Skusenosti s dyhovanymi parketami Unique od Kronospanu?

Skusenosti s dyhovanymi parketami Unique od Kronospanu?

Poslaťod TomasHo » Sob 06. Okt 2012 21:54:30

Zdravim vas, zvazujem polozit na prizemi vykurovanom podlahovkou parkety Kronospan Unique s drevenou dyhou 0,7mm. Celkova hrubka parkety je 10mm, velkoformat, cena priazniva, maly tepelny odpor. Mate niekto s nimi skusenosti? Treba ich osobitne chranit? (dyha sa neda obnovit, takze by som doinvestoval do nejakeho dobreho laku a celoplosne ich prelakoval)

Alternativa su parkety Berlinek, co maju v Merkury Markete za nejakych 18 eur meter2, nie dyhovane, ale trojvrstvove, vrchna vrstva ma odhadom 3-4mm, a udajne 7 vrstiev laku vytvrdeneho UV. Cela parketa je vsak podstatne hrubsia (14mm) a podlahovku na prizemi (ani prahy dveri) nemam dimenzovane na taky tepelny odpor.

Laminat je v hre, ale vzdy, ked vidim v detaile tie dekory, napina ma od toho, ake to je umele. Jelinek silne propaguje korok, ale ten je dost drahy (30 eur druha trieda v zlave).

Vdaka za napady a odporucania
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Re: Skusenosti s dyhovanymi parketami Unique od Kronospanu?

Poslaťod romano » Ned 07. Okt 2012 12:51:19

Barlinek robi aj 10mm trojvrstvove, mam ich v celom dome, kupovane v Hornbachu BA.
romano
 
Príspevky: 13
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 01. Jan 2009 21:02:45
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Skusenosti s dyhovanymi parketami Unique od Kronospanu?

Poslaťod TomasHo » Pon 08. Okt 2012 10:51:42

Dik za tip romano. Nevies, aka tam je hruba horna vrstva? A aka bola cena?
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Skusenosti s dyhovanymi parketami Unique od Kronospanu?

Poslaťod lapka » Pon 08. Okt 2012 10:58:08

my máme z hornbachu trojvrstvú v hrúbke 11mm od terhurne (jaseň) cena bola cca 23,5/m2. myslím, že ich tam stále majú no možno sú drahšie...
lapka
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Sob 22. Aug 2009 10:25:44
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Skusenosti s dyhovanymi parketami Unique od Kronospanu?

Poslaťod romano » Pon 08. Okt 2012 19:44:17

Vrchna vrstva ma okolo 3mm, stali cca 20e za stvorec.
romano
 
Príspevky: 13
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 01. Jan 2009 21:02:45
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Skusenosti s dyhovanymi parketami Unique od Kronospanu?

Poslaťod TomasHo » Uto 09. Okt 2012 17:44:19

Romano, musim to pozret, uz som pozeral barlinka na webe, odporuca tie svoje parkety na podlahovku lepit, asi preto, ze maju taky zly prestup tepla. Zda sa, ze Kronospan vyrobu podlah zabalil, web uniqueflooring.sk nefunguje, na cislach kronospanu sa nikto nehlasi, takze bud budu nejake vypredajove zasoby, alebo opacim ten hornbax.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Skusenosti s dyhovanymi parketami Unique od Kronospanu?

Poslaťod filipino » Štv 11. Okt 2012 8:37:45

ja ked som vyberal parkety, tak mi kazdy dodavatel hovoril nieco ine. Jeden ze lepit, druhy ze nelepit urcite. A kazdy mal zarucene pravdu :-)

V Hornbachu mavaju velmi dobre ceny na zvysky. Ale nakoniec som zistil, ze ked si dam dopyt a trochu posurfujem, tak za tie ceny najdem aj normalne mnozstva. A niekedy aj lacnejsie.
Na barlinek napr. spacewer.sk.
Ja som zhanal americky orech. Najlepsie ceny som mal v tomto spacewar, potom drevene-podlahy.org, madarske befag, stavrem.sk. A nakoniec som kupil od drevan.sk kde som mal najkrajsie parkety za najlepsiu cenu.
Ale ono to bude zavisiet od konkretnej dreviny - mozu mat dobru cenu na konkretne mnozstvo a parketu.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Skusenosti s dyhovanymi parketami Unique od Kronospanu?

Poslaťod Maxo » Štv 11. Okt 2012 9:29:56

Tiez mam trocha dilemu ohladom podlah. K cene "masivov" treba priratat ( dost drahe ) lepidlo + praca ( lepit drahu podlahu si netrufam) a hned sme na cene s pracou 50 eur / m2. Kvalitna laminatova max za tretinu so svojpomocnou pokladkou. Ak mam platit za nieco o 200% viac musim vediet preco. U mna manzelkin argument lebo sa mi paci velmi neobstoji ( aj mne sa paci Bugatti a nechcem ho). Ona ma asi pocit ze ta 9-10 mm podlaha z "masivu" bude tepla aj v prechodnych obdobiach, kedze teraz mame 2,5 cm hrube parkety (fakt prijemne). Mam ale vazne obavy ze pri 9-10 mm lakovaneho 3-vrstvoveho "masivu" moze na prijemne teplo dreva v prechodnych obdobiach zabudnut.
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Skusenosti s dyhovanymi parketami Unique od Kronospanu?

Poslaťod TomasHo » Pia 12. Okt 2012 11:24:42

Filipino, to su skvele tipy, dakujem, idem ich hned obvolat.

Maxo, mas pravdu s tym lepidlom, na 1m2 stoji okolo 8 eur plus olejovanie a kadeco ine. Ja by som si to vsetko robil sam, ale aj tak vychadza cena asi 40e za m2.

Je moznost kupit korkove parkety, ktore su antibakterialne a lepit ich netreba, ale nepacia sa mi velmi dostupne vzory a cena bez zlavy je tiez strasna (60e/m2).

Najradsej by som samozrejme polozil bez lepenia parkety tak 10mm, vrchna vrstva asi 3mm, no uvidime ci sa podari, dam vediet.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Skusenosti s dyhovanymi parketami Unique od Kronospanu?

Poslaťod Maxo » Pia 12. Okt 2012 22:51:54

Ked som drzal tie lacnejsie 3 vrstvove akoze drevene podlahy tak fakt nic moc. Jedna vrstva makke drevo potom nejaka drevotreska a potom nejake 3 mm tvrdeho dreva. Fakt nic moc. Ak mam ist do dreva tak chcem mat pod nohami aj pocit dreva. Fakt neviem ci to ma vyznam. Navyse neviem ako ty ale moja urcite ta tu kobercek, tam kobercek a z podlahy takmer nic nebude viditelne. Ked pozeram nazov temy tak som riadne odbocil. Ale dufam ze od predrazenej dyhovanej laminatky si uz upustil. Poslii potom SS co si nasiel. Idem tiez pozriet tie stranky.
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Skusenosti s dyhovanymi parketami Unique od Kronospanu?

Poslaťod TomasHo » Štv 01. Nov 2012 13:46:49

Kronospan zda sa zaspal vecnym spankom a pri tych ostatnych parketach, tenkovrstvych, by bolo treba bud lepit alebo vymyslat nejake dalsie figle, takze som ustupil polovicke a nakupil v zlave druhotriedny korok za asi 30e/m2.

Spatne hladiac musim povedat, ze to je celkom zaujimavy material - spodna vrstva je tiez korok, ktory je zevraj prirodzene antibakterialny, a moze sa klast rovno na poter. Ja ho mam dost hladky, takze ho tak maximalne napenetrujem, aby neprasil a dam podlahu rovno nan. Vrchna vrstva je taky zvlastny dekor, ale je vidno, ze to je akokeby korkova dyha, teda celoplosny prirodzeny vzor korkovej kory, nie taky ten pomlety vzhlad ako z 90tych rokov.

Zevraj to staci dvakrat za rok preolejovat, aby sa na to nechytala spina. Uvidime, ked sa polozi, poslem foto.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron