urazy na stavbe a co s nimi

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod Jookie » Str 18. Máj 2011 11:13:02

buduci mukl, si mi pripomenul ako som viac ako rok dozadu zapajal skrinku s isticami na poschodi, trcali mi tam kable, meral som ktory je kedy zivy, behal som hore-dole po stupienku a odbiehaval som vypinat a zapinat hlavny istic, az som raz zabudol a letmo som sa oprel celom o tie trciace kable :-D Trochu svetla, dve male popalene bodky na cele - riadny reset :-D (nic mi nebolo, ani som nezletel dole zo stupienka).
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod juro_b » Str 18. Máj 2011 22:32:38

ja ked to spocitam,tak raz som si zarezal flexou do prsta (rukavica eliminovala vazne nasledky,prst mi len "lizlo"),raz som si prepichol nohu klincom (mesiac mimo)a teraz som si tu istu nohu vytkol.opakovany rontgen ukazal zlomeninu,takze depresia najvyssieho stupna. posledne dva mohla eliminovat zodpovedajuca obuv...
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod Majo 2 » Str 18. Máj 2011 23:01:10

niektorí to máte veselé, mne sa podarilo akurát pri ohýbaní železa si pichnúť do čela a hneď mi kvapkalo niečo červené z brady, ale polhodinový silný tlak prstom cez papierovú vreckovku na ranu krvácanie zastavil.
A potom som si buchol po prste tak kvalitne že som pri údere neucítil žiadnu bolesť, tá prišla až neskôr aj z rôznymi farbami.
Ochranné pomôcky používam, teda respirátor pri izolácii stropu, rukavice pri práci zo železom, a okuliare iba pri práci s flexou nad úrovňou hlavy.
Pri flexe som mal aspoň doteraz pocit že viem ako sa postaviť, a z akého uhla pozerať na rez, ale teraz teda neviem.
Zásuvku som menil už aj pod napätím, aj iné veci, pár kopancov som zažil, prvý asi v 5 rokoch keď som nožničkami našiel fázu v zásuvke, našťastie som hneď padol na zadok.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod Jecko » Štv 19. Máj 2011 8:10:00

buduci mukl píše:niac vazne nastastie >
2) horsie bolo ked som siel robit beton par miesaciek este zo zaciatku pri stavbe, tak ja debil nie aby som dal kabel prv do miesacky ale dal som ho do elektriky 380, a siel s kablo ze ho dma do miesacky samozrejme som sa ho chytil, tak ma triaslo az som spadol na zem srdce asi 300 a nebolo mi vsetko jedno. Zostali len male jazvy na ruke ale poho. Odvtedy vzdy pozeram kde je kabel... :dash


to mas tu "specialnu ediciu" miesacky a kabla 380, ze na pripojovacej strane strane kabla do miesacky je samec, ako to byva miestami na severnom slovensku? :D

S týmto príspevkom autora Jecko súhlasil
JozefN
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod MichalV » Štv 19. Máj 2011 8:16:44

Tiez prispejem mojimi urazmi na stavbe, aby som pozdvihol potrebu pouzivania OOPP.
Niekolkokrat buchnuty prst kladivom, samozrejme bez rukavic, niekolkokrat zarezane do prstov, samozrejme vzdy bez rukavic (tiez pouzivam elektrikarsku izolacku :) ), niekolkokrat zaslapnuty hrdzavy klinec (pouzivam zasadne vyradenu obuv, stare botasky a pod, ktore samozrejme nesplnaju OOPP na stavbu), raz na pohotovosti od odfrknuteho ulomku od flexy do oka (nastastie to dobre dopadlo), niekolkokrat nutny vyplach oci od mineralnej vlny a od roznych buracich prasnych prac (samozrejme vzdy bez ochrannych okuliarov) a pod. nejdem dalej menovat, lebo si pripadam ako masochysta.
Tymto by som chcel povedat, ze je ziaduce pouzivat OOPP aj ked zavadzaju pri praci, ale vyhnete sa zdravotnym komplikaciam, ktore vam uberaju z casu a nervov.
Obrázok užívateľa
MichalV
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 14:26:11
Bydlisko: Hnúšťa
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod WYSIWYG » Štv 19. Máj 2011 10:06:44

No, ked to tu citam, asi som paranoik, vzdy sa snazim OOP pouzivat.

Zasahy kladivom do prsta ani nepocitam (a je jedno ci s rukavicami, alebo bez nich).
Casto sa uraz stane pri malickostiach - ved len zatlciem Twenty hacik do steny - a bac, zasah do palca.

Na stavbe sa mi vsak stalo nieco, kde ani OOP nepomoze.
Este v case hrubej stavby som skocil z parapetu okna do miestnosti (bol som kontrolovat strechu),
seklo ma a tyzden som ledva chodil. Tyzden pred Vianocami :-)

Okuliare nosim dioptricke, takze niekedy tie ochranne nepouzivam, avsak blbe je, ked nafuka prach z boku,
z nechranenej casti do oka. Hlavne pri kombinácii vŕtanie+prievan, alebo vŕtanie+vietor je to luxusné.

Na zvlastne pripomienky majstrov som kaslal (vraj naco to mam, to netreba, zavadzia to, atd0,
ale ked som postrekoval stromceky vybaveny aj okuliarmi a respriratorom, este aj manzelka tvrdila, ze robim cirkus pre susedov.
Neviete prečo? :netusim
:D

Ale to sem už vlastne nepatrí, to už je po stavbe... :D
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod maniny » Štv 19. Máj 2011 10:51:13

No minuly tyzden som si pri skladani nabytku do detskych izieb prevrtal palec na ruke. Neviem ci by mi akurat pri tom pomohli nejake OOP. Jednoducho pocitujem, ze cim viac sa priblizuje nejaky docasny ciel a nastahovanie sa, tak ubuda aj koncentracia a celkovo moje baterky su uz riadne vystavene.
Je asi najvyssi cas dat si trocha pauzu pred tym, nez sa pustim do dalsich etap, ktorych este bude dost ...
maniny
 
Príspevky: 196
Registrovaný: Str 17. Mar 2010 14:25:18
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod Majo 2 » Štv 19. Máj 2011 21:07:25

veru aj mne raz odletel do oka kúsok tehly pri pílení a pekne škriabal, nedal sa vyplakať, ale strechári si zabudli u mňa štamprlík, tak som ho do polovičky naplnil vodou a preklopil na oko a žmurkal a kúsok vyplával, to len pre tých čo toto nepoznajú.
Stúpiť na klinec je u mňa takmer nemožné, klince okamžite vyťahujem alebo zašlapujem.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod atik » Pon 29. Okt 2012 13:33:59

Môj prvý úraz: Montáž sieťky z rebríka od suseda v šlapkách. Na rebríku chýbala jeden stupeň. Pri zliezaní - krok do prázdna-výsledok: zlomená pata a sádra.
Druhý úraz: Na novú a v hale zloženú vaňu som namontoval nožičky na fajnovo neoporacovanú oceľovú výstuž. V noci po zhasnutí svetla som sa podkol a podkolenie som si o tú výstuž rozťal po kosť. Masko som si pekne natiahol spať a narýchlo stiahol uterákom z kúpeľne. Výsledok: 2 hodinová rekonštrukcia o polnoci narýchlo zvolaným operačným teamom a 4 dni v nemocnici na ATB infúziách v nemocnici.
Tretí úraz zase v šlapkách: Zakopol som o starý šponovací drát zo zlikvidovaného starého plota, stratil som rovnováhu a prišlapol. Drát mi na 2 miestach perforoval šľapu a patu. Zistil som to po ďalšom kroku, keď som zostal prikovaný k chodníku, kým ma po pol hodinke neodrezali veľkými nožnicami. Výsledok: Na pohotovosti to zvládli za 2 hodky. :D
Bežné úrazy: Raz mi brúska zachytila montérky aj so stehnom a držala, kým sa neroztrhol ozubený remeň. Občasné vyskočenie
karbošky a zarezanie do ruky aj cez rukavice, do topánky atď. Drobnosti, ako buchnutie hlavy, skok na manželkou odhodené hrable pri zoskoku z lešenia a buchnáty po palci kladivom ani nestoja za reč. Dám ešte nejaké fotky?
Prílohy
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod drepo » Pon 29. Okt 2012 13:55:11

staviam sice od 2010 roka ale teda take urazy :grc ako ma atik na chvala Bohu zatial obchadzaju, take extremy sa mi nestavaju aj ked staviam tvrdou svojpomocou :ano:
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod ziletka » Pon 29. Okt 2012 13:56:50

:grc povedal by som ze aj tu jednu fotku treba dat prec

mna urazy na stavbe tiez viac menej obisli. len nejake male. U nas bol zberacom vacsich urazov brat.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.

S týmto príspevkom autora ziletka súhlasil
WYSIWYG
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod atik » Pon 29. Okt 2012 14:51:15

No chlapci, len sa moc nechváľte, lebo sa to ešte môže zmeniť. Ja mám 50, som smoliar v neustálom strese, tak sa občas niečo pritrafí, ale beriem to s humorom. Bracháč si pred X rokmi na stredoškolskej brigáde sekol krompáčom do vlastnej hlavy. :D Kto robí, občas aj pochybí.
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod Bororo » Pon 29. Okt 2012 15:14:23

Pocuj atik, podla toho co tu citam, tak ty si recidivista, dokonca sa da povedat nenapravitelny.
Inak dobre citanie, davno som sa taknesmial, ze sa mi tisli slzy do oci.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod maniny » Pon 29. Okt 2012 16:02:34

ked ma atik dobre urazove poistenie, tak mu to mohlo aj pekne zarobit ... ;o)
maniny
 
Príspevky: 196
Registrovaný: Str 17. Mar 2010 14:25:18
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: urazy na stavbe a co s nimi

Poslaťod Jookie » Pon 29. Okt 2012 16:13:57

maniny píše:ked ma atik dobre urazove poistenie, tak mu to mohlo aj pekne zarobit ... ;o)


Pri takej intenzite urazov by bol vysetrovany pre poistny podvod, resp. bolo by mu zamietnute poistne plnenie ;)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron