Prerabka el. pripojenia pri nadstavbe

Prerabka el. pripojenia pri nadstavbe

Poslaťod janco » Str 03. Okt 2012 16:05:33

Dobry den,

chcel by som sa spytat na skusenosti(ak ste nieco podobne niekedy riesili).
Starsi dom, napojenie od stlpa vzduchom a elektromer nie je na urovni pozemku, ale zabudovany v nosnom mure. Ideme nadstavovat stary dom, nebudeme mat vlastny elektromer. Bude nutne pri kolaudacii mat napojenie elektromeru zemou a elektromer na urovni pozemku? Budeme sice stavat novu bytovu jednotku, ale pre elektrarne to nebude ziadna zmena, pretoze nove hodiny mat nebudeme.

Dakujem za kazdu radu

Lubos
janco
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 20. Aug 2012 11:09:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Prerabka el. pripojenia pri nadstavbe

Poslaťod boro » Str 03. Okt 2012 21:25:28

janco píše:Bude nutne pri kolaudacii mat napojenie elektromeru zemou a elektromer na urovni pozemku? Budeme sice stavat novu bytovu jednotku, ale pre elektrarne to nebude ziadna zmena, pretoze nove hodiny mat nebudeme.


Podostatné je, čo bude v stavebnom povolení. Ale nedávam tomu veľké šance - požiadavka rozvodných závodov je elektromer prístupny z ulice (t.j. bez nutnosti vstupu na pozemok).
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Prerabka el. pripojenia pri nadstavbe

Poslaťod janco » Štv 04. Okt 2012 8:46:22

Elektromer je pristupny bez vstupu na pozemok(ale nie je na hranici pozemku)- avsak na tom asi zalezat nebude, kedze nie je podla poslednej normy. Druha vec je, ze pre elektrarne sa nic nemeni- nebudeme davat dalsi elektromer, budeme sa akurat pripajat do povodneho.
janco
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 20. Aug 2012 11:09:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prerabka el. pripojenia pri nadstavbe

Poslaťod Wlado » Štv 04. Okt 2012 20:15:34

U mňa bola prvá podmienka ťahať v zemi a hodiny na plot .
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Prerabka el. pripojenia pri nadstavbe

Poslaťod boro » Štv 04. Okt 2012 21:57:01

janco píše:Elektromer je pristupny bez vstupu na pozemok(ale nie je na hranici pozemku)- avsak na tom asi zalezat nebude, kedze nie je podla poslednej normy.


V prvej časti vety si odporuješ, ale to len tak na okraj. Ak tam nebude plot a prístup k elektromeru je skutočne voľný a bezproblémový, skús s príslušným technikom rozvodného závodu vyjednať, že to tak môže zostať (a že vyjadrenie v tom zmysle dajú aj v stavebnom konaní). V takom prípade nejaké (malé) šance sú (poznám prípad, kedy povolili prípojku vzduchom, ale zo steny domu musela ísť najskôr zemou k elektromeru na plote a až potom do domu).
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Prerabka el. pripojenia pri nadstavbe

Poslaťod janco » Pia 05. Okt 2012 11:15:43

Jasne, ze si odporujem- islo len o to vyjadrit, ze je pristupny priamo z ulice, zle som to vyjadril....Tu je odpoved, co som dostal- mozno to niekomu pomoze. Na stavebnom urade mi povedali, ze ku kolaudacii nepotrebuju pripojenie zemou, vraj budu posudzovat podla toho, co bude v projekte. Projektant povedal, ze nakresli projekt tak, aby sa elektromer nemusel presuvat. Rozpraval som sa aj s reviznym technikom, tiez potvrdil, ze ak projekt prerabky domu nebude obsahovat presun pripojky, akceptuje to.
Dufam len, ze to co slovne potvrdili, bude platit aj vo finale.
janco
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 20. Aug 2012 11:09:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prerabka el. pripojenia pri nadstavbe

Poslaťod tienik » Pia 05. Okt 2012 11:39:34

to je vsetko pekne, ale vynechal si najpodstatnejsiu vec - neopytal si sa (asi) majitela pripojneho bodu, teda rozvodnych zavodov. Lebo oni maju v tomto smere vzdy pravdu :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Prerabka el. pripojenia pri nadstavbe

Poslaťod janco » Sob 06. Okt 2012 19:48:34

Predpokladam, ze ich v tomto pripade nebudem potrebovat-nadstavbu(druhu bytovu jednotku) chcem pripojit do existujucich hodin. Premyslam zle? Pri pripojeni nadstavby budem potrebovat nieco od elektrarni? Plabujem sa pripojit až "za hodiny". Dakujem za ohlasy.
janco
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 20. Aug 2012 11:09:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prerabka el. pripojenia pri nadstavbe

Poslaťod janco » Sob 06. Okt 2012 19:49:15

Predpokladam, ze ich v tomto pripade nebudem potrebovat-nadstavbu(druhu bytovu jednotku) chcem pripojit do existujucich hodin. Premyslam zle? Pri pripojeni nadstavby budem potrebovat nieco od elektrarni? Plabujem sa pripojit až "za hodiny". Dakujem za ohlasy.
janco
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 20. Aug 2012 11:09:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prerabka el. pripojenia pri nadstavbe

Poslaťod boro » Sob 06. Okt 2012 21:06:10

A vyjadrenie rozvodných závodov k stavebnému konaniu nebude treba? Stavebný úrad to určite bude pýtať, takže k projektu elektroinštalácie sa tak či tak budú vyjadrovať. A tam môže naraziť kosa na kameň. Len pekne šup za technikom, predebatovať situáciu a zistiť možnosti.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Prerabka el. pripojenia pri nadstavbe

Poslaťod janco » Uto 09. Okt 2012 15:55:05

Mohol by si upresnit akeho technika si mal na mysli? Fakt neviem, ci potrebujem aj vyjadrenie elektrarni- na stavebnom mi potvrdili, ze zavisi od toho, co uvedie projektant. Neviem, ci som to uvazdal, ale novy elektromer nebude!
janco
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 20. Aug 2012 11:09:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prerabka el. pripojenia pri nadstavbe

Poslaťod boro » Uto 09. Okt 2012 21:31:26

Mal som na mysli technika rozvodného závodu (t.j. nie obchodníkov s ktorými uzatváraš zmluvy o priojení a o odbere, ale technikov, ktorí riešia a schvaľujú technické podmienky pripojenia), ktorý má na starosti Tvoju oblasť/ulicu.
Ak to na SÚ mysleli tak, že ak projektant zachová situáciu, tak vyjadrenie netreba, tak smelo do toho. Ušetríš pár stoviek eur a trochu roboty a nejaké vybavovačky.
Inak, predpokladám, že kábel zo stĺpa ide na múr domu, nie na strechu...
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron