Individualny projekt L-bungalovu - panther

Individualny projekt L-bungalovu - panther

Poslaťod panther3 » Ned 02. Dec 2012 21:30:00

Pozdravujem všetkých stavbárov,
chcel by som Vás poprosiť o Vaše názory, námety, postrehy k priloženým pôdorysom, osadeniu a pohľadom k individuálnemu projektu L-kového bungalovu. Dom osadený na trojuholníkovej parcele, stavebná čiara 5 m

-v dosahu pozemku len elektrika, studňa sa bude vŕtať, ČOV pre 6 RD
-obvodové múry-tehla (po prečítaní skúseností z fóra asi 30 cm + 10 zateplenie, i ked uvazujem aj o 38cm + 10 zateplenie)
-strop drevený trámový, v obývačke a kuchyni priznaný, ostatné miestnosti sadrokartón
-vykurovanie peletami i kachľovou pecou (nie je ešte zakreslená)
-jeden rad tehál navyše nad trámový strom - zvýšiť výšku v povalovej časti (pre prípad nutnosti dobudovanie ďalšej miestnosti)
-v kupelni susicka zle zakreslena (uvazujem o pracke i susicke vo WC)
Samozrejme, čakám i opodstatnenú kritiku za veľkosť RD, strechu, dvojgaráž, pivnicu (predražia výstavbu), ale skôr by som prosil o Vaše praktické skúsenosti k pôdorysu, výške stropu...

Ďakujem za Vaše konštruktívne postrehy.
Prílohy
panther3
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv 17. Nov 2011 21:40:21
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Individualny projekt L-bungalovu - panther

Poslaťod MartinH » Ned 02. Dec 2012 22:31:00

Nie je to odpoved na to, co ste sa pytali, ale ked to vidim .... pivnica a podkrovie su take male vykricniky.

Ked uz riesite pivnicu, co je stavebne drahy priestor, tak by ste mali dostat nejaku protihodnotu. Rozsirenie obytneho priestoru. Myslim tym: svetla vyska aspon 2,30m, schodisko (aj) vnutri, pekna omietka, zasekane kable atd. No a v tej pivnici okrem kotolne este podla vasich zalub by mohla byt napr. sauna, vinaren, dielna, hobby priestor, ... skratka nieco, co by Vas dom posunulo na vyssiu uroven.

panther3 píše:jeden rad tehál navyše nad trámový strom - zvýšiť výšku v povalovej časti (pre prípad nutnosti dobudovanie ďalšej miestnosti)

Toto je tiez take polovicate. Mate tam obrovsky priestor. Naplanujte tu dalsiu miestnost (miestnosti) a jej zaclenenie do domu uz teraz. Ak chcete mat tuto moznost do buducnosti otvorenu, urcite treba mysliet na viac detailov ako je len rad tehal.

panther3 píše:po prečítaní skúseností z fóra asi 30 cm + 10 zateplenie

P.S. pod 12cm EPS ani neuvazujte.

panther3 píše:Samozrejme, čakám i opodstatnenú kritiku za .... dvojgaráž

Preco len kritiku? Mne sa garaz v dome osvedcila.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Individualny projekt L-bungalovu - panther

Poslaťod duri » Pon 03. Dec 2012 9:12:24

Ja by som prerobil usporiadanie kuchyne a obývačky. Aj my sme plánovali oddelenú kuchyňu ale potom nás chvala bohu niečo osvietilo a máme veľký otvorený priestor, ktorý je fantastický. Netreba sa toho báť, je super ak sa môžeš voľne prechádzať, rozprávať, vidíš na deti, TV. Ak máš návštevu nemusíš odchádzať od nich. Porozmýšľaj nad tým. Kuchyňu do U, smerom k obývačke barový pult, varič do priestoru s ostrovným digestorom. Na špajzu treba okno.
duri
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Str 06. Okt 2010 20:54:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Individualny projekt L-bungalovu - panther

Poslaťod panther3 » Pon 03. Dec 2012 10:17:15

Usporiadanie obývačky a kuchyne chcem mať riešené cez zapuzdrené posuvné dvere o veľkosti 1,2m (podľa pôdorysu zasúvanie doprava). A vždy bude možnosť tieto dvere zatvoriť a oddeliť miestnosti, pričom pri otvorenej dispozícií nemáš ako oddeliť tento priestor. Možno mám trochu konzervatívne uvažovanie, ale díky za typ, pouvažujem ešte nad zrušením priečky.
panther3
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv 17. Nov 2011 21:40:21
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individualny projekt L-bungalovu - panther

Poslaťod drepo » Pon 03. Dec 2012 11:56:07

Man len tak pri zbeznom pohlade napadlo, ked zo skusenosti tu z fora mam premyslat aj prakticky z bezneho zivota a situacii, ktore nastavaju v dome , ze
- ked pride napr. navsteva aj s dvomi detmi, kde si budu odkladat zimne oblecenie ,topanky a pod. ?... ked vo vstupnej predsieni su stvore dvere vzdy v strede a tak tam vela priestoru pre tzv. satnikovu stenu na vesanie zimnych bund a odkladanie topanok nevidim, kedze satnik je samotatna miestnost z dvermi tak tam asi po jednom vstupovat a odkladat veci pri navsteve nebudu...
-ta dlha chodba bude asi tmava jak "hovado" a vstup do kuchyne cez jedny "male" dvere mi pride jak pohyb na uradoch socialky katastra a pod.
- vzdialenost a tahanie rozvodov kotol - kuplena tiez asi nic moc

-obvodové múry-tehla (po prečítaní skúseností z fóra asi 30 cm + 10 zateplenie, i ked uvazujem aj o 38cm + 10 zateplenie)
=> sorry, ale tak to si asi vela toho o izolacii a vonkajsom zatepleni tu na fore nerpecital
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...

S týmto príspevkom autora drepo súhlasil
sigma
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Individualny projekt L-bungalovu - panther

Poslaťod panther3 » Pon 03. Dec 2012 19:09:34

- s tym satnikom mas pravdu, bud tie dvere posuniem (resp. zmenim za posuvné) alebo šatník nechám bez priečok a dverí. Všetky dvere predpokladám, že naraz nebudú otvorené.
- co sa tyka chodby, do obyvacky budu celopresklenne dvere a smerom k izbam pravdepodobne bude potrebný svetlík
- kotol kvoli zasobniku na pelety na opacnej strane nemoze byt, kvoli co najmensej vzdialenosti pri fukani peliet
- skor ma trapi nevyuzity priestor pri vchode do obyvacky...
- k tomu zatepleniu som sa sekol, samozrejme k 30 cm + 2O-ka, samozrejme je tu coho citat az-az
panther3
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv 17. Nov 2011 21:40:21
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individualny projekt L-bungalovu - panther

Poslaťod drepo » Uto 04. Dec 2012 11:37:07

- treba aj zvazit, ze bude pekne draha strecha aj na zhotovenie krovu a aj pretoze k nej ide vela doplnkov krytiny v podobe hrebenacov tzv. korytok a plno dorezaviek krytiny .taketo strechy a ich tvary fakt nemusim., ale asi ty vies do coho ides... sorry za kritku ale su to poznatky tu z fora aplikovane do praxe
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...

S týmto príspevkom autora drepo súhlasili - 2
_luky_, sigma
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Individualny projekt L-bungalovu - panther

Poslaťod Ludo » Uto 04. Dec 2012 13:47:03

ako pekne...
kebyže ale spravime obytne podkrovie a dame tam nejaku jednoduchu pultovu strechu
možno by nam netrebalo potom ani pivnicu
ja len, že by sme ušetrili možno 20 tisic euro :ano:
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron