Parkovanie na vlastnom pozemku ale pred plotom

Re: Parkovanie na vlastnom pozemku ale pred plotom

Poslaťod juro_b » Ned 28. Okt 2012 18:32:50

ja mam takmer rovnaku situaciu. s tym rozdielom,ze nasa ulica je slepa. kedze je velmi uzka, posuniem plot o meter (plot bude rovno,cesta je vlastne zakruta,takze z mojho pozemku mi "ubudne" odhadom 4m2),a pred plotom ostane priestor pre auta navstev. keby som chcel urobit parkovanie pre navstevy na mojom pozemku, stalo by ma to min. 10m2.
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: Parkovanie na vlastnom pozemku ale pred plotom

Poslaťod Ludo » Ned 28. Okt 2012 20:26:04

parkovacie stlpiky stoja par euro, takze s kludom
http://www.3csystems.sk/parkovacie-stlp ... ny/c-1152/
take tie sofistikovanejsie bude jasne ze drahsie, daju sa aj programovat, normalne sa mi to paci....
http://www.oga.sk/automaticke.html
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Parkovanie na vlastnom pozemku ale pred plotom

Poslaťod Vydra » Ned 28. Okt 2012 23:14:53

MartinH píše:Do garaze idem z ulice, nemam branu, nemam dvor pre auta. Staval som na okraji mesta, pozemky su tu male. Mam k dispozicii asi len 9 metrovy pas pri dome na zahradu, nic viac. A navyse potrebujem pri plote vypestovat stromceky tri a pol metre vysoke, aby nam z hornej ulice necumeli na terasu a do obyvacky.


Ak je to tak, tu je ťažké niečo navrhnúť. Presnú situáciu poznáš len sám. Je tam dosť obmedzujúcich podmienok. Ja by som mal dve riešenia. Keď už parkovanie, tak spraviť normálne plnohodnotné miesto pre jedno auto vsadené do pozemku, aby netrčalo do cesty. Alebo nerobiť nič a nechať to tak, ako to je. Všetko ostatné medzi tým bude podľa mňa len trápenie. Ak si uberieš z pozemku len malú časť, možno po čase zistíš, že by si ju vedel využiť a bude ti chýbať (napr. pri výsadbe). A auto aj tak bude stále trčať do ulice, takže riziko poškodenia sa tým nezmenší.

Nedá sa zaparkovať o ulicu, dve ďalej? Návšteve by sa možno páčila malá prechádzka :)

ivvan píše:je to pre návštevu pohodlnejšie, ked viem že niekto za mnou príde, tak mu nechám otvorenú bránu, ale ked príde niekto neohlásený dopredu tak jednoducho nechá auto pri bráne, vojde pešo dovnútra, zakope na dvere a je to. keby tam to miesto nebolo, tak nechá auto vonku, ide ma zavolať, ja mu otvorím, zaparkuje a ideme dovnútra. tá varianta s autom pred bránou mi príde jednoduchšia, ale jasné že aj s bránou by sa to dalo poriešiť elegantne, nechať pri bráne videovrátnika aby sa dalo cinknúť dovnútra ako na drajve iba z otvoreného okienka, ja mu zvnútra dialkovo otvorím a zaparkuje už vo vnútri.


Mne sa práve preto páči bývanie v rodinnom dome, pretože nedokážem sedieť na jednom mieste. Idem z prízemia na poschodie a naopak, niekoľkokrát za sebou, vyjdem na dvor, na záhradu, pozriem okolie. Ak príde návšteva, tak aj tak prídem až k bráne. To ohlásenie sa pri bráne rovno z okienka auta a následne otvorenie na diaľku by bolo síce efektné, ale mne by sa to až tak nepáčilo. To ber ale len ako môj názor, pretože najlepšie sa doma cíti človek vtedy, keď si to zariadi presne podľa seba ;)
Vydra
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 20:36:35
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 34 krat

Re: Parkovanie na vlastnom pozemku ale pred plotom

Poslaťod k+k » Pon 29. Okt 2012 10:40:54

Chcelo by to lepsi nacrt, lebo z toho sa to moc posudit neda.
My mame v plane 2 fleky pred garazou za branou a 2 fleky pred plotom bez brany (navstevne parkovisko). My sme ale mali ulicnu ciaru 5.5m, takze len vyuzivame priestor pred domom.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat




Predchádzajúci

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron