Ako vyriesit zatekanie komina? (Wakaflex, 10st. strecha)

Re: Ako vyriesit zatekanie komina? (Wakaflex, 10st. strecha)

Poslaťod bulko_ » Pia 21. Dec 2012 21:24:39

Este by som dodal k prispevku od esdeho, zadny plech je prilis kratky. Presah stresnej krytiny na plechu je nedostatocny, z fotiek nieje vidiet drenazny zliabok pod krytinou (mozno tam nieje, mal by tam byt), ten stojacik na bocnom oplechovani sa ukoncuje trosku inac, vyska oplechovania je podla mna mala, zvycajne sa dava 200mm (ak sa vytvori zavej na zadnej a bocnej casti komina, tak topiaci sneh dokaze vela, zalezi od omietky) a chyba mi tam na oplechovani kompriband.
bulko_
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Pia 10. Dec 2010 18:17:18
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat




Re: Ako vyriesit zatekanie komina? (Wakaflex, 10st. strecha)

Poslaťod oondrejj » Pia 21. Dec 2012 22:48:32

Tak sa mi zdá že v tvojom prípade by bolo asi najvhodnejšie zavolať si na to pozrieť sa nejakého strechára alebo klampiara, nech sa ti pozrie na to, ako máš ten komín urobený a oplechovaný, lebo deň čo deň nové príspevky čo všetko je zle. Dobrá reklama pre firmu čo ti to robila.
oondrejj
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Str 05. Dec 2012 23:57:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Ako vyriesit zatekanie komina? (Wakaflex, 10st. strecha)

Poslaťod xclaymanx » Pon 24. Dec 2012 11:36:50

Rano som bol pozriet ako sa tvari komin, a na poistnej folii bol nafukany sneh, najviac samozrejme okolo komina, ale sneh bol na polovici stresnej folii. Porazi ma z toho. Asi tam nahodim spet ten posledny rad skridiel.
xclaymanx
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv 26. Feb 2009 9:53:46
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako vyriesit zatekanie komina? (Wakaflex, 10st. strecha)

Poslaťod bulko_ » Pon 24. Dec 2012 13:14:16

xclaymanx píše:Rano som bol pozriet ako sa tvari komin, a na poistnej folii bol nafukany sneh, najviac samozrejme okolo komina, ale sneh bol na polovici stresnej folii. Porazi ma z toho. Asi tam nahodim spet ten posledny rad skridiel.


Medzi krytinou a oplechovanim sa odporuca pri sklone nad 16 st medzera od 60 - 150 mm. Takze opatrne, skor by som nejakym sposobom predlzil zadnu cast oplechovania komina. Odporucania: najlepsie by bolo vymenit zadnu cast, ale pochybujem, ze by sa to urobilo bez poskodenia farby plechu. Ja by som to riesil vylatovanim az po latu na ktorej ti vysi posledna cela skridla a odtial dat novy plech, kt sa nafalcuje na zadnu cast komina, popripade spoj falcu vytmelit polyuretanom. Prijemne sviatky prajem ;)

S týmto príspevkom autora bulko_ súhlasil
sigma
bulko_
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Pia 10. Dec 2010 18:17:18
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Ako vyriesit zatekanie komina? (Wakaflex, 10st. strecha)

Poslaťod motylka » Uto 25. Dec 2012 14:35:30

Za usi by som ich vytahalPotom clovek lieta v zime po streche a naprava sfušovanu robotu!
-toto iste som musel riešit aj Ja. :grc
motylka
 
Príspevky: 277
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:49:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Ako vyriesit zatekanie komina? (Wakaflex, 10st. strecha)

Poslaťod oondrejj » Štv 27. Dec 2012 16:06:20

presne tak ako vravíš ty motylka: napravovať po druhých chyby. Sa mi zda že platí to čo sa stále vraví: ak chceš niečo poriadne urob si to sám. Tí dnešní niektorí majstrí fakt nestoja za veľa. NIekedy mám pocit, že je normálne ťažke natrafiť na serióznu firmu, ktorá by spravila všetko presne takako sa má, samozrejme teda za rozumnú cenu.
oondrejj
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Str 05. Dec 2012 23:57:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Ako vyriesit zatekanie komina? (Wakaflex, 10st. strecha)

Poslaťod bulko_ » Pia 28. Dec 2012 15:59:40

oondrejj píše:presne tak ako vravíš ty motylka: napravovať po druhých chyby. Sa mi zda že platí to čo sa stále vraví: ak chceš niečo poriadne urob si to sám. Tí dnešní niektorí majstrí fakt nestoja za veľa. NIekedy mám pocit, že je normálne ťažke natrafiť na serióznu firmu, ktorá by spravila všetko presne takako sa má, samozrejme teda za rozumnú cenu.


Co je rozumna cena? Chodit v zime po streche? Vypisovat po fore, ze "majster" nestoji za nic?
Komin by nemal tiect aj bez oplechovania. Nad kominom musi byt drenazny zliabok, ktory odvedie vodu (aj pri dazdi) do vedlajsieho pola. Okolo komina musi byt spravne urobena folia (pri sklone pod 10stupnov namiesto folie - wakaflex). Ak sa komin dobre oplechuje, neexistuje aby zatekal, ci uz je to med, titanzinok, pozink alebo lakoplast plech.

SMUTNE JE, ZE TOTO SA V CENOVEJ KALKULACII NEPISE.
(ospravedlnujem sa za velke pismena, ale chcel som zdoraznit myslienku)
bulko_
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Pia 10. Dec 2010 18:17:18
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat




Predchádzajúci

Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť