odvetranie wc ventilátorom

odvetranie wc ventilátorom

Poslaťod martin.melisek » Sob 13. Okt 2012 9:23:02

Zdravim, chcem poprosit o radu. Idem robit odvetranie wc ventilátorom. VIzia je taká, že ventilátor dám do SDK stropu, prechodom cez parozabranu ho vyvediem na povalu, resp až nad strechu. Nad parozabranou mám 35 cm izolácie, minerálna vlna. BOjim sa najma kondenzácie a stekania kondenzácie do interieru

Preto rozmyslam ze tesne po prechode odvodnej rury cez parozabranu by som tu odvodnu ruru ohol, urobil by som akysi sifon, tento by bol umiestnený ešte v izolacii a nad izolaciou by odvodna rura isla uz priamo hore. Teda kondenz kt by vznikol v neizolovanej casti rury by stiekol a zachytil by sa v sifone. Snad by sa to mnozstvo vody potom odparilo.... aký máte na to názor????

dakujem
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat




Re: odvetranie wc ventilátorom

Poslaťod Jookie » Ned 14. Okt 2012 9:39:03

martin.melisek píše:VIzia je taká, že ventilátor dám do SDK stropu, prechodom cez parozabranu ho vyvediem na povalu, resp až nad strechu.


Muz, ku kondenzu sa ti vyjadrit neviem, ale poviem tolko, ze som mal v kupelni ventilator ktory isiel rovno krizom cez stenu von, z vonku su take tie lamelky aby dovnutra nefukalo. Napriek tomu minulu zimu, ked bolo -20 a fukalo jak svina, tak tie lamelky vietor dvihal a dulo mi dovnutra, na zachode som mal tak 5 stupnov... Kedze prinos ventilatoru bol maly (ani smrad a ani vlhkost z tamad moc dostat nedokazal), tak som ho vymontoval a dieru zapchal polystyrenom a hned sa v kupelni oteplilo...
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: odvetranie wc ventilátorom

Poslaťod Wlado » Pon 15. Okt 2012 8:14:36

Mám presne rovnako ventilátor cez stenu priamo rúra zvonku lamelková mriežka a zvnútra ventilátor so samozatváraciou žalúziou a neviem si to vynachváliť , čo sa týka kondenzu v zime tam bol cencúľ.
Tvoje riešenie ma čaká na poschodí tam to chcem spraviť tiež so sifónom len mám tu výhodu že vedľa mi vedie odvetranie kanalizácie a tam plánujem ten kondenz pustiť , zatiaľ je to len plán čo polroka odkladám :)
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: odvetranie wc ventilátorom

Poslaťod martin.melisek » Pon 15. Okt 2012 8:20:41

hmm, tak snad sa tam toho kondenzu az tak velmi tvorit nebude. Ten sifon budem mat vo vate, cize zamrznut by to nemalo, a verim ze sa to nejako odpari. Lebo inak neviem. Ja to nemam moznost odviest nikam
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: odvetranie wc ventilátorom

Poslaťod hipi » Pon 15. Okt 2012 23:22:56

ja to mam rovnako, v strope ventilator s uzatvaratelnymi klapkami, rura do podkrovia zateplena a tam vyvedena cez dalsie klapky pod 90st uhlom do vodorovna. Napriek otmu, ked pustim ventak v hajzli, tak deci vody vytecie.
To iste digestor, len ten mam vyvedeny hore cez komin cez dvoje klapky. Digestor na zimu blendujem a na zachode je zakaz pustat v zime odsavac :-)
Mont.bungalov138m2(vyk. plocha115m2) ,Samorin,zly tvar do L 1,8, 32cm strop, 5cm podlaha, 3skla
hipi
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 2:05:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron