Rozne otazky ku kureniu

Rozne otazky ku kureniu

Poslaťod kompakt40 » Štv 29. Jan 2009 21:03:02

Zdravím všetkých, potrebujem poradiť pri rozhodovaní. 1. Aký kotol ? ( plyn alebo elektriku a aký typ ? )2. Aký ohrev TUV ? 3.Aké rúrky pre podlahové kúrenie( plastovohlinikove alebo polybutylen ).Kurenár odporúča REHAU také červené :-) vraj su drahšie ale kvalitnejšie. 4.Treba systemovú dosku alebo stačia úchytky a rovno na eps ? Podlahové kúrenie v celom dome +rebrík v kúpeľni . V projekte je vypočítaná hodinová potreba tepla objektu 6660W . Navrhovaný systém je Thyssen Gabotherm 1.2.3 , kotol kondenzačný Buderus - Logalux HC 70 s 60l externým zásobníkom príp iný kotol Geminox , Viessman, Protherm atd. Ďakujem za každý príspevok .
Naposledy upravil emkac dňa Štv 29. Jan 2009 22:32:04, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
kompakt40
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Štv 22. Jan 2009 13:54:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: kúrenie

Poslaťod joko » Štv 29. Jan 2009 21:33:42

Ku kotlu sa neviem vyjadrovať. Rehau som robil, ako ti radil kúrenár, je pevnejšie ako Gaboterm, prevedenie fí 20mm mali sme tenkú karirohož na fólii nad EPS, uchytávali sme elektrikárskymi páskami, Rozdelovač tiež REHAU, náradie len vidličáky, 80m2 za cca 3 hod. 1+1 pomocník. Pri rebríku sme museli upravovať holendre, lebo neboli kompatibilné s ventilom, treba na to myslieť dopredu, možno sú aj na to tvarovky u REHAU, my sme nemali :( . Rýchla, čistá, pekná práca, majiteľ to veľmi chváli. Myslím , že Gaboterm je o tom istom, rozdiel je v kvalite. Plasthliník som robil len vodovod, no práca je podstatne náročnejšia, osobne na podlahovku neodporúčam, ale na rozvody po rozdelovač ano. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: kúrenie

Poslaťod deko » Štv 29. Jan 2009 22:03:09

kompakt40 píše:Zdravím všetkých, potrebujem poradiť pri rozhodovaní.


najlepsia rada ktoru mozes dostat - pouzi KCH (kalkulacku, ceruzku a vlastnu hlavu). spocitaj si cenu za ohrev pomocou elektriny a plynu a porovnaj ich. ked dostanes vysledok, zacni vyberat kotol (precitaj si rozne fora, najdes na nich kopec rad ako vyberat kotol), potom vyber bojler, typ kurenia atd atd... ked vyberies, prid sa napr. sem poradit ci si vybral spravne. ver ze iba s takymto pristupom budes moct usetrit nie prave malo penazi...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Rozne otazky ku kureniu

Poslaťod emkac » Štv 29. Jan 2009 22:40:04

vela otazok, vela vseobecnosti
a dam ti iba dve rady

a) stacia uchytky do EPS, systemova doska Ti to predrazi, velmi predazi
b) citaj starsie temy

nieco o vybere kotla -
viewtopic.php?f=12&t=602
viewtopic.php?f=12&t=402
viewtopic.php?f=12&t=180

ci elektricku podlahovku alebo vodnu - viewtopic.php?f=12&t=496

ake rurky na podlahovku
viewtopic.php?f=12&t=447

ci TUV bojlerom alebo prietokacom
viewtopic.php?f=12&t=334

cena za podlahovku
viewtopic.php?f=12&t=69

a pod.
vsetko som nasiel BEZ vyhladavania
kukol som tie tri strany v sekcii Vykurovanie a temy som nasiel podla nazvov
ved nato tie nazvy tem prepisujem ako debil, aby sa dalo v buducnosti lahsie nieco vyhladat
tak to pouzivajte, grrr
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť