Farby domu - poraďte

Re: Farby domu - poraďte

Poslaťod Ludo » Str 21. Nov 2012 17:54:12

či bezpečnosť ako takú sa oplatí riešiť v tvojom dome - je otázkou na teba
podla mna záleží dosť na tom, že ak do domu niekto vojde - v akej hodnote si dokáže odniesť veci z toho domu
lebo ak bude vačšia škoda len na samotnom vniknutí tak ani nie - na to stačí poistenie
ale ak tam bude o.i. zopár obrazov a sôch, ktoré cenu majú /a do takehoto domu patria/ tak by som už bezpečnosť riešil
a nielen sklá, ale aj rámy a kovania
o dverách, zámkoch a alarme nehovoriac...- a poisťovna pri vyšších sumách to aj tak bude žiadať
len bacha- taká komplexná bezpečnosť sa može tiež vyšplhať do závratných čísel
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat




Re: Farby domu - poraďte

Poslaťod vysoketatry » Str 21. Nov 2012 18:06:09

Ahoj,

ja staviam rozmerovo podobny dom bez garaze, architektonicky skoro tiez, v kazdom pripade najvacsie okno mame 4,2x2,65 m, ktore je posuvne a nad nim na vyssom NP 4,2x2,30 m a tieto su pevne, oboje rozdelene len vertikalne v strede. Ak mali byt bez dalsich predelov a pod. museli byt hlinikove, preto ak ma byt zimna zahrada a kuchyna otvaravoposuvna, tak by som v zaujme trvacnosti (podla info, co som nastudoval a dostal od vyrobcov-predajcov??) nad plastom asi neuvazoval (ibaze by dvere boli velmi malej sirky). Celkova plocha nasho presklenia je okolo 65m2, tzn. vyzaduje si to aj exterierove zaluzie a to tiez bude riadna palka (nad 10t€), aspon co mam ponuky a to aj napriek konexiam.
Biele plastove by podla mojho nazoru domu dost uskodili, najma ak by mal mat bielu fasadu (aj ked z hladiska udrzby biela fasada asi nebude vyhoda), ale to uz si rozhodol.
Pokial ide o cenu okien, ak by si isiel do kvalitnejsieho hlinika uvazuj skoro dvojnasobok tebou uvadzanej ceny. Ak vychadza z podobnosti domov a mnou preinvestovanych nakladov (a dalsich, ktore budu), drzim palce, aby si sa dostal do 250 (ako je zname, hruba stavba je to lacnejsie -1/3, ale zavisi od narokov na interier, schopny obklad je aj za 30 ale aj za 300 €.), ak by si ozelel napr. zelene strechy a zabradlie za cca. 10-15t € tak mozno aj menej.
vysoketatry
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 27. Jan 2010 17:13:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Farby domu - poraďte

Poslaťod filipino » Str 21. Nov 2012 21:45:41

Este rada k oknam: olati sa riesit bezpecnostne okna s bezpecnostnou foliou?

Pochybujem ze budes mat ostatne veci (okrem skla) tak bezpecne, ze sa ti to oplati davat. On ten zlodej si dost lahko najde inu cestu. Skla budes mat bezpecne, ale zlodej vojde nejako inak.

Co sa tyka vizualu nechaj antracit ak ti oknari povedia, ze plast je ok. Ak nie, tak potom ten hlinik. Co uz - buchcnes sa po vacku. Aj ten mozes mat vo farbe - tiez sa buchnes po vacku.
Aj ked nam napriklad nukali ALU zaluzie vo foarbach a tie farebne stoja tolko isto co "strieborne". Tak mozno aj u okien je to tak (a dodones lutujem, ze som si tie zaluzie vo farbe nedal).

Co sa tyka ceny, tak problem projektantov aj stavbarov je v tom, ze pocitaju skor nieco ako holodom bez exterieru. To mas postaveny barak skoro komplet, ale nemozes sa do neho nastahovat. Zacnes riesit veci ako podlaha, dvere, baterie, obklady, svietidla!, kuchynu, ....
No a budes sa cudovat kolko to vsetko stoji.

Potom sa nastahujes a exterier nebudes mat vobec hotovy. Budes po pozemku chodit v gumakoch v blate, lebo budes s penazi uplne vyhadzany. A to si este cchel dokoncit plot, parkovanie, branky, pohon, navazku ornice, terenne upravy, vysadbu, chodniky, ....

Ja som si tiez myslel, ze postavim lacny dom :)
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat




Predchádzajúci

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron