Problem s cistou vodou v sifone WC

Problem s cistou vodou v sifone WC

Poslaťod ontario2000 » Ned 25. Nov 2012 13:02:19

Kupili sme byt v panelaku na 5posch. z 12. Hned po kupe sme si dali spravit kompletnu rekonstrukciu. Ako WC sme si dali podomietkovy GEBERIT urceny do bytovych jadier a ako misu JIKA Lyra Plus. Po splachnuti vsetky nase vykaly spolahlivo z WC odidu a voda v sifone je uplne cira. Cely system funguje spolahlivo az na maly neprijemny detail. Zhruba po 2 hod., ak sa nesplachuje, zacina voda postupne zltnut. Po 24hod. je voda v sifone uz uplne zlta a neskutocne zapacha ako moc. Teda je to moc, ktory tam pomalicky natiekol. Takze ked sa vratime po trojdnovom vikende, ked sa tri dni nesplachovalo, do nasho bytu v BA, sifon v mise je plny "pachnuceho" mocu. Kde je chyba? Ma niekto s tym skusenosti a vedel by to opravit?
ontario2000
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 12:36:14
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Problem s cistou vodou v sifone WC

Poslaťod pepa » Ned 25. Nov 2012 18:18:38

Asi nemate dostatocny spad ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Problem s cistou vodou v sifone WC

Poslaťod jezo » Ned 25. Nov 2012 18:21:23

Ak to dokazses, odfot ako je urobene napojenie geberitu do kanalizacnej rury. Inak ti asi nik neporadi...
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Problem s cistou vodou v sifone WC

Poslaťod ontario2000 » Ned 25. Nov 2012 23:41:36

Dakujem za obe odpovede. Zachod som teda odmontoval. (Dve 19-stky odsrobovat zvladnem)
Napojenie na zvislu kanalizacnu ruru je prevedene rurou, ktora je vodorovnej polohe.
Tomu, ze je asi presne vo vodorovnej polohe nasvedcuje asi aj to, ze spodok tejto rury do vysky asi 1 cm je pokryty takym humusom, akoby tam v takej vyske stala voda. Podla mna, by tato rura ktora spaja zachod s hlavnou kanalizacnou rurou, mala byt absolutne cista. Takze bude asi zle vyspadovana.
Nie je my ale jasne ako tento problem vyriesit. Vstup (diera) na hlavnu kanalizacnu ruru je dana. (Alebo je mozne urobit novu niizsie??) Okraj zachodu je uz teraz vo vyske 42cm od zeme. (Davaju sa zachody aj vyssie?)
Alebo existuje nejake ine riesenie???
Dakujem za rady.
P.S. Asi to dam opravit firme, ktora mi to robila. Snad to spravia v ramci reklamacie. A chcem byt trochu v obraze, aby sa to znovu nemuselo burat.
ontario2000
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned 25. Nov 2012 12:36:14
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Problem s cistou vodou v sifone WC

Poslaťod jezo » Pon 26. Nov 2012 8:24:40

ontario2000 píše: Vstup (diera) na hlavnu kanalizacnu ruru je dana.

Mozne je vsetko, ale nechce sa mi verit, ze je odbocka tak vysoko. WC misa sa obvykle napaja na hlavnu ruru kolenom ktore smeruje bud kolmo dole, ale aspon 45stupnov sikmo (tak som to mal v panelaku aj ja). Blbe je, ze si si to nechal ako 99% zakaznikov "majstrom" vymurovat, namiesto urobenia rozoberatelnej konstrukcie. Asi ti neostane ine, len ich zavolat, nechsi si to teraz vyriesia. Vela stastia...
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Problem s cistou vodou v sifone WC

Poslaťod joko » Pon 26. Nov 2012 17:07:16

Nechcem to sem zas písať, že dôvodom je, že muráry zapájali kanalizáciu a WC, lebo by si to niektorí mohli zle vysvetliť, a niektorý muráry to dokonca vedia aj dobre spraviť, ale:
Skús zistiť, ako spojili samotné WC so stupačkou kanalizácie? Na posledy som bol opravovať podobný problém u rodiny jedného korešpondenta odtiaľto z fóra. Jemu tiež tam dali "harmoniku" ako on to opisoval, po 5 rokoch to začalo tiecť, on to odtial vyrezal, ale nové tam už nik nevie dať bez demontáze telesa.
Tam patrí "zvárané potrubie z PE", dve odrezané 45 st. kolienká, a na ne navariť hrdlo, ktoré je súčasťou podomietkového telesa. Jediný problem je v tom, že stavbári, ktorí robia jadro takúto zváračku (zrkadlo) nemajú, a preto tam použijú hocičo, čo aspoň trochu je tam možné použiť. Bívajú to rôzne manžety a vrapové hadice - harmoniky, ktoré však majú zpravidla 15 a viac cm dlžku.
Ako tu bolo písané, otvor v stupačke je vždy nižšie, ako vytok z podomietkového telesa. Stupačka má otvor cca 30 st. a stred cca 12 cm od podlahy, aby sikmou rúrou trafili v 18 cm- zadný výtok kombiWC. Geberit má stred výtoku + 24cm od podlahy (misa + - 40 od podlahy + sedátko), preto sa tam dáva povedzme "etáž" z polietylénovej rúry, aby tam nebola tá "harmonika" ale tvrdá rúra. Okrem iného aj "medzera" sa takto skráti, vzdialenosť medzi stupačkou a podomietkovým telesom. Napr. minulý týždeň v stredu som robil jedno takéto jadro, a dokázali sme osadiť teleso tak, že predok telesa ostala na 101 cm od dverí. Odmeraj si, koľko máš Ty?
Takže výškový rozdiel na odpadoch je cca 8 cm, kam Ti špinavá voda nenatečie, ale je možné, že nechali tam niečo na hrane zaústenia, čo vodu padajúcu z hora čerí, rozprskáva, a tak sa Ti do misy časom dostáva fekál zo stupačky. Dokážeš to pozrieť odfotiť z hora cez dvierka na vodomer - plynomer. Čo je pred obkladačkou to je nepodstatné, lebo tam závitové tyče nedovolia misu padať dole. Problém býva za obkladačkou.
Podľa mňa príčinou závady je prskanie vody zo stupačky do pripájacieho potrubia a následne do misy WC, teda nevhodné pripojenie odomietkového telesa do systému. :o
Skús sem dať niečo , ak to vieš odfotiť.
P.S. Dobré je na tom iba to, že tam máš SDK a nie múr, a tak oprava je menej bolestivá. Stačí dať preč tie spodné 4 obkladačky a tadiaľ sa to dá celé opraviť - prerobiť. :oops: :cry:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Problem s cistou vodou v sifone WC

Poslaťod pepa » Pon 26. Nov 2012 20:18:17

jezo píše:WC misa sa obvykle napaja na hlavnu ruru kolenom ktore smeruje bud kolmo dole, ale aspon 45stupnov sikmo (tak som to mal v panelaku aj ja). Blbe je, ze si si to nechal ako 99% zakaznikov "majstrom" vymurovat, namiesto urobenia rozoberatelnej konstrukcie. Asi ti neostane ine, len ich zavolat, nechsi si to teraz vyriesia. Vela stastia...


U mna v panelaku bol vyvod zo stupacky tiez dost vysoko. Potreboval som misu s rovnym zadnym vyvodom (nie spodny, nie sikmy). Ani som dovtedy nevedel, ze aj take sa robia. A ten spad bol fakt slaby. Taketo problemy som nemal, ale to mohlo byt aj kvoli dalsiemu 1.5cm, kedze som polozil najskor dlazbu a az potom misu. Ale ten spad je tak slaby, ze sa divim, ze to dodnes funguje ...

Urcite je to menej ako 8cm ako pise joko ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron