Cena za m2

Cena za m2

Poslaťod eugen.lengyel » Ned 02. Dec 2012 18:03:07

Prosim vas co vas priblizne stal m2 domu pri stavbe svojpomocne resp. subdodavatelksy (cez partie zivnostnikov). Pozeral som montovane domy a tie sa pohybuju cez 750E/m2. Kamarat si staval subdodavatelsky za asi 550E/m2. Momentalne byvame v prenajatom byte, takze musim do nakladov na stavbu ratat aj sucasny prenajom, takze je otazne ci sa sa mi oplati babrat sa subdodavatelsky namiesto montovaneho. Potrebujem si urobit predstavu o cenach (aby sa zo mna nestal druhy martin1).

P.S. Ak to nechcete pisat sem verejne, tak mozete na SS (neprezradim nikomu).
eugen.lengyel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia 22. Jún 2012 10:28:59
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat




Re: Cena za m2

Poslaťod pohodak » Ned 02. Dec 2012 19:12:52

toto je podla mna tema ala slepacaren (citaj modrastrecha.sk) :) je to prudko individualne, mas tam x premennych ktore vyrazne ovplyvnuju vysledok (plechova skridla alebo bramac/tondach/..., polske low-cost plastove okna alebo najdrahsie eurookna s trojsklami, anhydrit alebo cementovy poter, sadrove alebo vapennocementove omietky; 2 zasuvky na izbu alebo 8, VZT ano/nie, krb ano/nie, garazova brana hormann s motorom alebo plechova rucna atd atd atd) a to samozrejme este nehovorim o veciach ako dlazby, obklady, interierove dvere, kuchynska linka, baterie (...) kde mas 1000%-ne rozdiely v cene :)

ja som momentalne pri dost tazkej svojpomoci (majstri robili len krov + strechu, omietky, potery a montaz okien + platil som nejakych pomocnikov na pomocne prace) cca na sume 350eu/m2, pricom dokoncujem SDK, rozvody mam porobene, ale bez ukoncovacich prvkov...sadrove omietky, cementovy poter, okna incon s trojsklami + pasky, bramac, v streche 40cm nobasilu, teplovzdusna KV bef + komin schiedel, vsade podlahovka, rozvody VZT...

kym sa dostanem na koniec, zariadim vnutro, nakupim technologie a dorobim vonkajsok (fasada, chodniky, ploty, terasa) tak skoncim niekde na sume 670eu/m2 a este budem rad
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Cena za m2

Poslaťod eugen.lengyel » Ned 02. Dec 2012 19:29:08

Uvedomujem si, ze je to silne individualne, ale priznam sa, ze som dost strateny, lebo vobec netusim kolko by ma to mohlo vyjst. Mame rozpocet 110.000 (vratane zakladov), pozemok je rovinnaty (aspon sa mi zdal ked som bol na nom). Dom bude urcite poschodovy. Ak budem stavat subdodavatelsky tak: okna budu zrejme 3 skla Kalypso (poznam tam niekoho tak aspon mi posle dobrych robotnikov), strecha bude bud pultova (kvoli vyuziti priestoru) zrejme plech alebo plocha, material zrejme ytong. Uzitkovu plochu by sme chceli priblizne 140m2 - 4 spacie izby, obyvacka s jedalenou a kuchynou, 2x kupelka a wc, technicka miestnost (sluzit bude aj ako sklad). Otazka je kolko ma to bude stat asi subdodvatelsky?
eugen.lengyel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Pia 22. Jún 2012 10:28:59
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Cena za m2

Poslaťod filipino » Ned 02. Dec 2012 22:36:06

do 110 sa zmestite ak budete setrit. A to neurobite komplet vsetko, ale len najnutnejsie veci na nastahovanie. Na pozemku bude blato a plot mozno ani nebude :lol:

Na Ytong sa vykaslite pokial to nebudete murovat sami. Anhydrit takisto. Staci predpaty beton. Sadrove omietky zruste, dajte lacnejsie klasicke. A pri interieri (kupelne, podlahy, vypinace, kuchyna) davajte sakra pozor na rozpocet.
Na vonkajsok sa zatial vykaslite a dorobite podla toho kolko penazi ostane.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá

S týmto príspevkom autora filipino súhlasil
Ludo
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Cena za m2

Poslaťod theb » Pon 03. Dec 2012 13:30:38

Ono sa to uz traduje vela desatroci a mne osobne sa to na stavbe potvrdilo.

Ak budete stavat hrubu stavbu, dobre si zaznamenavajte vsetky polozky. Ak budete pokracovat rovnakym stylom dalej, ako si zacal, tak by to mala byt cca 1/3 ceny celeho domu.

To znamena, ze si nevyberies najlacnejsiu moznu stresnu krytinu a potom obklad za 100 eur/m2. ;)
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat





Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia