Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod theb » Pon 19. Nov 2012 13:36:48

Mirom, bavime sa tu zial o 2 roznych veciach.
1. ty si poukazal na to, ze niekto je nenazrany a spoliehal sa na to, ze ked ti daju zlavu, tak to vezmes a este im za to aj podakujes.

2. Co pisal Pepo je o niecom inom. Tam ten internetovy obchod mozno pracuje s vyssou marzou ako ten kamenny, kedze ich rezia je uplne na inej urovni. V tom kamennom si zaplatis aj za sluzby.

S týmto príspevkom autora theb súhlasil
Vydra
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat




Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod Vydra » Pon 19. Nov 2012 14:41:47

MiroM: ty si teraz ale posunul moju hlavnú myšlienku do úplne inej roviny. Ja v mojich príspevkoch píšem v prvom rade o tom, že je dosť nefér, ak niekto vedome využije služby niekoho, kto do toho niečo investuje (čas, peniaze, dlhoročné skúsenosti...) a nakúpi u iného, kto takéto náklady, služby nemá, neposkytuje a preto dokáže konkurovať nižšou cenou. Tu nejde len o priestory, služby, ale aj X ďalších vecí, ktoré tu teraz nebudem rozoberať, pretože je to aj tak rozdielne od prípadu k prípadu. Áno, píšem aj o cene, ktorá nie vždy zákazníkovi vyhovuje, ale keď píše pepa, že je rok 2012, iné prostredie ako za komunizmu, tak ja tiež hovorím, nech si každý vyberie svojho predajcu. Každý to má nastavené inak a pod určitú cenu jednoducho nepôjde. Prečo by mu to ale mal niekto vyčítať?

Mne sa stalo presne to, čo aj tebe. Potreboval som DT-čka, 300 ks. Cenníková cena 1,38 € za kus. Stavebniny, kde odjakživa chodím mi dali cenu 1,20 €. Nižšie nechceli ísť. V iných stavebninách som to nakúpil za 1,10 €. Trvalo to 2 hodiny, kým som to obehal a vybavil. Ja som bol spokojný, že som nakúpil za takú cenu, tie prvé stavebniny tržbu nemali. Ale ja im nenadávam, nešťažujem sa a neriešim, aký mali dôvod nedať mi nižšiu cenu.
Keď už hovoríme o Baumaxe, rovnaký prípad. Chcel som kúpiť kedysi drevené brikety. Chodím často cez Liptov, tak som si povedal, že kúpim priamo u výrobcu, tých pár ton si doveziem cestou domov. Výrobca mi dal ešte vyššiu cenu ako v Baumaxe. OK, Baumax berie veľké množstvá, tak cenu majú inú. A tiež to neriešim. Vždy je nejaký dôvod, prečo to niekto predáva za práve tú cenu. Či už je ten dôvod rozumný alebo nie, je to jeho vec.

Keby si nakúpil u toho prvého predajcu a potom sa dozvedel, že inému predal za nižšiu cenu to isté, tak by som to rozhorčenie chápal. Ale nikto ťa nepodviedol, nakoniec si nakúpil za lepšiu cenu. Mohli by sme sa tu baviť aj týždeň o tom, prečo niekto dal takú cenu a niekto nižšiu. Tých dôvodov by som tu vedel napísať niekoľko, ale načo? Všetko by to boli len špekulácie.

Ja sa snažím poukázať na veci, ktoré sa bežne dejú. Vymyslím si príklad. Predávaš penetráciu. Príde zákazník, povie, že potrebuje určité množstvo. Nakúpi, dáš mu k tomu všetky doklady, KBÚ, prehlásenie o zhode... On medzitým nakúpi ďalšie množstvo penetrácie od niekoho z nejakých starých zásob za smiešnu cenu, tá nefunguje, na stavbe opadá obklad z nejakých kúpeľní. Samozrejme zavolajú tebe, reklamácia. Veď má doklad o kúpe, všetky papiere k tomu. Po preskúmaní sa zistí, ako to bolo v skutočnosti. Jeho hanba, ale v okolí sa hovorí, "že vraj" na nejakej stavbe mali nekvalitnú penetráciu od teba. Ber to len ako príklad, žiadne slovíčkarenie. Toto je ale na SK tiež bežná prax.

Takže ja sa zas vrátim k tej minci, aby si ľudia pozreli aj tú druhú stranu. Lebo je smutné, že na SK slovo podnikateľ znamená pre mnohých automaticky nenažranec alebo podvodník, či niekto, kto hrá konské pólo na Štrbskom plese...
Vydra
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 20:36:35
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 34 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod MiroM » Uto 20. Nov 2012 12:29:32

Vydra píše:MiroM: ty si teraz ale posunul moju hlavnú myšlienku do úplne inej roviny. Ja v mojich príspevkoch píšem v prvom rade o tom, že je dosť nefér, ak niekto vedome využije služby niekoho, kto do toho niečo investuje (čas, peniaze, dlhoročné skúsenosti...) a nakúpi u iného, kto takéto náklady, služby nemá, neposkytuje a preto dokáže konkurovať nižšou cenou. Tu nejde len o priestory, služby, ale aj X ďalších vecí, ktoré tu teraz nebudem rozoberať, pretože je to aj tak rozdielne od prípadu k prípadu. Áno, píšem aj o cene, ktorá nie vždy zákazníkovi vyhovuje, ale keď píše pepa, že je rok 2012, iné prostredie ako za komunizmu, tak ja tiež hovorím, nech si každý vyberie svojho predajcu. Každý to má nastavené inak a pod určitú cenu jednoducho nepôjde. Prečo by mu to ale mal niekto vyčítať?


V diskusii padlo slovo aj nenazranost firiem. V mojom prispevku som popisal priklad solidnej a nenazranej firmy.
Co sa tyka toho, ze zakanik si okukne tovar v jednej predajni, vyuzije info predavaca a kupi cez net, je to neprijemne, ale s tym musi takyto podnikatel pocitat. Nic mu nebrani si urobit aj inetove stavebniny. Ja sice taketo "techniky" nepraktizujem ale raz sa mi stala taka vec s uvislosti s tymto. Bol to zaciatok obdobia, ked kamenne predajne presuvali svoje aktivity aj na net. Bol som v jednej predajni a skumal som vybrany tovar. Pribehol ku mne predavac, ze ci chcem poradit, ja som ho nevolal, tovar som si iba vizualne prezeral (parametre som uz ovladal, len som to chcel vidiet nazivo). Ale ked mi chcel silou mocou poradit , tak som sa ho na par veci spytal. Potom som mu povedal, ze to kupim cez ich internetovu predajnu. Chlapik zostal prekvapeny a vravel, ze uz ziadne info od neho nedostanem. Vravim: vsak ja som ho o to ani neziadal. Tiez som zostal prekvapeny, vsak to bola ta ista firma, zisk ide do jednej penazenky. Takze tolko moja skusenost s pepovou technikou :mrgreen:

Ale to uz sme trocha odbocili, a aby niekto tuto temu nerozdelil a nezalozil novu s nazvom "Nenazranost obchodnikov a zneuzivanie kamennych predajni" (neznasam zbytocne rozdelovanie tem), tak sem napisem aj nieco k veci.

Baumax mal kedysi dobre ceny na vyrobky Baumit. Omietky na cely dom som nakupil prave v Baumaxe, v inych stavebninach sa cenovo nechytali. Kedze som mal nizsiu spotrebu ako udavanu, zostalo mi dost vriec. Bezproblemov som to vratil. Nevykrucali sa, nechceli odomna ziadny nakup v cene vrateneho tovaru a podobne nechutne techniky inych stavebnin.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod tomaskoj » Uto 20. Nov 2012 14:27:57

Zdravím. Ja len toľko, že každý kto ide do Baumaxu vie, že je tom tam drahšie. Ale vždy tam idem pozrieť. Majú tam pomerne dobrý výber, a ked kupujem v malom, tak neriešim a kupim. Nemal som nikdy problem s tým čo som tam kúpil. A okrem toho kam mám isť v nedeľu, ked dôjde vrecko cementu, šroby a iné. Na toto je dobrý Baumax a preto si myslím že Baumax tu určite bude ešte dlho.

S týmto príspevkom autora tomaskoj súhlasil
fery
tomaskoj
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 9:12:43
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod mlaco » Uto 20. Nov 2012 15:47:45

Baumax v Bratislave - Podunajskych Biskupiciach o mesiac zatvara. Zeby prva lastovicka? :-)
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod MartinH » Štv 20. Dec 2012 17:40:56

mlaco píše:Baumax v Bratislave - Podunajskych Biskupiciach o mesiac zatvara. Zeby prva lastovicka? :-)


Baumax sa dohodol s bankami na odklade splatok poziciek o tri roky + pozicali si dalsich 80 milionov na zachranu + majitel dal z vlastnych penazi tiez desiatky milionov. Na pobockach mimo Rakuska sa bude skrtat, prisposobovat sortiment a sluzby a niektore zatvarat. Hovori sa pri tom hlavne o Rumunsku, Bulharsku a Chorvatsku. Tecie im do topanok ...
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod oondrejj » Pia 21. Dec 2012 23:00:02

ako mi raz povedal jeden podnikateľ vo veľmi veľkej stavebnej firme - ja môžem skrachovať skôr ako všetci tí malí podnikatelia. Ako dôvod uviedol to, že pokiaľ malému podnikateľovi nevyplatia faktúru dajme tomu 5000€ dá sa to ešte postupne vykryť. Ale ak niekto nevyplatí veľkej firme nejakú stotisícovú faktúru tak sa to s nimi vlečie ŕetože ide o značnú sumu a potom banky prestávajú dôverovať. Takže konieckoncou aj baumax je veľká spoločnosť ľahko ich môže stretnúť niečo podobné.
oondrejj
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Str 05. Dec 2012 23:57:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod Ludo » Sob 22. Dec 2012 0:15:21

ono je to vcelku jednoduche
ak máš úver z banky
100 tisic euro
a prídu na teba finančné problémy - máš velký problém
ak však
máš úver z banky
100 milionov euro
a prídu na teba finančné problémy - má velký problém banka
chapeme????
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod MartinH » Sob 22. Dec 2012 1:05:27

Ludo píše:ono je to vcelku jednoduche
ak máš úver z banky
100 tisic euro
a prídu na teba finančné problémy - máš velký problém
ak však
máš úver z banky
100 milionov euro
a prídu na teba finančné problémy - má velký problém banka
chapeme????


:ano:

a este doplnim:
ked chces 100 tisic, musis sa ist do niekolkych bank prosikat, kym najdes prijatelne podmienky
ked chces 100 milionov, zavolas do niekolkych bank, ze cakas od nich ponuku a vyberies si z nich
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod pepa » Sob 22. Dec 2012 8:32:23

Ono nie su problemy ako problemy. Co viem, tak baumax stavia dalsie nove prevadzky po celom slovensku. Takze na to urcite potrebuju velky uver ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod filipino » Uto 25. Dec 2012 15:24:44

ak by aj rakuska matka krachovala, tak isto tie prosperujuce prevadzky ponecha a niekomu ich preda. Cast tych pobociek je urcite ziskova. Neziskove zatvoria a zbytok si rozkupi konkurencia.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod day » Uto 25. Dec 2012 16:44:18

nikdy nevies co je cielom vyssieho manazmentu
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod oondrejj » Štv 27. Dec 2012 16:55:07

no neviem neviem teraz si nie som celkom istý tým čo povedal filipino. Predsa ak skrachuje ich rakuska "matka" v tom prípade pojde baumax do likvidácie v horšom prípade do konkurzu a neostanu žiadne prosperujúce spoločnosti ktoré by si tým pádom ponechali. Buď teda zanikne ako celok alebo ak má nejaké finančné problémy tak ich bude riešiť zatovrením nezzistkovým časti.
oondrejj
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Str 05. Dec 2012 23:57:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod filipino » Ned 30. Dec 2012 20:03:50

ak pôjde do najhoršieho, tak financujúca banka bude zrejme tlačiť na rozpredaj toho, čo sa predať dá. Kľudne môže niekto celú sieť aj s tou značkou prevziať. Už sa tak stalo veľakrát.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod pepa » Ned 21. Júl 2013 6:57:03

Vydra píše:Nehnevaj sa pepa, ale keď na prvej strane tejto témy ešte napíšeš, že si niečo pozrieš v predajni a potom si to kúpiš cez internet a potom píšeš o nenažranosti, tak ja zase takéto správanie považujem za obyčajne špekulantstvo od zákazníka (slušne povedané). Pretože to poznám z tej druhej strany ako ty.


Chce to synergiu :-)))))
http://profit.etrend.sk/moje-peniaze/po ... rnete.html

Mimochodom, namiesto baumaxu v podunajskych tu mame hobbi. Presiel som to, nekupil som nic, ceny sa mi zdali este o kus vyssie ako mal baumax. Napriklad spiralova tyc na rastliny sa mi zdala predrazena aj v hornbachu, ale tu ju ponukali za dvojnasobnu cenu :dash :dash :dash
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron