Prebratie prispevkov z ineho fora

na Vašom novom fóre

Prebratie prispevkov z ineho fora

Poslaťod xaxa » Štv 20. Nov 2008 0:18:53

Presuvam sem temu ktoru som nacal na e-f.

Ako vieme diskusie na e-f su jeden velky bordel kedze technologia je predpotopna. Dost by pomohlo, keby sa dalo aj v tychto temach rozumne hladat atd.

Tusim emkac napisal, ze podla jeho pravnika je problem prebrat prispevky z jedneho diskusneho fora do druheho. Ma to nejake zdovodnenie?
Moja interpretacia je taka, ze ked nieco napisem na web stava sa to verejnym vlastnictvom a implicitne suhlasim s citaciou (aj doslovnou). Ine by to samozrejme bolo, keby sa niekto iny pod take cosi podpisal a tvaril sa ze je autorom.

Prevadzkovatel e-f nema uz vobec ziadne pravo na prispevky inych ludi.
xaxa
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:07:37
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Prebratie prispevkov z ineho fora

Poslaťod mlaco » Štv 20. Nov 2008 0:29:01

Nuz, podla mojho nazoru by bol import cudzich prispevkov plagiatorstvom.

Technicky to samozrejme je lahko mozne...

Co tak umoznit navstevnikom tejto stranky aspon vyhladavanie na oboch strankach naraz pomocou Googla?

Ako priklad uvadzam moj "sukromny" vyhladavaci nastroj:
http://www.google.com/cse?cx=0018165363 ... F-8&q=test
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Prebratie prispevkov z ineho fora

Poslaťod xaxa » Štv 20. Nov 2008 0:35:47

Plagiatorstvo to nie je
xaxa
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:07:37
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Prebratie prispevkov z ineho fora

Poslaťod sigma » Štv 20. Nov 2008 8:58:43

xaxa píše:Plagiatorstvo to nie je


Ale bordel to je. Ak to naimportujete, bude to tu taky isty bordel ako je tam. (často sa opakujuce otazky a znudené odpovede)
Tento príspevok obsahuje iróniu, sarkazmus, dobre mienené rady a osobné (zlé) skúsenosti.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Prebratie prispevkov z ineho fora

Poslaťod MiroM » Štv 20. Nov 2008 9:05:46

mlaco píše:Nuz, podla mojho nazoru by bol import cudzich prispevkov plagiatorstvom.

Technicky to samozrejme je lahko mozne...

Co tak umoznit navstevnikom tejto stranky aspon vyhladavanie na oboch strankach naraz pomocou Googla?

Ako priklad uvadzam moj "sukromny" vyhladavaci nastroj:
http://www.google.com/cse?cx=0018165363 ... F-8&q=test


Plagiatorstvo to nie je, ako som pisal na e-filip aj pravne je to ok. To co tvrdi pravnik(myslim emkacov?) tak myslim, ze nema pravdu. Na e-filipovi si predsa prispieval dobrovolne a nemas teda na ne ziadny copyright. A na druhej strane,je tazko dokazatelne, kto je kto na e-filipovi, teda kto tie prispevky pridaval.
Ked vravis, ze technicky nebude problem s vyimportovanim celeho fora, tak mi mozes prezradit ako by si to robil? Pokial nemas pristup k databaze, tak bez nejakeho naprogramovaneho skriptu to asi pojde len velmi tazko. Teda az take trivialne to nebude.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Prebratie prispevkov z ineho fora

Poslaťod opek » Štv 20. Nov 2008 9:14:27

Ahojte! Zbytocne rozoberame pravnu stranku prevzatia prispevkov. Ani ja si neviem predstavit import databazy...Treba sa na to vykaslat... S cistym stitom dalej zajdeme... ;)
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Prebratie prispevkov z ineho fora

Poslaťod admin » Štv 20. Nov 2008 12:09:37

opek píše:Ahojte! Zbytocne rozoberame pravnu stranku prevzatia prispevkov. Ani ja si neviem predstavit import databazy...Treba sa na to vykaslat... S cistym stitom dalej zajdeme... ;)


tak, tak OPEK aj mam taky isty nazor
postavme si to tu od zakladov sami ;-)
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Prebratie prispevkov z ineho fora

Poslaťod xaxa » Štv 20. Nov 2008 13:14:40

Import z e-f je technicky mozny, dokonca pomerne jednoduchy. Je tam cca 125000 prispevkov, ked si vezmeme ze priemerne je na jednej strane 8 prispevkov, tak je tam asi 15000 stran. To by nemal byt problem preskenovat a pretransformovat pomocou xslt to suboru, ktory by potom mohol byt importovany do phpbb.

Vysledok by bol asi 15000 requestov do e-f, co by nemalo sposobit ani im problemy.
xaxa
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:07:37
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Prebratie prispevkov z ineho fora

Poslaťod ivvan » Štv 20. Nov 2008 13:40:33

import technicky - vyparsuješ v php alebo inom bazmeku a zapíšeš priamo do novej databázy, nie ťažká vec.
import právne - dosť jednoducho si to predstavujete, dole máte copyright na každej stránke a po prvej obsielke od právnika pôjde toto fórum offline. to, že nejaký príspevok na nete napíšete, neznamená že je vaším majetkom a už tobôž nie celá diskuzia :) , skúste si pozrieť napríklad licenciu ICQčka aby ste boli v obraze, že komu patria zasielané dáta :)
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Prebratie prispevkov z ineho fora

Poslaťod xaxa » Štv 20. Nov 2008 15:44:48

Ja by som nemal chut riesit nejake potahovacky, aj ked vsetky take "obsielky" stoja na vode. Prevadzkovatel diskusie nema ziadne prava na diskusne prispevky, nie su jeho vlastnictvom to po prve. Neviem co je v licencii ICQ, myslim, ze to je irelevantne.

Na slovenskom webe je x agregátorov správ, ktoré preberajú správy z iných zdrojov, takze pokial je uvedený povodný autor a zdroj tak je to IMHO ciste. No nebudem to tu uz rozoberat, zavisi od prevadzkovatela ci mu to stoji za to riziko. Je mozne ze grabnem to forum len tak pre vlastne pouzitie.
xaxa
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:07:37
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Prebratie prispevkov z ineho fora

Poslaťod esde » Štv 20. Nov 2008 16:40:19

A co tak stiahnut celu diskusiu na efilipovi, zbalit do jedneho balika a zopar ludi si kazdy prejde balik, odstrani zo svojej oblasti 90% balastu, opakovanych tem a zostavajuce povedzme 4% sa pastne tu?
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat





Späť na Informácie o fóre, návrhy

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron