ON/OFF - v jednom okamihu.
A potom som si nevedel uplne presne predstavit vyregulovanie takejto sustavy. Vzduch predsi len nie je to co voda a regulacia na jednom prvku vzdy dost znacne ovplyvnuje aj ostatne - tym padom je to asi problem pri vacsom pocte takychto tanierov odladit.

Ja som tom presiel na myslienku dvoch sekcii, neico ako WC a kupelne + zvysok domu, tym by som mal len 3 moznosti prevadzky.
Ale nakoniec som to nechal tak a urobil len jeden rozvod. Aj ked nehovorim, ventil tam este viem pridat ak na to dojde.
Ako to bude fungovat uvidim, prave finisujem z dokoncenim sacieho a vyfukoveho potrubia.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia