Zle spravena izolacia sokla-ako opravit?

Zle spravena izolacia sokla-ako opravit?

Poslaťod diwiak » Ned 28. Okt 2012 20:36:14

Zdravim,

na bungalove je zle urobeny sokel, je spravena len vodorovna izolacia a teren je dost vysoko, v dosledku coho murivo zjavne taha vlhkost(vid foto). Okolo zakladov je drenaz obsypana strkom. Hotovy sokel sa mi uz strhavat nechce, poradite nejaky rozumny sposob ako to odizolovat??

Je to odkopane, rozmyslam urobit to takto: tekuta izolacia cez miesta kde uz je presah ipy odtrhnuty, penetracia, nahriat a nalepit zvislo pasy cca 50cm kusy ipy na odhaleny zaklad a vytiahnut to 2-3 cm na stavajuci sokel (je tam XPS a ta soklova omietka, ta by mala byt nepriepustna), zospodu dolepit dalsi XPS pod uroven terenu, nopovka a zasypat, popripade este 60cm XPSka vodorovne?

Dik

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil emkac dňa Ned 28. Okt 2012 20:48:42, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
diwiak
 
Príspevky: 3
Obrázky: 3
Registrovaný: Ned 28. Okt 2012 19:46:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Zle spravena izolacia sokla-ako opravit?

Poslaťod atik » Pon 29. Okt 2012 9:42:14

mne sa skôr zdá, že tá pena nedrží na nesúrodom a zbastlenom povrchcu mozaiky/? ? /preto sa odtrháva. Je to vhodná pena na lepenie XPS? Nalepením ipy sa podľa mňa nič moc nevyrieši. Ak tam vzlína vlhkosť, ipou ju iba uzavrieš do sokla a bude hľadať ďalšiu možnosť kam unikať. Neviem ako máš riešené podlahy vo vnútry a ich izoláciu-tam by potom mohol vzniknúť problém so zvýšenou vlhkosťou v interiéry. Ja mám starší dom. Uvažoval som nad podobným riešením, ale ipu aj tak nedostanem dostatočne hlboko pod úroveň terénu , ináč to moc zmysel nemá - nakoľko základové pásy sú zaliate bez šalovania do ryhy priamo v zemi - /aj keď ipa na sokli nad terénom možno teoreticky oddelí vlhkosť od xps- v Tvojom prípade.
- tým pádom sa na nedá nič nalepiť pod terénom / u mňa/ , lebo ich nie je možné dostatočne vyrovnať, aby sa dala nalepiť ipa. Okrem toho by sa mala ipa lepiť na penetrovaný povrch, ktorý, ak je mokrý podklad, bude o ničom. Na Tvojom mieste by som skúsil očistiť sokel od zvyškov toho náteru, či mozaiky, alebo čo to je. Odprášiť a následne skúsiť prilepiť kúsok xps Ceresitom - vykonať odtrhovú skúšku, potom sa rozhodnúť, že ako postupovať ďalej. Nopovku určite a dostatočne hlboko, možno drenážnu rúru a tak obsypať štrkom bez piesku.
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Zle spravena izolacia sokla-ako opravit?

Poslaťod diwiak » Uto 30. Okt 2012 19:09:36

moc sa nechapeme - ten spodok bol lepeny len dodatocne - toto nie je problem-ja riesim ako spravne ukoncit tu vodorovnou hydroizolaciu ipou, ktora len 'odstava' a nevytiahla sa na murivo do vysky, resp. sa nenalepila na zaklad,

xps, pena, to je len dodatocna tep. izolacia.

podlahy aj murivo je riadne odiozlovane, ale prave ten presah muriva mimo zaklad saje vlhkost, v izbach su na tychto miestach zvnutra mapy - na 2ej fotke to pekne vidno.
diwiak
 
Príspevky: 3
Obrázky: 3
Registrovaný: Ned 28. Okt 2012 19:46:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zle spravena izolacia sokla-ako opravit?

Poslaťod diwiak » Uto 30. Okt 2012 19:17:27

este v tvojom pripade by som neriesil ipu pod uroven terenu, ale nad - vznikne cosi ako 'vana', a samotne murivo bude chranene do vysky, pokial mas ipu pod murivom - ja toto uz neurobim kedze je nalepeny ten xps s mozaikou.

este jedna otazka, xps funguje aj ako hydroizolacia, alebo casom tiez nasava vlhkost???
diwiak
 
Príspevky: 3
Obrázky: 3
Registrovaný: Ned 28. Okt 2012 19:46:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron