Optimalizujete chodenie po schodoch?

Všetko čo nesúvisi so stavbou

Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod MartinH » Štv 08. Nov 2012 23:59:37

Robíte si na hornom aj dolnom konci schodiska kôpky vecí, ktoré ponesiete naraz, keď naozaj budete musieť ísť po schodoch?
Počítal projekt s odkladacím priestorom na tento účel?

Bungalowistov sa to netýka ;)
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod mlaco » Pia 09. Nov 2012 0:19:10

yep.

Projekt nepocital. Aspon to zavadzia - a nuti teda odniest.

Este rozmyslam nad nejakou spomalovacou smyklavkou, ktorou budem posielat prazdne sklene flase do pivnice (dal som sa na vino:P . Bud kolmo dole, alebo ako vlacik po stene. :ugeek:
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod bladerunner » Pia 09. Nov 2012 0:50:29

MartinH, ty sa musíš už strašne nudiť ;)
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod pepa » Pia 09. Nov 2012 7:27:02

Ja keby som zalozil takuto temu, tak mi da emkac ban ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod ziletka » Pia 09. Nov 2012 8:42:39

pepa píše:Ja keby som zalozil takuto temu, tak mi da emkac ban ...

toto citam uz asi v druhej teme a pochybujem ze to je pravda.

K teme: Ja si robim kopky len dole na schodoch a aj to iba obcas. Ked treba nieco vyniest hore a je to len jedna vec tak to necham tam kde to je a vynesiem neskor. Ked uz sa s niecim vyberiem k schodisku tak to vacsinou rovno vynesiem hore.
Alebo ked robim nieco v garazi a potrebujem cosi vyniest hore, tak vtedy si spravim len kopku na schodoch a vynesiem ked skoncim v garazi a vyzujem sa.
Kopku hore sa priznam ze som este nemal :)
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod Ludo » Pia 09. Nov 2012 9:02:48

hore si kopky nerobím
rovno to zhodím dole
a ani dole si kopky nerobím
mam dve deti-ktoré ked chcú vreckové tiež musia volačo doma robiť :cry:
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod MiroM » Pia 09. Nov 2012 9:10:05

Teda, Martin, priznam sa, ze niektore tvoje zalozene temy vzbudzuju u mna prinajmensom udiv (v negativnom zmysle slova). Hadam sa nikto neurazi, ale robit si kopky pri schodoch a uvazovat pritom ako o optimalizovani(minimalizovani) vydaja energie, to uz hranici s nejakou psychickou poruchou.
Ja beham po schodoch za den strasne vela krat a nikdy ma nenanpadlo, ze je to neoptimalne, aj ked sa castokrat vraciam na poschodie po nejaku vec, co som zabudol a mohol som ju zobrat uz skor. Chodenie po schodoch je zdrave, chvalabohu, zatial nepocitujem nejake problemy pri chodeni po schodoch.
Tuto temu si mal zalozit neskor, ked budes mat >70 rokov. Vtedy by uz optimalizacia mala nieco do seba.

S týmto príspevkom autora MiroM súhlasili - 2
dodo_mt, WYSIWYG
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod tramo » Pia 09. Nov 2012 9:42:30

Toto je idelana tema pre moju manzelku :)
... u nas kopky praktizuje manzelka. Aby nesla milionkrat hore dole (deti este nemame),kopky si sem tam urobi dole na schodoch a naraz vynesie hore... Na poschodi kopky nerobime :)
tramo
 
Príspevky: 109
Obrázky: 3
Registrovaný: Str 02. Mar 2011 15:01:43
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod k+k » Pia 09. Nov 2012 9:47:22

Tak nie je to stavbarska tema, ale zase na co sa hned pohorsovat :)
Z casu na cas sa aj nam stane, ze pri vykladani nakupu skoncia nejake tie sampony urcene pre hornu kupelnu na poslednom schode a ked ide niekto hore, tak to zoberie.
Z hora taketo veci ale nepraktizujeme.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod Peter H. » Pia 09. Nov 2012 9:57:31

Pridavam sa k tym co vyuzivaju prvy aj posledny schod, i ked len na kratkodobe ucely. Pri najblizsej ceste po schodoch sa to vzdy odnesie.
Peter H.
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 0:58:16
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod MartinH » Pia 09. Nov 2012 10:43:19

Dakujem za odpovede.

Temu som zalozil, lebo som chcel vediet, ako velmi je tento zvyk rozsireny. A toto nevygooglis. Takze v projektoch na posudenie sa odteraz moze pripomienkovat odkladacia policka alebo stolik pri schodoch :mrgreen:

P.S. Ak mate dojem, ze su moje temy v poslednom case malo technicko-stavebne, asi mate pravdu. No nie je to tym, ze by som sa nudil.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod Vydra » Pia 09. Nov 2012 16:02:44

Čo máte všetci taký problém s tými schodmi? Ja som vyrastal a aj bývam v dome so schodami. Nikdy mi chodenie hore - dole nevadilo. Dokonca teraz (pretože nie sú financie), mám dočasnú kuchyňu na prízemí a všetko ostatné je na poschodí. Vrátane obývačky a jedálne. Denne prejdem po schodoch veľakrát, takisto von z domu vybehnem alebo idem do garáže pre niečo a práve to je dôvod, prečo bývam v rodinnom dome. Mať ten pocit určitého priestoru, že sa môžem v tom priestore voľne hýbať. Rok som býval v byte a pohybovať sa iba v jednej rovine v malom priestore nie je nič pre mňa. Rovnako bungalov by mi kvôli tomuto nevyhovoval. A to pracujem prevažne fyzicky, niekedy prídem domov unavený ako pes. Urobiť si kôpku hore a dole pri schodoch, aby som čo najmenej obmedzil pohyb po nich, tak o tom počujem prvýkrát v živote.

Ľudia lenivejú, nechce sa im chodiť po schodoch, potom majú výčitky svedomia a idú na pešie a cyklistické túry raz za čas, telo na to nie je zvyknuté, dostaví sa svalovica a potom zas riešia, ako ten pohyb po schodoch obmedziť, keď sú takí ubolení :mrgreen:

S týmto príspevkom autora Vydra súhlasili - 4
jezo, marko182, mendo, WYSIWYG
Vydra
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 20:36:35
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 34 krat

Re: Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod mendo » Pia 09. Nov 2012 19:05:28

Ja nic neoptimalizujem, schody v dome su to minimum co cez den po schodoch nabeham. V praci som uz v tretej budove a vzdy na tretom poschodi, aby nebolo malo este mam ktomu sklad v suterene takze tych 16 schodov v dome to ani nepocitim. Chodenie po schodoch ma pre mna velke + cez zimu , ked sa driapem na skialpoch po kopcoch tak tak to ide o cosi lahsie. Moji rodicia maju po 50ke a spalna dole na prizemi sa ohriala az rok, naspet ju dali hore, bo mama sa boji spat dole......moja zena tiez by sama nespala dole.
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod pepa » Pia 09. Nov 2012 20:00:50

MiroM píše:Hadam sa nikto neurazi, ale robit si kopky pri schodoch a uvazovat pritom ako o optimalizovani(minimalizovani) vydaja energie, to uz hranici s nejakou psychickou poruchou.


S tymto sa da jedine suhlasit.
Akoze rad by som mal doma vsetko zautomatizovane, vsetko na dialkove ovladanie, chladnicku hned pri sedacke a dve cernosky s palmovymi listami na ovievanie. Ale zase toto je cesta do pekla. Zo zdravotneho hladiska uplne zle. Celkom proti prirode. Ked treba, tak idem po schodoch a nerozmyslam. A ci je to 10x alebo 50x za den, tak to neriesim. Cim viackrat, tym lepsie pre telo a pre zdravie ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Optimalizujete chodenie po schodoch?

Poslaťod mendo » Pia 09. Nov 2012 20:35:10

OT: zas nemusim mat vsetko, ale take dve mulatky hmmm... ani tie palmove listy by nemuseli mat:)
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat




Ďalší

Späť na Offtopic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron