zapach z odtokovehu zlabu

zapach z odtokovehu zlabu

Poslaťod ludoo » Ned 28. Okt 2012 16:51:20

caute,
V sprchovom kute mam odtokovy zlab a ide z neho zapach. Zo zberaca ide rura priamo do odpadu....ziadne U-cko v ktorom by bola trvalo voda.
Toto asi nie je dobre, ale ani ma to nenapadlo ze z toho moze byt takyto problem, robil to predsa "majster" vodar...
Co teraz s tym? Da sa to nejako poriesit bez burania noveho sprchoveho kuta?
Ten zberac je rozdeleny na dve casti, v jednej je voda a z druhej takmer suchej je vyvod na odpad...
Dakujem za vsetky rady
ludoo
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Štv 30. Júl 2009 20:59:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Re: zapach z odtokovehu zlabu

Poslaťod bladerunner » Ned 28. Okt 2012 18:02:01

aký máš žlab?
sifón /zápachová uzávierka/ je už súčasťou žľabu, teda aspoň tých, ktoré som ja videl. Aj keď je pravda, že zvyčajne je sifón dosť plytky, takže pri dlhšom nepoužívaní môže vyschnúť.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: zapach z odtokovehu zlabu

Poslaťod ludoo » Ned 28. Okt 2012 18:55:07

hladam to na nete ale nemozem to najst...kupoval som to v Satecu na webe nemaju skoro nic...ale ten sifon je len kruhova nadobka rozdelena prepazkou na polovicu, prepazka je nizsia ako ta nadobka...jedna cast je naplnena vodou a v tej druhej je vyvod na odpad asi 1cm od dna....nic tam nie je co by pripominalo zapachovu uzavierku
ludoo
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Štv 30. Júl 2009 20:59:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: zapach z odtokovehu zlabu

Poslaťod ludoo » Ned 28. Okt 2012 22:23:08

bladerunner píše:aký máš žlab?
sifón /zápachová uzávierka/ je už súčasťou žľabu, teda aspoň tých, ktoré som ja videl. Aj keď je pravda, že zvyčajne je sifón dosť plytky, takže pri dlhšom nepoužívaní môže vyschnúť.


Dik za typ, volal som vodarovi ze kde dal tu protizapachovu uzavierku...povedal ze to nechal niekde na stavbe..snad to najdem, ked nie, aspon viem co mam znanat :)
ludoo
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Štv 30. Júl 2009 20:59:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: zapach z odtokovehu zlabu

Poslaťod atik » Pon 29. Okt 2012 9:24:47

skús poskladať také U-čko z 90 stupňových kolienok. Spodok pod úrovňou výtokového napojenia do odpadu zasekaj to do podkladového betónu - poteru, ak sa dá. Takýto sifón nevyschne. Ja som na viacerých miestach porobil takéto "sifóny" - funguje to perfektne. Ja mám ale pod podkladovým betónom 15-20 cm izolácie a 8-10 cm poter.
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: zapach z odtokovehu zlabu

Poslaťod joko » Pon 29. Okt 2012 14:03:52

Ak uz ma hotovu podlahu, tak uz tam nic neprida. Najvacsia pradepodobnost je chybajuca cast zapachovej uzavierky pod rostom. ona by mala vyustit prave do tej casti kde stoji voda v sifone a tym zamedzi unikaniu bioplynov do interieru. Bez toho to nikdy nebude funkcne.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: zapach z odtokovehu zlabu

Poslaťod joko » Pon 29. Okt 2012 14:14:17

atik píše:skús poskladať také U-čko z 90 stupňových kolienok. Spodok pod úrovňou výtokového napojenia do odpadu zasekaj to do podkladového betónu - poteru, ak sa dá. Takýto sifón nevyschne. Ja som na viacerých miestach porobil takéto "sifóny" - funguje to perfektne. Ja mám ale pod podkladovým betónom 15-20 cm izolácie a 8-10 cm poter.


Taketo riesenie je pravda ze vytvara zapachovu uzavierku,no som zvedavy ze po X rokoch ak sa tam usadi kal, ako to budes cistit, lebo cez takuto zapachovu uzavierku custiacu spiralu neprepychnes. Dnes je uz na trhu takmer vsetko,a tak nechapem aky dovod ma vymyslat uz davno vymyslene a overene veci. Ved ten zlab v kompletnom stave je plne funkcny, a s pokusmi o vylepsenie sa moze stat, ze vysledok bude horsi a nezelany.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: zapach z odtokovehu zlabu

Poslaťod atik » Pon 29. Okt 2012 14:37:40

joko píše:
atik píše:skús poskladať také U-čko z 90 stupňových kolienok. Spodok pod úrovňou výtokového napojenia do odpadu zasekaj to do podkladového betónu - poteru, ak sa dá. Takýto sifón nevyschne. Ja som na viacerých miestach porobil takéto "sifóny" - funguje to perfektne. Ja mám ale pod podkladovým betónom 15-20 cm izolácie a 8-10 cm poter.


Taketo riesenie je pravda ze vytvara zapachovu uzavierku,no som zvedavy ze po X rokoch ak sa tam usadi kal, ako to budes cistit, lebo cez takuto zapachovu uzavierku custiacu spiralu neprepychnes. Dnes je uz na trhu takmer vsetko,a tak nechapem aky dovod ma vymyslat uz davno vymyslene a overene veci. Ved ten zlab v kompletnom stave je plne funkcny, a s pokusmi o vylepsenie sa moze stat, ze vysledok bude horsi a nezelany.



To je jasné, ale občas je nutné improvizovať. Ja prepichnem všade a všetko, ale som iba amatér. :D Samozrejme pri sprche môže nastať problém, čo píšeš. Moja žena a možno aj mnoho iných ucpe všetko a pre ne treba kalibrovať poriadne odtokové potrubie. :lol:
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: zapach z odtokovehu zlabu

Poslaťod ludoo » Uto 30. Okt 2012 16:49:21

joko píše:Ak uz ma hotovu podlahu, tak uz tam nic neprida. Najvacsia pradepodobnost je chybajuca cast zapachovej uzavierky pod rostom. ona by mala vyustit prave do tej casti kde stoji voda v sifone a tym zamedzi unikaniu bioplynov do interieru. Bez toho to nikdy nebude funkcne.


Presne tak...chybala tam cast zapachovej uzavierky a cuduj sa svete, nasiel som ju....hoci som o nej nemal ani páru že by som ju vobec mal mať...už strácam prehľad v tom bordeli v garáži čo sa nazhromaždil za 3 roky stavby :)
V prvom momente ma tiež napadlo že asi budem musieť urobiť to Učko ako spomína atik, ale to ma oblial pot, pretože kupelňa je už komlet hotová a rozbíjať novú dlažbu.... to by som nezvládol
ludoo
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Štv 30. Júl 2009 20:59:59
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia