Ako prilepiť EPS k stropu?

Re: Ako prilepiť EPS k stropu?

Poslaťod maksel » Uto 11. Dec 2012 22:16:29

ano, mas pravdu, ak nedam z hora stropu EPS, tak sa vlhkost lahko odvetra...ale takisto s vlhkostou pojde aj teplo-to je dovod preco zhora /na stropniciach mam nabite dosky ktore po vysuseni zmensli rozmer a su medzi nimi medzery/. paci sa mi viac moznost B, ale kedze chcem povalu pouzivat ako skladovy priestor, tak by som na ten pomocny rost s vatou polozil OSB dosky nech to je pochodzne ale tym to znova uzavrem /aj ked nie uplne nepriedusne/ a v zim mesiacoch by sa mohol tvorit kondenzat na spodnej casti OSB a vata by mohla navlhnut.
hladne by ma zaujimalo ci to mnozstvo kondenzatu ktore sa tam nazbiera v zim mesiacoch by mohlo byt take velke, ze by sa to cez leto nestihlo odparit a vlhkost by mohla nepriazdnivo ovplyvnit tramy ktore by v extremnom pripade mohli zacat odhnivat...moznoze to bude uplne v pohode a je to len strach z nevedomosti, ale jedno je jasne...ked v jan bude na povale cca 1°C a v interieri budem mat 24°C, tak rosny bod budem mat niekde v strope...
maksel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 11. Dec 2012 11:53:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Ako prilepiť EPS k stropu?

Poslaťod steve33 » Uto 11. Dec 2012 22:27:08

alebo C / : zaizolovat strechu aj ked nie je obytna. Dat medzi krokvy izolaciu , v zime by sa tym padom povala tak neochladzovala a rosny bod by sa presunul von zo stropu a pripadny kondenz ktory by bol v strope tak by sa mohol kludne odvetrat cez zaklop.
Len neviem ci by sa v lete viac nezohrieval interier, kedze na povale by bolo slabsie prudenie vzduchu.
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat

Re: Ako prilepiť EPS k stropu?

Poslaťod maksel » Str 12. Dec 2012 2:18:47

a nebolo by C-cko o dost drahsie? to by chcelo uz min vlnu a aj izolovana plocha by bola vacsia..
maksel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 11. Dec 2012 11:53:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako prilepiť EPS k stropu?

Poslaťod steve33 » Str 12. Dec 2012 8:41:30

maksel píše: ale jedno je jasne...ked v jan bude na povale cca 1°C a v interieri budem mat 24°C, tak rosny bod budem mat niekde v strope...

v januari +1 stup. na povale ? Nemal si na mysli -10 ? Ak bude vonku -20 , tak na nezateplenej povale moze byt cca. -18 .
Ja som bol vcera na povale a mal som tam len tak rozlozeny podlahovy EPS , ktory sa mi zvysil , tak som ho len tak posunul a na niekt.miestach na doskach boli mokre mapy .
Takze nechaj si to radsej niekym prepocitat ak nechces pozerat na mokre mapy ktore by pravdepodobne sa mohli vyskytnut na SDK strope - ak ho mas .
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat

Re: Ako prilepiť EPS k stropu?

Poslaťod maksel » Str 12. Dec 2012 9:47:55

steve33 píše:v januari +1 stup. na povale ? Nemal si na mysli -10 ? Ak bude vonku -20 , tak na nezateplenej povale moze byt cca. -18 .
Ja som bol vcera na povale a mal som tam len tak rozlozeny podlahovy EPS , ktory sa mi zvysil , tak som ho len tak posunul a na niekt.miestach na doskach boli mokre mapy .
Takze nechaj si to radsej niekym prepocitat ak nechces pozerat na mokre mapy ktore by pravdepodobne sa mohli vyskytnut na SDK strope - ak ho mas .


..asi by bolo dobre
steve33 a ty mas aku skladbu stropu ak mozem veviet? /len koli predstave/
maksel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 11. Dec 2012 11:53:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako prilepiť EPS k stropu?

Poslaťod Vydra » Str 12. Dec 2012 9:59:17

bladerunner píše:B/ pridaj vatu do pomocneho drev. rostu nad tramy


Toto je podľa mňa najlepšie a zároveň najjednoduchšie riešenie. Mám to tak už 5 rokov a zatiaľ som s tým nemal problém. Na povale som spravil rošt z drevených hranolov, do toho uložil vatu, krížom cez to zas rošt a ďalšia vrstva vaty, na tom strešná fólia a záklop z dosiek. Tie sa trochu rozsušili, takže je to aj prevetrávané.

Zatepľovať strechu - možnosť C nie je dobré riešenie. Okrem toho, že tá účinnosť podľa mňa nebude vysoká, bude to stáť kopec peňazí a príde sa tým o to najcennejšie na takejto streche, a to možnosť jednoducho sledovať stav strechy a celej konštrukcie.
Vydra
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 20:36:35
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 34 krat

Re: Ako prilepiť EPS k stropu?

Poslaťod maksel » Str 12. Dec 2012 10:07:58

Vydra píše:
bladerunner píše:B/ pridaj vatu do pomocneho drev. rostu nad tramy


Toto je podľa mňa najlepšie a zároveň najjednoduchšie riešenie. Mám to tak už 5 rokov a zatiaľ som s tým nemal problém. Na povale som spravil rošt z drevených hranolov, do toho uložil vatu, krížom cez to zas rošt a ďalšia vrstva vaty, na tom strešná fólia a záklop z dosiek. Tie sa trochu rozsušili, takže je to aj prevetrávané.

Zatepľovať strechu - možnosť C nie je dobré riešenie. Okrem toho, že tá účinnosť podľa mňa nebude vysoká, bude to stáť kopec peňazí a príde sa tým o to najcennejšie na takejto streche, a to možnosť jednoducho sledovať stav strechy a celej konštrukcie.


mas taktiez drevenny strop? ..ako mas strop zaizolovany zdola z interierovej strany?
maksel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 11. Dec 2012 11:53:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako prilepiť EPS k stropu?

Poslaťod Vydra » Str 12. Dec 2012 10:18:37

Strop mám keramický, kedysi to bola vlastne konečná strecha na dome typu "kocka". Teraz je nad tým drevený krov a prázdna povala.
Vydra
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 20:36:35
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 34 krat

Re: Ako prilepiť EPS k stropu?

Poslaťod steve33 » Str 12. Dec 2012 10:59:18

maksel: mam valbovu strechu,klasicky krov. Momentalne medzi tramamy mam 20cm vlny. Hore na povale zaklop z dosak.
Po zime budem realizovat dalsiu vrstvu pod tramamy a SDK strop.
Na povale dalsi rost na doskach robit nebudem ale este uvazujem ze na dosky by som dal styrcon a cele to potom presietkoval ( znamy ho predava tak som to s nim konzultoval,len za tu cenu som mohol mat betonovy strop) Hlavne ak citam ze medzi tramy cez povalu sa mozu dostat nejake zvieratka kuna atd a potom si robia disko na SDK strope.

Jedno na dome lutujem ze som si nedal monolit. Menej komplikacii ako s tramovym stropom.
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat

Re: Ako prilepiť EPS k stropu?

Poslaťod maksel » Str 12. Dec 2012 15:59:28

no ten styrcon vyzera dobre, len je straasne drahynajradsej by som tam dal EPS, ale bojim sa kondenzatu. skoda, ze to tu nikto nema takto riesene a prakticku skusenost s takouto skladbou stropu
maksel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 11. Dec 2012 11:53:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako prilepiť EPS k stropu?

Poslaťod oondrejj » Str 12. Dec 2012 16:56:00

lepšie je na závesnú konštrukciu použiť niečo na báze vát. Predsa len manipulácia s nimi je omnoho ľahšia ako s EPS. Na druhej strane nesmie byť vata veľmi stlačená. Vtedy ak sa nemýlim stráca niektoré dobrá vlastnosti. Teda vata by mala byť prirodzene roztiahnutá a nie stlačená. Ak však checš dať EPS, rozmýšľal by som či ho najprv neprílepiť a až potom urobiť konštrukciu na sadrokarton.
oondrejj
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Str 05. Dec 2012 23:57:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Ako prilepiť EPS k stropu?

Poslaťod steve33 » Str 12. Dec 2012 17:27:30

oondrejj: neviem ku komu ta tvoja odpoved smerovala ale sa mi zda, ze sa tu rozobera momentalne nieco ine
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat

Re: Ako prilepiť EPS k stropu?

Poslaťod oondrejj » Str 12. Dec 2012 21:39:28

ehm sorry som sa kopol skoro o mesiac moja chyba ...
oondrejj
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Str 05. Dec 2012 23:57:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Ako prilepiť EPS k stropu?

Poslaťod maksel » Pia 14. Dec 2012 12:49:20

..skoda ze tu nikto nema konkretnu skusenost pre moj pripad. v kazodom pripade dakujem za prispevky vsetkym zucastnenym! ;-)
maksel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 11. Dec 2012 11:53:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron