Kurenie - atom, uhlie vs. obnovitelne

Všetko čo nesúvisi so stavbou

Re: Kurenie - atom, uhlie vs. obnovitelne

Poslaťod pepa » Pia 19. Okt 2012 16:45:34

Tiez sa mi zdalo, ze sa to tu nejako poplietlo ... ale co uz, aj tak tam nebolo nic zmysluplne ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat




Re: Kurenie - atom, uhlie vs. obnovitelne

Poslaťod majko » Pia 19. Okt 2012 17:08:56

edo1 píše:Netvrdím že je to na 100% tesné, ale sa to blíži.
Aku mas vlozku konkretne ? Mam rovnako Absolut (aj s dielcom z penoskla) a mam N24 od Nordpeis. To ich externe nasavanie je hlupy vtip. Pokial to sam neutesnis sama diera. A su tam este dalsie dve, okolo tiahla na sekundarny vzduch je diera jak svet a primarny vzduch (ktory je interne nasavany) je rovnako neutesneny.
majko
 
Príspevky: 331
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 09. Nov 2010 17:02:49
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 22 krat

Re: Kurenie - atom, uhlie vs. obnovitelne

Poslaťod ivvan » Pia 19. Okt 2012 20:56:48

krb je hlavne super ako záloha ked vypadne ele/plyn, už som to zažil minulý rok ked napadalo slušne snehu a boli také fajnové výpadky kôli popadaným káblom, ked je človek sám alebo so ženou tak je to jedno, ale nechať deti mrznúť sa nedá.
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Kurenie - atom, uhlie vs. obnovitelne

Poslaťod edo1 » Uto 23. Okt 2012 11:13:15

majko.
Zdravím. Ja mám osadenú vložku nordpeis N 20.
Vložka má len externý prívod vzduchu- vzduch obteká vložku po plášti v kanáli a je privádzaný do ohniska zhora, nie zdola. Iný prívod vzduchu to nemá. Tým že ide vzduch zhora je riešený aj oplach skla. Má len jednu reguláciu na vrchu vložky, kt. sa reguluje ťah- jediné slabé miesto vložky, čo som našiel. N emá ani štrbinu okolo skla, žiaden popolník a iné otvory.
edo1
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 12:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Kurenie - atom, uhlie vs. obnovitelne

Poslaťod edo1 » Uto 23. Okt 2012 11:24:05

Ešte aby som dodal. Do rozhodovacieho procesu zahrňte aj plán ako často plánujete kúriť. Ja kúrim v zime každý deň, nemám s tým problém už 4roky, čiže pre mňa bol krb jednozn. investícia. Ale krb na okrasu je na zváženie.
K ekol. spaľovania- u tejto vložky udávajú účinnosť 82%, na ich stránke je aj certifikát-
http://www.nordpeis.com/global_instruct ... 20N-20.pdf.
Osobne môžem povedať, že keď sa rozkúri a rozohreje komín a vložka, ide len minimálny dym, minim. smrdí.
Kto bude mať záujem, ukážem. E
edo1
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 12:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Kurenie - atom, uhlie vs. obnovitelne

Poslaťod Bororo » Uto 23. Okt 2012 15:52:40

edo1 píše:majko.
Zdravím. Ja mám osadenú vložku nordpeis N 20.
Vložka má len externý prívod vzduchu- vzduch obteká vložku po plášti v kanáli a je privádzaný do ohniska zhora, nie zdola. Iný prívod vzduchu to nemá. Tým že ide vzduch zhora je riešený aj oplach skla. Má len jednu reguláciu na vrchu vložky, kt. sa reguluje ťah- jediné slabé miesto vložky, čo som našiel. N emá ani štrbinu okolo skla, žiaden popolník a iné otvory.


to mi hlava nebere - externy privod vzduchu je na spalovanie alebo ohrievanie? neviem si predstavit, ze z jedneho privodu ide vzduch do spalovacej komory a sucasne obteka vlozku a ohrieva sa. je to mozne?

EDIT: tak som si to nastudoval, mas pravdu, je to externy privod vzduch na spalovanie (nie je to dvojplastova KV ako som si povodne myslel)
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Kurenie - atom, uhlie vs. obnovitelne

Poslaťod majko » Ned 04. Nov 2012 11:13:28

edo1 píše:Vložka má len externý prívod vzduchu- vzduch obteká vložku po plášti v kanáli a je privádzaný do ohniska zhora, nie zdola. Iný prívod vzduchu to nemá. Tým že ide vzduch zhora je riešený aj oplach skla. Má len jednu reguláciu na vrchu vložky, kt. sa reguluje ťah- jediné slabé miesto vložky, čo som našiel. N emá ani štrbinu okolo skla, žiaden popolník a iné otvory.
Vsak o ten kanal mi islo. Nieco podone mam aj ja. Ten kanal je len poohynany plech, ale spoje nie su absolutne utesnene (u mna).
Obrázok

Ja mam este aj regulaciu primarneho vzduchu. To je tiez netesnost. Toto proste Blowdoor testom nema ako prejst.
majko
 
Príspevky: 331
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 09. Nov 2010 17:02:49
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 22 krat

Re: Kurenie - atom, uhlie vs. obnovitelne

Poslaťod Majo 2 » Ned 04. Nov 2012 22:00:35

edo 1 , tiež sa mi táto vložka pozdáva, prosím Ťa aké polená sa tam zmestia ?
Nordpeis udáva 30 cm , predajcovia 40 cm.
Vložka je podľa vonkajších rozmerov dosť plytká, aká je vnútorná hĺbka vložky ?
Ďakujem.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Kurenie - atom, uhlie vs. obnovitelne

Poslaťod edo1 » Ned 04. Nov 2012 23:05:13

Majko- súhlasím, že je to slabina. Netvrdil som, že je na 100% tesná. Ale moc vzduchu tam neunikne, aj ked BWD test by asi nevyšiel, ale mňa to ani nezaujímalo.

MAjo 2- no musel by som to zmerať, jej nevýhodou je fakt, že je dosť plytká, na to musím dávať pozor.
edo1
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 12:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Predchádzajúci

Späť na Offtopic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron