spojenie vrstiev podlahového EPS

spojenie vrstiev podlahového EPS

Poslaťod bysťo » Pia 19. Okt 2012 8:00:44

ahojte,

neviete e nejakých spojkách - tŕňoch, ktorými by sa dal spojiť dodatočne už položený podlahový EPS?
niečo ako príchytky na podlahové trubky, ale tanierové - ako zatepľovacie kotvy s tŕňmi na konci
mám 7/4/6 vrstvy EPS, v strednej sú trubky a miestami to tancuje.
viem že sa to zaliatím zaťaží, ale niekde je to na prd - trošku nadvihnutá trubka sa pritlačením várti, ale EPS ju nezaťaží.
keby som to mal dať dole a lepiť an PUR, tak musím dať 2 vrtstvy preč, čo sa mi teda nechce - hlaven jednu izbu nad pivnicou z kade idú všetky rozvody som robil asi 3 dni

vďaka za radu.

bysťo
už stojí, ten náš domček vysnívaný...
bysťo
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 15:16:31
Bydlisko: Lukové
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 6 krat




Re: spojenie vrstiev podlahového EPS

Poslaťod deko » Pia 19. Okt 2012 8:08:26

v tomto pripade netreba byt az taky pedant - prave vdaka tomu zaliatiu :ano: pod anhydridom alebo pod betonovym poterom to tancovat nebude :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

S týmto príspevkom autora deko súhlasil
steve33
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: spojenie vrstiev podlahového EPS

Poslaťod bysťo » Pia 19. Okt 2012 9:53:57

joooj, len keď ma to serie :D
už stojí, ten náš domček vysnívaný...
bysťo
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 15:16:31
Bydlisko: Lukové
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: spojenie vrstiev podlahového EPS

Poslaťod boro » Pia 19. Okt 2012 9:58:00

Mne sa pri takto tancujúcich doskách osvedčilo streknúť penu medzi susedné dosky (a zaťažiť). Ak tancujú, tak nie sú uložené na celej ploche, takže ich únosnosť môže byť menšia, ale ide najmä o to, aby to netancovalo pri zalievaní (zdvíhanie trubiek a pod.). Po zaťažení poterom si to sadne a poter tlak roznesie na väčšiu plochu.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: spojenie vrstiev podlahového EPS

Poslaťod MiroM » Pia 19. Okt 2012 10:05:01

Praveze pri ukladani je nutne byt pedantom. Ak doska tancuje, nadvihuje dalsie dosky nad nou. Po zatazeni poterom sice prestanu tancovat, ale casom sa tie dosky zatlacia do nerovnosti a pokles celeho poteru bude ovela vacsi, ako pri dokladnom ukladani. Mozem ti povedat priklad z praxe. Ja som spodne platne dokladne obrusoval, aby presne sadli na celu plochu(na spojoch natavenej HI), v dalsich vrstvach, kde bola voda a dalsie rozvody som kazdu platnu vyrezal presne podla trubiek. Za 4 roky bol u mna pokles poteru asi tak 2mm (mozno menej). V podlahe mam 17cm izolacie. Naproti tomu sa mi viaceri stazovali na pokles poteru aj o 5-10mm pri podstatne mensich hrubkach izolacii. Samozrejme ziadnu dosku neobrusovali, len to tam rychlo nabuchali.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: spojenie vrstiev podlahového EPS

Poslaťod boro » Pia 19. Okt 2012 11:13:40

Ešte dodám, že v jednej časti domu som dával 15 cm EPS100S platne 100x200 cm na hydrobit (cca 4 mm vystúpené spoje hydrobitu som neriešil), na vrch podlahovka zaliata anhydritom. Veľké platne sú výhodou. Ani po piatich rokoch žiaden pozorovateľný pokles.

V prístavbe som sa s tým vyhral viac - dával som dve vrstvy 10 cm EPS100S platní 100x100 cm, medzi spoje hydrobitu som natiahol suchý piesok a na spojoch viacerých (3-4) vrstviev hydrobitu som brúsil EPS. Na tom je taktiež podlahovka s anhydritom, pokles tiež neočakávam.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: spojenie vrstiev podlahového EPS

Poslaťod bysťo » Pia 19. Okt 2012 15:50:04

ja som neprekrýval hydrobit aby to netancovalo na tom, ale som dorazil k sebe a pretrel Bitúmenovou izoláciou.
dvíha s ami to len na trubkách, ktoré nie sú úplne rovné a vyskakujú trošku, vyrezané na ne je dobre, keď sa zaťažia tak sa zatlačia na miesto, ale štve to.
ešte bude zo 2-3 týžden trvať kým pôjde poter, kúrenára musím naháňať o 100-300
už stojí, ten náš domček vysnívaný...
bysťo
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 15:16:31
Bydlisko: Lukové
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: spojenie vrstiev podlahového EPS

Poslaťod boro » Sob 20. Okt 2012 22:19:01

bysťo píše:ja som neprekrýval hydrobit aby to netancovalo na tom, ale som dorazil k sebe a pretrel Bitúmenovou izoláciou.
dvíha s ami to len na trubkách, ktoré nie sú úplne rovné a vyskakujú trošku, vyrezané na ne je dobre, keď sa zaťažia tak sa zatlačia na miesto, ale štve to.
ešte bude zo 2-3 týžden trvať kým pôjde poter, kúrenára musím naháňať o 100-300


Zapichnúť pištoľ na penu tak, aby tryska bola v hĺbke medzi vrchnou a spodnou doskou, streknúť penu, zaťažiť.
Alebo skúsiť dosky spojiť zopár šikmo zapichnutými dlhými klincami.
Alebo to nechať až to zaťaží poter.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: spojenie vrstiev podlahového EPS

Poslaťod bladerunner » Ned 21. Okt 2012 12:17:58

bysťo píše:.....dvíha s ami to len na trubkách, ktoré nie sú úplne rovné a vyskakujú trošku, vyrezané na ne je dobre, keď sa zaťažia tak sa zatlačia na miesto......

neviem či som to dobre pochopil, ale asi myslíš rozvody vody /??/
zober si PUR penu, nastriekaj to do miesta kde sú rúrky, potom to zhora niečim zaťažíš. ak sú rúrky celkom hore /nie je už nad nimi EPS/ tak po aplikácii PUR peny daj zhora igelit a tak zaťažiť /nejaká doska + hocičo ťažké čo sa tam po stavbe povaľuje/. ak nedáš igelit, doska sa prilepí a nebude sa dať odtrhnúť :!:
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron