Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod pepa » Štv 15. Nov 2012 9:46:56

Tymto asi nepotesim odporcov baumaxu. Ale dnes som urobil v baumaxe na bajkalskej velky nakup. Dovod bo jednoduchy, dnes vracaju dphcku z nakupu. A prekvapilo ma, ze tam rano skoro nikto nebol.
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat




Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod day » Štv 15. Nov 2012 10:13:29

ked nemas vo svojich stavebninach vyssiu zlavu ako 20% tak si niekde urobil chybu
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod MartinH » Štv 15. Nov 2012 10:18:31

pepa píše:Tymto asi nepotesim odporcov baumaxu. Ale dnes som urobil v baumaxe na bajkalskej velky nakup.

Tvrdá rana! :)

Len neviem, ci v dnesnej dobe maju obchody nejakych zarytych odporcov. Komu sa niekde nepaci, chodi alebo kupuje tam menej casto alebo vobec a to je vsetko. Ziadne velke lasky a nenavisti....

Preto: kto dnes rano spravil vyhodny nakup, alebo nasiel inu velku malinu, nech sa mu vydari aj zvysok dna.

S týmto príspevkom autora MartinH súhlasil
WYSIWYG
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod fery » Štv 15. Nov 2012 12:50:41

Ja osobne nemôžem povedať na Baumax jediné zlé slovo! Dávnejšie som tam kupoval dlažbu. Pri nakladaní do auta mi jeden balík "zaškrípal". Bolo mi jasné, že bude vo vnútri prasknutá dlaždica. Po príchode domov som ale s hrôzou zistil, že okrem vrchnej a spodnej dlaždice je celý balík plný "piesku". Všetky rozbité! Vyzeralo to tak, že to takto "zabalili" už vo výrobe! No, "reku" fajn! Pri ďalšej návšteve Baumaxu som sa iba "tak" zastavil na reklamáciách. Neveril som, že by mi to uznali. Myslel som, že to budú "hádzať" na mňa. V pohode uznali, že aby som priniesol ten rozbitý balík a vymenia mi ho. No chcel by som vidieť nejakého iného predajcu! Vedome by mi predal rozbitý balík a ešte by sa usmieval za záclonou, že ako dobre "predal". O vybavení reklamácie ani nehovorím! Kúpil som v Baumaxe nejaké lampy. Doma som zistil, že to nie je presne to, čo potrebujem. Bez slova mi ich vzali späť, iba skontrolovali, či sú komplet a vrátili mi peniaze. Takisto, keď mi niečo vystalo z montáže (rúry, kolená), zobrali to bez problému a vrátili peniaze. Taktiež mám z Baumaxu pár vecí od Gardeny za cenu e-shopu. Aj náhradnú UV lampu som u nich kúpil za zhruba polovicu ceny ako mali všetci ostatní (nenažraní) v okolí. Taktiež mám z Baumaxu asi 20 "akciových" tují. Polovica bola v "suchom" prevedení a polovica v kontajneroch. Všetky sa krásne ujali a nikto mi dnes nechce veriť, že sú z Baumaxu. Mávajú rôzne akcie, zľavové kupóny, sezónne výpredaje... Dá sa tam výhodne nakúpiť, len to treba sledovať.
Obrázok užívateľa
fery
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 8:43:49
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod pepa » Štv 15. Nov 2012 17:26:59

day píše:ked nemas vo svojich stavebninach vyssiu zlavu ako 20% tak si niekde urobil chybu


Stavebniny su nenazrane. Su ochotni dat akurat tak nejaku zlavu na 10 paliet ytongu alebo tehiel. Ale na dve vrecka cementu alebo lepidla sa mi vsetky stavebniny zvysoka vykaslu ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod Jookie » Štv 15. Nov 2012 17:43:32

Mne sa na BauMaxe nepaci, ze zohnat tam obsluhu byva tazsie ako v inych podobnych stavebninach. Vratenie a reklamaciu tovaru riesia vsak vpohode, tak ako vacsina velkych obchodov akeholkolvek druhu - radsej zriesit reklamaciu v prospech zakaznika, ako ho stratit a pripadne aj jeho znamych.

pepa píše:Stavebniny su nenazrane.


Toto je velmi filozoficka fraza. Prakticky nemozno urcit, kolko zisku je vporiadku (pre pobocku, majitela, akcionarov, ...). Vzdy by to mohlo byt lacnejsie, ale nikto to predsa nerobi ako charitu.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod JozefN » Pia 16. Nov 2012 23:22:22

pepa píše: Po vyse roku je rozdiel viditelny na prvy pohlad. Ta slovenska kvalita sa uz rozpada, baumax a hornbach su ako nove ... No tak si vyberte ... Nemam rad tieto reci typu JPP, nepodlozene ziadnym serioznym meranim ...


ja mam podobnu skusenost. Veci z Baumaxu drzia bez problemu, polske veci sa rozpadaju (sanita, kachlicky a laminatove podlahy..)
aktuálne riešim:
* hľadanie pozemku
* konštrukčné riešenie bungalovu
JozefN
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Pia 16. Nov 2012 10:45:10
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod steve33 » Pia 16. Nov 2012 23:56:50

JozefN: myslis si, ze v Baumaxe nemas Poland ? Ci ako ? A tie veci co sa ti rozpadli , to si kupoval kde ? A aku triedu ? 5tu 6tu ??!
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod Vydra » Sob 17. Nov 2012 9:30:53

Píše sa tu o zlej obsluhe. V žilinskom Baumaxe s tým nikdy nebol veľký problém. A posledných pár týždňov je to tak, že vždy sa pri niekom zastaví ich zamestnanec, ak vidí, že niekto niečo hľadá. Opýta sa, dovedie na miesto, vyberie z regála a nakoniec dá zákazníkovi kartičku so svojim menom, aby ju odovzdal pri platení v pokladni. Vraj zberajú nejaké body. Asi sa to odrazí na výplate. Celkom dobré riešenie.
Vydra
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 20:36:35
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 34 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod Peter H. » Sob 17. Nov 2012 10:11:44

Baumax je neocenitelny, ak mi napriklad v sobotu dojdu nejake skrutky, PUR pena a pod. Len tam vybehnem a nemusim s rozrobenou pracou cakat do pondelka, kym otvoria stavebniny. Vtedy samozrejme akceptujem aj vyssiu cenu. Moznost vratenia prebytocneho zakupeneho tovaru je tiez plusom.

S ochotou zamestnancov nemam problem, niekolkokrat sa pri mne dakto zo zamestnancov zastavi, ci potrebujem poradit alebo pomoct (konkretne pobocka TN).

Takze Baumax by som nezatracoval a ani nevyzdvihoval, jednoducho ma kazdy moznost nakupit tam, alebo ist niekam inam.
Peter H.
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 0:58:16
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod Vydra » Sob 17. Nov 2012 14:44:09

pepa píše:Stavebniny su nenazrane. Su ochotni dat akurat tak nejaku zlavu na 10 paliet ytongu alebo tehiel. Ale na dve vrecka cementu alebo lepidla sa mi vsetky stavebniny zvysoka vykaslu ...


Stavebniny majú minimálne marže, ale keďže je tam vysoká obrátkovosť tovaru, tak to až tak nevadí. Vtedy je úplne normálne, že ak niekto berie materiál na celú hrubú stavbu alebo tam chodí pravidelne a berie aj menšie množstvá, tak dostane zľavu. Nevidím dôvod, aby niekto dával zľavu aj na dve vrecká cementu. To aj v Bille pri pokladni sa niekto dožaduje zľavy, keď si kúpi dve lupačky a jogurt? Nehnevaj sa pepa, ale keď na prvej strane tejto témy ešte napíšeš, že si niečo pozrieš v predajni a potom si to kúpiš cez internet a potom píšeš o nenažranosti, tak ja zase takéto správanie považujem za obyčajne špekulantstvo od zákazníka (slušne povedané). Pretože to poznám z tej druhej strany ako ty.

Alebo ako tu niekto dvakrát napíše, že by bol najradšej, keby skrachovali a potom sa vytešuje, ako tam dobre nakúpil. Sme to tu na SK fakt divné povahy... :roll:

S týmto príspevkom autora Vydra súhlasil
vlado.sk
Vydra
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 20:36:35
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 34 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod pepa » Sob 17. Nov 2012 17:01:29

Vydra píše:Nehnevaj sa pepa, ale keď na prvej strane tejto témy ešte napíšeš, že si niečo pozrieš v predajni a potom si to kúpiš cez internet a potom píšeš o nenažranosti, tak ja zase takéto správanie považujem za obyčajne špekulantstvo od zákazníka (slušne povedané)


To nie je ziadne spekulantstvo. Ja nebudem nikoho zbytocne dotovat zo svojich penazi. Uz aj tak mi vlada berie dost penazi a berie mi ich stale viac a viac. Ja musim uzivit rodinu, poplatit hypoteky. Je mi jedno, ze kto ma aku marzu. Bud chce predat, alebo nechce predat. JA mozem svoj cas vyuzit tak, ze vecer pridem domov a sadnem k telke, alebo ho vyuzijem tak, ze popozeram po internete a najdem nieco lacnejsie. Kaslem zvysoka na taky obchod, kde mam pocit, ze nerobim vyhodny obchod. Dnes uz nie je komunizmus, dnes uz mame relativne dobre trzne prostredie. Nebudem niekomu platit len pretoze, ze on nema chut zlavit zo svojej marze.

Dnes su uz nastastie predajne, ktore chapu sucasnu situaciu a daju na internet vyrobky za nizsiu cenu ako v predajni. A to sa mi celkom paci. V predajni ma marzu 30%, cez internet ma 15%. Mozem sice nakupit ze este o malo lepsiu cenu v neznamom obchode, ale na to sa uz vykaslem a zoberiem tovar zo znamej predajne. Zase nenahanm posledny cent.

Ale su napriklad aj predajne ako napriklad Nay. Parkrat som nieco hladal, zistil som, ze maju celkom dobru cenu v nayshope na internet. Prisiel som tam, nechal som si tovar ukazat, vysvetlit, potom som povedal, ze ok, za tu cenu co maju na internet to beriem. A on mi povedia, ze to je ina firma, oni nemozu za taku cenu predavat. Tak som sa otocil a siel som prec. A kupil som to cez internet, ale nie v nayshope, ale v este inom a lacnejsom obchode. No bohuzial, kedze im nestaci mensi zisk, tak ho maju odo mna uplne nulovy. Je to len a len ich problem. Predavac tam so mnou stravil cas a mohol ho mat aspon ciastocne zaplateny. Takto ho nema vobec.

A urcite to nie je o tom, ze som spekulant. Je to o tom, ze niektori obchodnici nemaju zaujem predavat. Zakaznik je u nich na poslednom mieste. Ked chces ber, ked nechces najdi si ineho obchodnika ...

Je to len ich problem ...

A prosim, nenadavaj mi do spekulantov. Zobud sa, si v roku 2012. Otvor si nejaku ekonomicku knizku, precitaj si nieco o konkurencii, o trznom prostredi. A nenadavaj zakaznikom, ktori maju zaujem nieco kupit, do spekulantov ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod day » Sob 17. Nov 2012 17:52:01

stavebniny nemaju male marze, marza sa meni neumerne k objemu nakupu,
vela kupujes nizka cena, malo vysoka

potom aj ja som "spekulant", tiez si prelustrujem viac stavebnin, dopyt stranok, net for a potom idem do svojich stavebnin s jasnou predstavou o cene, mnozstve a pozadovanej kvalite :) ked som v stavebninach povedal kolko ma vazit EPS, tak si mysleli, ze som kontrola SOI
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod Vydra » Sob 17. Nov 2012 18:23:56

Ekonomických knižiek som už niekoľko prečítal. Od tých zaujímavých, až po menej zaujímavé, od prvých skrípt, až po štátnicové predmety. Pracujem v našej malej rodinnej firme, ktorá je na trhu 20 r. To len tak na úvod, aby si si nemyslel, že čerpám informácie z počutia. Všetko je to prax.

Každá minca má dve strany. U našinca vládne akási rozpoltenosť. Človek ráno vstane, ide do práce, tam nadáva, koľko má roboty, aké má nevhodné podmienky na dobré výkony, plat mizerný, to čo vyrobí, sa predáva za smiešnu cenu... Potom ide z práce, cestou sa staví na nákup a hromží, aké je všetko drahé, že výrobcovia a predajcovia sa na tom nabaľujú a tak stále dookola.

Možno by si bol prekvapený tými maržami. Je mnoho firiem, ktoré pokryjú svoje náklady a zostane im nula. Prečo? Pretože náklady neúmerne stúpajú, ale tlak na znižovanie cien je obrovský. Platia zamestnancov, možno nájom za priestory, autá, ktorými tovar vozia. A teraz mi nepovedz, že také firmy majú zle spracovanú obchodnú politiku a mali by zapracovať na dobrom marketingu. To je obľúbená veta teoretikov, prax je ale úplne iná. Častokrát to nie je o tom, že predajca nechce zľaviť zo svojej marže. On jednoducho nemôže, pretože by išiel do mínusu.

Keď už hovoríme o tom internetovom obchode, môžme v tom aj pokračovať. Tam je krásne vidieť ten rozdiel medzi firmami. Zatiaľ čo niektoré internetové obchody majú iba nejaký sklad, často s nevhodnými podmienkami na skladovanie tovaru, na balenie vecí sú brigádnici, tak kamenné obchody majú priestory, ktoré by mali spĺňať určité podmienky - napr. aj estetické. Asi ťažko si niekto pôjde kúpiť TV do zaplesnenej pivnice alebo studeného plechového skladu. Majú zamestnancov, ktorí tovar predávajú, komunikujú so zákazníkmi. A to sú tie veci navyše, ktoré sa prejavia vo zvýšenej cene. Toto určite chápeš, tak neviem, prečo sa nad tým pozastavuješ.

Rovnako ľudia, ktorí majú vlastný biznis, majú hypotéky, živia rodiny, odvádzajú štátu takisto mnoho peňazí. Pozeráš sa na to len zo svojho pohľadu. Všetci sa snažia minimalizovať svoje náklady, nedať za nič ani cent navyše, ale jednoducho všetko má svoje hranice.

Zobudil som sa už dávno, o to netreba mať starosť. Ak by som zaspal čo len na mesiac, na účet mi nikto sám od seba peniaze nepošle. Aj hypotéku mám. Výplata mi nechodí sama od seba každý mesiac v určitý deň. Ako sa snažím, také sú výsledky. Nie som v práci 8 hodín denne, niekedy aj dvojnásobok. Občas aj cez víkend. A ver mi, že pre zákazníka spravím aj nemožné. Len som sa už za tie roky naučil ich rozlišovať.

day: špekulantstvo pre mňa nie je to, že niekto hľadá dobrú cenu. Ale to, že využije čas, priestor a skúsenosti jedného a nakúpi u druhého, ktorý dokáže konkurovať len cenou a nie službami navyše.

S týmto príspevkom autora Vydra súhlasili - 3
Gapson, ppan, vlado.sk
Vydra
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 20:36:35
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 34 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod MiroM » Pon 19. Nov 2012 9:24:58

to Vydra: Nieco k tej nenazranosti stavebnin. Poviem ti realny priklad z praxe. Zhanal som davnejsie DTcka (500kusov, teda nie dve vrecka cementu). Chcel som konkretny typ DTciek od konkretneho Slov. vyrobcu. Vedel som, ktore stavebniny uz s danym vyrobcom roky spolupracuju - beru tieto salovacky na velke mnozstva. Cennikova cena bola 1,3€/ks. Vedeli mi dat cenu , akoze super zlavu, 1,22€/ks, doprava (10km) by stala 56€(bez papiera). Ozvala sa mi ina firma, ale ponukla mi iny typ salovaciek. Mojou podmienkou vsak konkretny typ, s kotrym dane stavebniny zatial nespolupracovali. Majitel vsak preveril moznost spoluprace. Za nejaky cas sa mi ozval a ponukol mi cenu 1,03€/ks a doprava s vykladkou by bola 60€ (35km). Takze stavebniny, ktore mali od vyrobcu prvy kontrakt mi dokazali dat omnoho nizsiu cenu ako stavebniny spolupracujuce s danym vyrobcom roky. Je toto normalne? Kto je nenazrany? Kde je problem? Vivat Slovakia!

Este doplnim, ze tie prve stavebniny nemaju ani poriadnu obsluhu, je tam jedna pokladnicka a majitel chodi kontrolovat tovar, ktory si zakaznici musia sami nalozit. Druhe stavebniny nie su ziadne internetove stavebniny, su to velke kamenne stavebniny. A budem ta citovat: "Kazda minca ma dve strany."

S týmto príspevkom autora MiroM súhlasil
Bororo
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron